Close

Strona 5 z 175 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1745
  1. #41

    Domyślnie

    ale stara ma przecudny bokeh przecież
    właśnie dlatego się w niej zakochałam

  2. #42

    Domyślnie

    Stara nie jest zła za tą kase jedyne do czego się można czepnąc to tego że na pełnej dziurze trochę ostrością odstaje od dzisiejszych standardów i to zarówno w wersji 1,8 jak i 1,4 .

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasandra Zobacz posta
    ale stara ma przecudny bokeh przecież
    właśnie dlatego się w niej zakochałam
    Cudny bokeh to ma Sigma 50

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekM Zobacz posta
    Cudny bokeh to ma Sigma 50
    Ja jakoś od cudnych bokehów (bokhów? boków? ) wolę cudne zdjęcia.

    A nowa 50-tka wydaje się być mniej podatna na flary.

  5. #45

    Domyślnie

    no bedzie i szybsza i cichsza. nawet jak wzrost predkosci bedzie 10% to przeciez nie zawadzi - prawda ? dla mnie glowna wada starej 50/1,4 byla ostrosc na f1,4-f1,8 bo to szklo uzywalem wlasnie w awaryjnych sytuacjach jak musialem sie posilkowac takimi przyslonami. jak bylo wystarczajaco swiatla to uzywalem Nikkora 50/2, ktory 50/1,4D pozostawial z tylu w kwestii ostrosci obrazu.

  6. #46

    Domyślnie

    A skąd ta pewność, że będzie szybsza? Na mocnych puszkach prędkość śrubokręta wcale nie odstaje od silniczka SWM.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glenio Zobacz posta
    Mnie wystarczy, że Czornyj tak twierdzi.
    Niestety, myliłem się - to nie jest IF. Zrobili nieruchome mocowanie filtra, ale soczewy kręcą się wewnątrz tubusa.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Niestety, myliłem się - to nie jest IF. Zrobili nieruchome mocowanie filtra, ale soczewy kręcą się wewnątrz tubusa.
    Czyli tak samo jak w starym i lubianym N50 f/1.8. Pewnie będzie przez to tańsza, ale z 2 strony można było pomarzyć o uszczelnionej stałce

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bonthyc Zobacz posta
    Czyli tak samo jak w starym i lubianym N50 f/1.8.
    Nie tak samo. W 50 1.8 podczas ostrzenia obiektyw zmienia długość. W nowym napisali: "Although all lens groups shift during focusing, the lens barrel length does not change".

  10. #50
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bonthyc Zobacz posta
    Zasmuciła mnie minimalna przysłona - f/16
    Na 22 byś miał większą GO, ale dyfrakcja by ci dała nieostrość. A sądzę, że na 22 byś chciał mieć żyletę.

    Co do rysunku na 1.4 - ja bym się nie spodziewał w jakimkolwiek szkle, że nie będzie "mydełka" na 1.4, nie nastawiajcie sie na to w nowej 50/1.4 bo się rozczarujecie. Taki urok jasnej optyki.

    50/1.2 w ogóle się nie spodziewam u nikona. Biorąc pod uwagę ile szkieł ma do nadrobienia to jesli w ogóle będzie to za jakieś 5 lat.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 5 z 175 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •