Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77
  1. #1

    Domyślnie d3 + lampa + boczne pkt'y = kicha - ???

    o tytułowym problemie wspominałem w dziale optyka, bo myślałem, że rzecz dotyczy tylko 50tki. okazuje się, że nie - z 24-70 problem jest równie dokuczliwy, kiksuje podobnie.
    przypomnę w czym rzecz - 50tka, oraz 24-70 które chwilowo mam, bez lampy ostrzą bezbłędnie w punkt, bez żadnych kalibracji. z lampą, sb900,przy wspomaganiu - na bocznych punktach katastrofa, bez szans na ostre zdjęcie. wyłącznie wspomagania pomaga, ale to nie może być recepta na coś, co powinno poprawiać działanie, a nie je psuć.

  2. #2

    Domyślnie

    no to teraz coś ode mnie.............

    jak już wspominałem w wątku o nowej 50ce u mnie ten problem wygląda jeszcze inaczej -do niedawna miałem tylko SB-800 i z tą lampą oraz 50ką jeśli użyłem AF Assist, miałem dosyć widocznego FFa -niezależnie na którym punkcie AF robiłem test, niezależnie w jakim świetle, niezależnie na jakiej przysłonie i odległości od fotografowanej sceny -był FF i koniec

    niedawno kupiłem SB-900 i podczas pierszych radosnych strzałów, stwierdziłem ku wielkiemu zaskoczeniu i radości, ze problem z nietrafianiem w konfiguracji lampa z AF Assist + nowa 50ka przestał istnieć -trafiało idealnie w punkt.............. ale minęły dwa tygodnie, jedno wesele itd itp

    no i pojawił się problem......... teraz używając SB-900 z AF Assist i nowej 50ki mam dla odmiany BFa....... zrobiłem już od cholery zdjęć testowych, ponad 2 godziny focenia i analizowania....... no i mam jakieś tam wnioski:

    1. bez AF Assist włączonego w lampie nowa 50ka trafia mi z dokładnością 98% conajmniej -niezaleznie od przysłony, rodzaju światła (i ilości), odległości od fotografowanej sceny, czujnika AF

    2. z włączoną opcją AF Assist conajmniej 60% zdjęć jest nietrafionych, mam na nich wyraźnego BFa, na tyle wyraźnego, że przeszkadza w oglądaniu zdjęcia

    3. nie jest istotne czy podczas ostrzenia wyświetlany jest wzorzec/siatka z AF Assist -bez niego (zasłonięty ręką) BF wystepuje tak samo często i w takim samym nasileniu jak z nim.

    4. kiedy mam aktywną opcją AF Assist, nie widzę w ogóle działania opcji precyzyjnej korekty AF -nie istotne czy ustawiam +20 czy -20, błąd BF jest dokładnie taki sam

    powoli zaczyna mnie trafiać szlag, bo było dobrze a jest źle............ czyściłem styki, zakładałem obiektyw ponownie, włącz/wyłącz -i inne straszliwe trójstopniowe zaklęcia nic nie dają.....

    ostatnie testy (jak narazie 3 razy powtórzone) pokazują, że jest jeszcze dziwniej........ w idealnym świetle trafia w punkt -w kiepskim świetle trafia w punkt z 2-3m, ale jak zmniejszę odległość do powiedzmy 1m to już widac paskudnego BFa.......

    cholernie "lubię" jak sprzęt działa mi losowo............ na ostatnim weselu było super, ale co będzie przy wykonywaniu nastepnej roboty ?
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 01-03-2009 o 14:34
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    3. nie jest istotne czy podczas ostrzenia wyświetlany jest wzorzec/siatka z AF Assist -bez niego (zasłonięty ręką) BF wystepuje tak samo często i w takim samym nasileniu jak z nim.
    to jest cholernie dziwne... Ciekawe z czego to moze wynikac?

    dodam, ze u mnie 50 AFS z lampa czy to sb600 czy sb800 (d700) wali dosc dziwnie, czasem BF, czasem FF. Nie ma zadnej zaleznosci, ale tez glebiej sie temu nie przygladalem

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    Hm, nie wiem jak w D3, ale wspomaganie AF w niektórych body jest tylko w trybie AF S i tylko na centralnym punkcie, więc nie ma tematu wspomagania bocznych punktów.
    U siebie od nowego D200 mam wyłączone wspomaganie AFa, a i tak body nastawia się w ciemnościach, temat mnie nie interesuje i przepraszam jeśli wprowadzam w błąd.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    to jest cholernie dziwne... Ciekawe z czego to moze wynikac?
    wyglądało by na jakiś błąd w sofcie (lampy, aparatu, obiektywu ?) -jedno jest pewne, zrobiłem tyle testów, że z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że u mnie tak to własnie wygląda :/

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Hm, nie wiem jak w D3, ale wspomaganie AF w niektórych body jest tylko w trybie AF S i tylko na centralnym punkcie, więc nie ma tematu wspomagania bocznych punktów.
    w D3 + SB900 wspomaganie AF działa na każdym punkcie AF -oczywiście w AF-S

    U siebie od nowego D200 mam wyłączone wspomaganie AFa, a i tak body nastawia się w ciemnościach, temat mnie nie interesuje i przepraszam jeśli wprowadzam w błąd.
    owszem mój D3 też w prawie całkowitych ciemnościach łapie ostrość, jednak z wspomaganiem AF robi to po prostu błyskawicznie, bez...... trwa to czasem sporo.... sekundę, więcej....... w pracy to cholerny dyskomfort i czasem traci się jakieś fajne ujęcie :/
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 01-03-2009 o 14:51
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  6. #6

    Domyślnie

    ja sie tylko zapisze do klubu jesli chodzi o ten problem, sprawdzone na trzech body (D3/D700/D300) i pieciu roznych lampkach (3xSB800 + 2xSB900) oraz AF assist z SU-800

    problem wydaje sie byc niezalezny od szkla - bo wystepuje tez z niezaleznymi obiektywami np. Sigma

  7. #7

    Domyślnie

    no to mamy większe bagno niż można by się było spodziewać
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  8. #8

    Domyślnie

    wieczorkiem sprawdze jak jest w przypadku kombinacji d700 + lampa + tamron i nikkor 24-70

  9. #9
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie podstawowe: używacie trybu 3D ? On jest dość kapryśny jeśli chodzi o AF - assist.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid Zobacz posta
    Pytanie podstawowe: używacie trybu 3D ? On jest dość kapryśny jeśli chodzi o AF - assist.
    pojedynczy punkt AF i AF-S

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •