Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40
  1. #11

    Domyślnie

    Mam F 65. To prawda, że niedoświetla slajdów. Robię głównie na AGFA 50 i 100.
    Na matrycowym pomiarze na upartego można robić, ale trzegba dołożyć conajmniej +1EV, a nawet +1,5EV. Przy centralno ważonym pomiarze wystarczy +1EV.
    Ale zapomnij o programie ZILEONYM!!!
    Bój się boga chłopie. Nie po to kupiłeś F65. Wstydź się.
    Instrukcja do ręki i uczyć się, uczyć się uczyć...

    Pamiętaj, że slajdy mają bardzo maą tolerancję na odchylenia ekspozycji.
    Jednak o ile lekkie prześwietlenie jest do przyjęcia, to nawet minimalne niedoświetlenie dla slajdu, to dramat.

  2. #12

    Domyślnie

    Pamiętaj, że slajdy mają bardzo maą tolerancję na odchylenia ekspozycji.
    Jednak o ile lekkie prześwietlenie jest do przyjęcia, to nawet minimalne niedoświetlenie dla slajdu, to dramat.
    W takim razie jestem już zupełnie głupi. Zawsze myślałem że jest dokładnie odwrotnie
    (slajdy nie znoszą przepaleń)
    Pozdrawiam

  3. #13

    Domyślnie

    Bo nie znosza. Koledze sie cos pomylilo.
    Pozdrawiam Karol

  4. #14

    Domyślnie

    Pomyliło, nie pomyliło... Co by nie mówić slajdy muszą mieć dokładnie tyle światła ile trzeba.
    Więc niestety musisz dodawać EV w swoim F65, bo jak sam widzisz - jest żle.
    Taka konstrukcja.
    Na szczęście mimo niedoskonałości sprzętu, można sobie z tym poradzić przy jego dobrym poznaniu no i praktyce.
    Pozdrawiam - Zbycho

    d700 / d200 | waliza gratów | kompletny brak czasu na robienie zdjęć http://zbychoo.blogspot.com/

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZbychuO
    Ale zapomnij o programie ZILEONYM!!!
    Bój się boga chłopie. Nie po to kupiłeś F65. Wstydź się.
    Instrukcja do ręki i uczyć się, uczyć się uczyć...
    Właśnie po to kupiłem F65, żeby móc włączyć full autopilota i zająć się tylko kadrowaniem. Zabaw z "ręcznym" robieniem zdjęć mam już wystarczająco po 15 latach używania manualnej lustrzanki Minolty, a wczeżniej Zenitów, Smien, Practicy itp.

  6. #16

    Domyślnie

    Nie mówię o wyączeniu całej automatyki, bo nawet się nie da, ale spróbuj chociaż mieć wpływ na głębię ostrości
    Naucz się korygować ustawienia automatyczne, bo nie zawsze komputer zrobi to poprawnie, a Twoja przewaga nad nim będzie taka, że będziesz wiedział kiedy i dlaczego.
    Satysfakcja będzie znacznie większa z osiągniętych efektów

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam - Zbycho

    d700 / d200 | waliza gratów | kompletny brak czasu na robienie zdjęć http://zbychoo.blogspot.com/

  7. #17

    Domyślnie

    Robilem kiedys slajdy F65 i to w dosc ektremalnych warunkach (wysokosc powyzej 6000 m, duze promieniowanie UV, snieg, etc.). Bylem z nich bardzo zadowolony. Nie powiem, ze byly rewelacyjne, ale zadna klatka (podkreslam _zadna_) nie byla zle naswietlona. Robilem na ustawieniach P, A i czasami M (i matryca i CW, filmy generalnie tylko fuji). EV zmianialem z tego co pamietam doslownie kilka razy. Z doswiadczenia wiem, ze duzo zalezy od labu, gdzie wywolujesz.

    F65 to naprawde dobry aparat. Po prostu nic za duzo nie kombinuj i pozwol mu robic zdjecia. Bedziesz zadowolony.

    Pozdrawiam

    Jarek
    2008.11.30 01:45 Koniec mojego pobytu na Forum ... Trzymajcie sie ...

  8. #18

    Domyślnie

    Ja niestety przy zdjęciach na śniegu miszę dołożyć +0,5 - +1EV. Niedośwetla.
    Moze rzeczywiście wina jest po stronie labu.
    Spróbuję w innym.
    Ale ogólnie też jestem zadowolony z 65-ki.
    Nie jest pancerny, ale sprawuje się dzielnie w różnych warunkach.
    Niestety juz szykuję na niego zamach, bo zamienię go na 90x - lada dzień... tydzień... miesiąc... rok...
    Pozdrawiam - Zbycho

    d700 / d200 | waliza gratów | kompletny brak czasu na robienie zdjęć http://zbychoo.blogspot.com/

  9. #19

    Domyślnie

    Ja niestety przy zdjęciach na śniegu miszę dołożyć +0,5 - +1EV. Niedośwetla
    To raczej TY nie myslisz i zdajesz sie na automat ... zdjecia na sniegu przy pomiarze matryca czy nawet CW wymagaja odpowiedniej korekty. To nie aparat zle mierzy ale TY DAJESZ CIALA!!!

  10. #20
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Przepraszam, może to nie jest dobry wątek ale mam takie małe szybkie pytanko. Jak jest z pomiarem światła w F75 w porównaniu z F65? Bo wacham się miedzy tymi dwoma modelami. pozdrawiam.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •