Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 77 z 77
  1. #71

    Domyślnie

    Porobiłem trochę testów.

    Wnioski:

    AF-Assist zarówno w SB-800 jak i SB-900 wprowadza kolosalne błędy AF przy tych szkłach:

    50 1.8
    50 1.4
    85 1.4
    24-70 2.8

    Przy wszystkich innych polach ostrości oprócz 15 środkowych.

    Robiłem po 3 zdjęcia, odległość od mierzonego obiektu 4 metry. Ciemne warunki, ISO 1600, 1/80 i 1.8 albo 2.8.
    Zapewniam, że zdjęcia robione bez lamp, wychodziły na bocznych polach AF duuuuużo lepiej, w każdym razie stosunkowo ostre. Natomiast środkowe pole wypadało lepiej z AF-Assist.

    Aż dziwne, że w necie nie huczy na ten temat?

    P.S. D3 na 2.01
    SB-900 na 5.02
    pozdrawiam
    Philipp Gmür Fotograf Poznań

  2. #72
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Może większość wyznaje taka zasadę jak ja - nienawidzi wspomagania AF , więc ta wada jest zupełnie bez znaczenia. Nie sprawdzałem jak u mnie, nie wiem gdzie się włącza wspomaganie

    PS - D200 ma czulszy AF na bocznych punktach, czasami jednak brakuje mi pewności AF na bocznych punktach D700.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #73

    Domyślnie

    Są to cropy z środka kadru. Nef prosto z puszki, wołany standardowo w lightroom, nie ruszane suwaki, nie usuwany exif, nie ostrzony. Zmiana na jpg tylko. Mogą się różnić trochę balansem bieli, miałem na auto.
    ISO 1600, f 1.8 albo 2.8 zależnie od szkła, 1/80, podparte łokciem.

    Ostrzyłem na zamek w drzwiach, lewym skrajnym polem ostrości.

    1.Z AF-Assist SB-900, wyłączony błysk.
    2.Oraz kompletnie bez lampy i AF-Assist.


    85 1.4 @ 1.8
    1.

    2.





    24-70 @70 @ 2.8
    1.

    2.





    50 1.4 @ 1.8
    1.

    2.






    50 1.8 @ 1.8
    1.

    2.
    pozdrawiam
    Philipp Gmür Fotograf Poznań

  4. #74
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    pewnym usprawiedliwieniem jest to, że punkty boczne sa liniowe, a zamek był równoległy do tych linii. Natomiast fakt, że włączenie czy wyłaczenie wspomagania nic nie zmienia w tej kwestii i powinno trafiać podobnie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #75

    Domyślnie

    Czyli stanęło na tym, że nadal ze strony Nikona cisza? Pytam, bo zastanawiałem się właśnie nad kupnem SB-900 jako głównej lampy do cykania w kościele(zapasową miałbym 600), ale wydanie 1,5 tys zł na totalną losowość sprzętu średnio mi się uśmiecha.
    ot pstrykam....

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kuba Borysko Zobacz posta
    Czyli stanęło na tym, że nadal ze strony Nikona cisza? Pytam, bo zastanawiałem się właśnie nad kupnem SB-900 jako głównej lampy do cykania w kościele(zapasową miałbym 600), ale wydanie 1,5 tys zł na totalną losowość sprzętu średnio mi się uśmiecha.
    http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...2&postcount=65

    http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...1&postcount=49
    MarcinWilk

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kuba Borysko Zobacz posta
    Czyli stanęło na tym, że nadal ze strony Nikona cisza? Pytam, bo zastanawiałem się właśnie nad kupnem SB-900 jako głównej lampy do cykania w kościele(zapasową miałbym 600), ale wydanie 1,5 tys zł na totalną losowość sprzętu średnio mi się uśmiecha.
    SB900 nie ma tu nic do rzeczy.
    Z D2X i szkłami: 35 1.8, 50 1.4, 85 1.8 wspomaganie AF działa idealnie.

    Na D700 miałem ten sam problem notorycznie, z tymi samymi szkłami, na D300 również. A wątek tyczy się D3.
    Przy czym z SB600 również problem z powyższymi korpusami się pojawiał.
    SB600 z D2X działa również idealnie.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •