Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 113

Wątek: F 65 czy F70

  1. #21

    Domyślnie

    Moim zadniem F70 wygrywa z F65 i F75 a co do szkła, lepiej kupić Sigmę 28-70 F/2.8 D niż słaby plastikowy obiektyw typu G który zresztą nie współpracuje w pełni z F70,. zgadzam się z przedmówcą że stałoogniskowa 50-tka (mam taką) ale z drugiej strony dla początkującego lepszy moim zdaniem jest obiektyw zmiennoogniskowy dobrej jakości,jest bardziej uniwersalny a później po nabraniu wprawy oczywiście dokupić 50-tkę. Osobiście polecam jako podstawowy obiektyw Nikkora 28-85 - solidny metalowy obiektyw o dobrych parametrach za niewielkie pieniądze (mam taki)
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sfx
    Nie widze Sigmy...hmm
    Bo ja jej nie znam. I nie mam zamiaru polecać coś czego sam nie jestem pewien.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #23

    Domyślnie

    Wybrałem F70 narazie sam korpus.
    I bardzo dobrze, bedziesz miał w rękach solidną konstrukcję o dużych możliwościach.Na upartego, DOF-a i multiekspozycję też da się w nim zrobić, (bez nich zdjęcia również wychodzą !!!) będziesz za to miał lepsze synchro z lampą,lepszą korekte ekspozycji i spota (IMHO dużo bardziej cenne właściwości niż multiekspozycja której być może użyjesz 2-3 razy w roku)

    Potrzebuje jeszcze jakiś obiektyw...co radzicie, kupić prostego kita?
    Widzisz wszytko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na to funduszy!
    Jeśli fotografia to chwilowe zauroczenie i nie wiesz co może być dalej - to obojętnie co kupisz, w takim wypadku nie ma sensu płacić np. 1600 zł za szkiełko.
    Właściwie dziwie się że nie chcesz 50/1.8 to świetne szkiełko.
    Koniecznie chcesz zooma ? 35-70/2.8

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Zamość | Lublin
    Posty
    103

    Domyślnie

    Jeśli fotografia to chwilowe zauroczenie i nie wiesz co może być dalej - to obojętnie co kupisz, w takim wypadku nie ma sensu płacić np. 1600 zł za szkiełko.
    1600 to może nie ale do 1000 jestem zainteresowany, zresztą sądze że to lepsza inwestycja niż kit...Nie wiem jednak czy znajde coś "w miarę" za taką cene:-/

    Właściwie dziwie się że nie chcesz 50/1.8 to świetne szkiełko.
    Koniecznie chcesz zooma ? 35-70/2.8
    Hmm...sądze że zmiennoogniskowy jest dla mnie bardziej kreatywny, napewno będe miał większe pole manewru. Ostatnio lubie też stosować szerokie kąty (od 28mm).
    Mam nadzieje że to rozwijające sie zamiłowanie fotografią nie minie..ech

    pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    ...Nie wiem jednak czy znajde coś "w miarę" za taką cene:-/
    Do 1000 można kupić nowe, jakieś szkiełka Sigmy czy Tokiny będą nawet asferyczne i z tylnym ogniskowaniem. Jakość optyczna takich szkieł jest całkiem przyzwoita ( IMO szkiełka ASP takich firm biją zwykłego kita ) w porównaniu z ubiegłymi latami, obudowa plastik ale przynajmniej miejscami "gumowany", ale to już kwestia twojego wyboru w zależności "jaką fotografię będziesz uprawiał".

    ...sądze że zmiennoogniskowy jest dla mnie bardziej kreatywny
    Więc bierz zmiennoogniskowy, nie ma co wydziwiać skoro tak się upierasz (z czasem gusta i preferencje zmieniają się)

  6. #26
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Zamość | Lublin
    Posty
    103

    Domyślnie

    ech..odbiegliśmy od tematu - od nikona po szkła do niego
    dzięku wszystkim za sugestie - już sporo umiem no i mam nowy korpus

    pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    postaw na tamrona...u piopola za 1350 na allegro...sam się zastanawiam nad tym szkłem, ale na razie czeka mnie zakup MF055SSB z głowica, więc szkło musi poczekać na następny przypływ kasy
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #28

    Domyślnie

    a w tych porównaniach co ALF dał to "Mirror lock-up" oznaczą podgląd GO... tak czy nie?

    i czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć... : http://forum.nikon.org.pl/viewtopic....r=asc&start=25

  9. #29

    Domyślnie

    mała poprawka co do jednego z wcześniejszych postów...właśnie nabyłem tamrona 28-75/2;8 z mnóstwem literek zdjęć jeszcze nie wywołałem, ale w pracy jest świetny...jeśli potwierdzi się to, co pisano o nim na tym forum bedę wniebowzięty
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Zamość | Lublin
    Posty
    103

    Domyślnie

    właśnie nabyłem tamrona 28-75/2;8 z mnóstwem literek
    ile dałeś?
    czekamy na recenzje!

    pozdr

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •