Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie Czy ktoś robił slajdy przy użyciu F65

    Witam, to moja pierwsza wiadomość na tym forum i od razu pytanie.
    Od niedawna mam Nikona F65 (nówka kupiona w sklepie). Pierwsza klisza jaką na nim zrobiłem, to slajdy. Cykałem głównie na "zielonym" programie - po prostu chciałem sprawdzić, czy aparat robi zdjęcia. Po odebraniu slajdów z laboratorium byłem lekko zszokowany - wszystkie klatki wyszły przyciemnione o ok. 1 działkę.
    Czy ktoś z Państwa próbował robić slady tym aparatem i z jakimi rezultatami?

    Bo ja robię prawie wyłącznie slajdy i kupiłem ten aparat właśnie w tym celu, a tu taka klapa... :-(

  2. #2

    Domyślnie

    F65 nie robilem. Ale czesto sie zdarza ze lab przekłamuje. Sprawdz to.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanek
    F65 nie robilem. Ale czesto sie zdarza ze lab przekłamuje. Sprawdz to.
    Robię w tym labie (wysyłają co CeWe) od dawna, zrobiłem tam dziesiątki rolek slajdów z w pełni zadowalającymi rezultatamii (naświetlane moją starą Minoltą XG-9) i na razie tezę o przekłamaniu w labie odrzucam.

    Zależało by mi na opinii kogoś, kto ma F65 (lub podobny aparat) i trzaskał nim slajdy bez bawienia się w korekcje ekspozycji itp.

  4. #4

    Domyślnie

    Robilem slajdy (sensie i velvie 50) Nikonem F75 i nie mialem problemu, nawet przy pomiarze matrycowym.
    Pozdrawiam Karol

  5. #5
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    I nie musiałeś włączać korekcji?
    Bo u mnie bez korekcji nie da rady.
    Serwis Nikona (na Postępu) twiedzi, że wszystko jest cacy, a jeżeli, to slajdy trzeba robić z korekcją. Nie bardzo mogłem w to uwierzyć, kiedy mi to oświadczyli.

  6. #6
    Zergin
    Gość

    Domyślnie

    robiłem F65 na velvii 100F i nie miałem problemów, nie mniej do "zielonego" trybu to ja się nie dotykałem - manual, albo "A" (nie mniej na A nie wprowadzałem korekcji żadnej).

    w każdym razie wszystkie wyszły moim zdaniem poprawnie naświetlone.

  7. #7
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Witam!

    (btw: przeczytalem obydwa Twoje wątki na p.r.f o nikonie)

    Jestem posiadaczem F65. Żadko robię slajdy (nie mam jeszcze dobrego rzutnika), ale kiedyś mnie naszło i może za 3 rolki sensi 100 wypsrtykałem. Zdałem się na matrycę (tak wiem - to prawie kardynalny błąd, używanie matrycy do slajdów) (w P i A) i jestem z tamtych zdjęć w 100% zadowolony. Z każdej klatki, z tym że nie było tam jakiś mega trudnch sytuacji oświetleniowych.
    Ogoolnie jestem zadowolony z tego aparatu, koory chociaz ma (albo wlasnie nie ma) kilka wpieniajacych funkcji to akoorat swiatlo mierzy moim zdaniem OK.

  8. #8

    Domyślnie

    Mi też się ten aparacik generalnie b. podoba (szczególnie za te pieniądze). Niedługo będę miał kolejne wywołane slajdy, może to coś objaśni. W każdym razie dzięki za odzew.

  9. #9
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem F65 przez pewien czas i mogę w to uwierzyć - ten aparat jeżeli się myli, to niedoswietla, nie miałem ani jednego prześwietlonego zdjęcia. Ale żeby wszystkie wyszły niedoswietlone to dziwne, choć od biedy mogło się przytrafić, jeżeli film był np. przechowywany z złych warunkach i stracił na czułości...Aparat jako taki jest spoko, ale czy dany egzemplarz jest zwalony, to najlepiej sprawdzić świałomierzem zewnętrznym.

  10. #10

    Domyślnie

    Zrobiłem już kilka filmów: 2× Konica Chrome Centuria 100, 2× Fuji Sensia 200, 1× Sensia 100 oraz jeden negatyw Superia 200 i jeden cz-b Ilford HP5+. Na Superii nic nie widać. Tzn. nie widać, żeby cokolwiek było nie tak. Zdjęcia z HP5+ wyszły mało kontrastowe. Ale w sumie mało znam ten film-może on tak robi. Natomiast na wszystkich filmach slajdowych jest to samo - mniejsze lub większe niedoświetlenie. Dla pewności wywołałem w 2 różnych labach (Relax i CeWe). Najgorzej przy świetle zastanym. Z lampą jeszcze jakoś to idzie.
    Konkretnie objawia się to tak, że aparat nie dopuszcza do jakiegokolwiek, nawet niewielkiego przepalenia. Jeżeli więc mamy sfotografowany z lotu ptaka rząd samochodów na szarym, betonowym parkingu; jeden z samochodów jest biały; niebo jest zachmurzone; to karoseria białego samochodu jest szara, beton parkigu szaro-czarny, inne samochody (w kadrze mieści się 5 szt) słabo widoczne na tle ciemnego betonu, a całe zdjęcie wygląda jak zrobione w "nocy amerykańskiej".

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •