Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Morys
    Gość

    Domyślnie Nikor AF 70-200/4-5,6 a AF-D 70-210/4-5,6 RÓŻNICE ???

    Witam wszystkich b. serdecznie !!!
    Mam pytanie do bardziej doświadczonych nikonowców.
    Chciałbym sie dowiedzieć jaka różnica jest miedzy nikorem AF 70-210 /4-5,6 i tym samym nikorem AF - D ? Z tego co przeczytałem przypadkowo w j. niemieckim oba można podłączyć do CYFR np. D50,k tóry posiadam( czy to prawda ??????).W wersji bez "D" nie ma pomiaru światla z lapmą - czy cos takiego. Bardzo prosze o potwierdzenie prawdziwości moich tłumaczeń lub podanie jeszcze innych ważnych wiadomości.

    pozdrawiam i owocnych polowań!!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Morys, Zgadza sie oba będą pracowały poprawnie z D50, D70 i innymi cyfrowymi korpusami. Wersja bez D nie przekazuje informacji o odległości do korpusu. Ja różnic w działaniu zestawu z D i bez D (co prawda na innych obiektywach) nie widze
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  3. #3

    Domyślnie

    Obiektywy Nikkora typu D przekazują do korpusu informacje o odległości fotografowanego obiektu od aparatu.Umożliwia to działanie zaawansowanych opcji pomiaru światła, takich jak matrycowy pomiar światła 3D Matrix lub wielosensorowy przestrzenny błysk wypełniający.
    Obydwa obiektywy pracują prawidłowo z cyfrowymi lustrzankami nikona z kropem x1,5
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  4. #4

    Domyślnie

    Jest prawie tak jak napisal Valdek powyzej, z ta roznica, ze nie wplywa to na mozliwosc zrobienia matrycowego pomiaru swiatla, a tylko obcina dane dla niego, o informacje o odleglosci od punktu wyostrzenia.

    Czyli po polsku - obiektyw bez D nie dostarcza info o odleglosci miejsca gdzie jest ustawiony fokus. Nie ma to az tak wielkiego wplywu na pomiar swiatla, poniewaz przy matrycowym brana jest w pierwszej kolejnosci ogolna jasnosc sceny, potem roznice w poszczegolnych strefach pomiaru, potem obszar ostrosci ktorym ostrzymy, a dopiero na koncu odleglosc miejsca, w ktorym jest ostrosc.
    Jaki to ma wplyw bezposredni na blysk wypelniajacy, w tej chwili nie wiem, ale jak Leon odda mi mojego 70-210 bez D to sprawdze.

    A najwieksza i najwazniejsza roznica w tych dwoch obiektywach, jest szybkosc ich ostrzenia. Ten z D jest o wiele szybszy niz ten bez D, oprocz tego optycznie sa takie same. (tu pan Ken Rockwell opisal swoje wrazenia http://www.kenrockwell.com/nikon/7021056.htm)

  5. #5
    Morys
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję chłopaki!!! jesteście jak encyklopedia albo i lepiej.
    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •