Close

Strona 3 z 175 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1745
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Natomiast biorąc pod uwagę fakt, że z ofertą jasnych stałek Nikon jest w głębokiej d...., że od 13 lat nie pokazał kompletnie nic, to mogliby się cholera trochę wysilić i wprowadzić za jednym zamachem odświeżyć choćby "świętą trójcę" - szeroki kąt, standard i portretówkę...
    Mam nadzieje, że zrobią to jeszcze tej zimy

    Hmm, że prosty, nie oznacza że zły, jestem ciekaw jaki będzie bokhey i jak to wypadnie w porownaniu rozdzielczości z Sigmą i starą ( już ) poprzedniczką nikkora bez silnika.

    Pozdrawiam,
    AMI
    D3,D750,D80,N14-14,N24,N24-70,N70-200VRII,N50,Z16,S85,SB-80,800,900
    www.mariuszlinkiewicz.pl (w przebudowie)

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez futrzak Zobacz posta
    I pewnie w końcu tak zrobią, a ja podstępnie podsunę inny wątek - nowa konstrukcja optyczna - związana tylko z wprowadzeniem SWM czy też coś ciekawszego się pod tym kryje ?
    Stara 50/1.4 nie była jakimś objawieniem optycznym. Na pełnej dziurze nędznawa, po domknięciu do f/2 zaledwie przyzwoita. Wprowadzono ją w '95, ale prawdę powiedziawszy, to w formuła optyczna tego obiektywu stosowana była w praktycznie niezmienionej formie od... '76 roku. Można się spodziewać, że przez 32 lata w optyce to i owo drgnęło, więc obiektyw raczej na bank będzie lepszy od swego zramolałego poprzednika.

    W szkłach tego typu nie trzeba niczego nano-srano ede-tede, bo tylko od tego bokeh się może skaszanić.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 22-09-2008 o 10:30

  3. #23

    Domyślnie

    Sądząc po MTF-ach zamieszczonych Nikon Japan, jest lepiej od starej 50-tki jeśli chodzi o rozdzielczość, znacznie lepiej wygląda też kontrast. Zważywszy, że wykres pokazuje zachowanie na 1.4, to chyba jest nieźle, choć na pierwszy rzut oka szału nie ma. Może ktoś bardziej doświadczony w czytaniu tych wykresów się wypowie?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AMI Zobacz posta
    Mam nadzieje, że zrobią to jeszcze tej zimy

    Hmm, że prosty, nie oznacza że zły, jestem ciekaw jaki będzie bokhey i jak to wypadnie w porownaniu rozdzielczości z Sigmą i starą ( już ) poprzedniczką nikkora bez silnika.

    Pozdrawiam,
    AMI
    Z dpreview,ktoś zrobił takie porównanie:

    Wynikałoby z tego że rozdzielczość gorsza od Sigmy i lepsza od 50/1.4. Konstrukcję mniej więcej widać - dodana jedna soczewka + większa obudowa.

  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Stara 50/1.4 nie była jakimś objawieniem optycznym. Na pełnej dziurze nędznawa, po domknięciu do f/2 zaledwie przyzwoita. Wprowadzono ją w '95, ale prawdę powiedziawszy, to w formuła optyczna tego obiektywu stosowana była w praktycznie niezmienionej formie od... '76 roku. Można się spodziewać, że przez 32 lata w optyce to i owo drgnęło, więc obiektyw raczej na bank będzie lepszy od swego zramolałego poprzednika.
    i jestem ciekaw co ta nowa konstrukcja potrafi

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    W szkłach tego typu nie trzeba niczego nano-srano ede-tede, bo tylko od tego bokeh się może skaszanić.
    i to zdanie podkreślić należy sobie wężykiem. Ludzie nie lećcie na te wszystkie akronimy, bo to w niektórych przypadkach jedynie chłyt małketingoły i wcale nie są potrzebne aby szkło było dobre... zmieniona konstrukcja optyczna, nowsze soczewki itd. już mogą zmasakrowac poprzednika... mogą a jak będzie to zobaczym (ale bym miał pompe jakby bokeh "dorównywał" temu z 50/1.8 ).
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  7. #27

    Domyślnie

    I to tak ma być, że będe musiał kupić "kundla " Sigmy ?? no na tych wykresach to jednak sigma wyglada naj .

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artko Zobacz posta
    I to tak ma być, że będe musiał kupić "kundla " Sigmy ??
    Absolutnie nie - nowy nikkor dostępny bodajże od grudnia, spokojnie będziesz mógł go sobie kupić

  9. #29

    Domyślnie

    nikon rumors donosi ze nie bedzie nowego 70-200. 50tke zapowiadzial chwile wczesniej.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artko Zobacz posta
    będe musiał kupić "kundla " Sigmy ?? no na tych wykresach
    No jak chcesz oglądać wykresy a nie zdjęcia to koniecznie

Strona 3 z 175 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •