Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69
  1. #11
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Niestety, tak częste zmiany modeli a co za tym idzie utrata wartości sprzętu to norma. Nie ustrzega się przed tym nikt. Zobaczmy tylko w jakim tempie pojawiają się nowe modele samochodów (albo choćby znaczące FL). Kiedyś jak ktoś kupił Merca to cieszył się aktualnym modelem przez 10lat.Terza po 10 latach będzie przynajmniej 4-5 generacji do tyłu.

    Co do nowego modelu D2Hs to gdzieś czytałem że ma się różnić właśnie matrycą - 8MPix.

    pozdrawiam

  2. #12
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Coz...wg obecnego kursu 2 tys $ to jakies 6200 zł Z osobistego punktu widzenia rozumiem rozgoryczenie...dzis tez moge kupic D70 ponad 1 tys zł taniej niz za niego zaplacilem w kwietniu...ale coz, tego niestety nie unikniemy. Czasy gdzie korpus byl lokata kapitalu na dlugie lata minely juz chyba bezpowrotnie...badz do czasu gdy ceny sie nieco ustabilizują. A konkurencja na tym polu pewnie bedzie coraz wieksza.

  3. #13

    Domyślnie

    Niestety, tak częste zmiany modeli a co za tym idzie utrata wartości sprzętu to norma. Nie ustrzega się przed tym nikt. Zobaczmy tylko w jakim tempie pojawiają się nowe modele samochodów (albo choćby znaczące FL). Kiedyś jak ktoś kupił Merca to cieszył się aktualnym modelem przez 10lat.Terza po 10 latach będzie przynajmniej 4-5 generacji do tyłu.

    Co do nowego modelu D2Hs to gdzieś czytałem że ma się różnić właśnie matrycą - 8MPix.

    pozdrawiam

    Ps. Myślę że w przypadku sprzętu elektronicznego ie żadnego zakupu nie można traktować jako lokaty kapitału. Ja mimo że kupiłem D70 ju po wielu obniżkach założyłem że stracę na nim najwięcej w stosunku do całego systemu. Jako "lokatę kapitał" traktuję raczej gromadzoną stopniowo optykę. Ona zdecydowanie nniej traci na wartości.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Kaleid czy to oficialne informacje ??

    Jestem w niezłym Szoku , i rozumiem wkurzenie osób które zainwestowały dużo więcej kasy w tą puszkę jakiś czas temu. No coż, nie uprzedzajmy faktów - czekajmy na następce D2h - i na zachowanie się Nikona wobec wszystkich PRO posiadających już D2h.
    Jakiś czas temu czytalem na Dpreview - o tzw. "Chip upgrade" dla posiadaczy tej puszki, w serwisach Nikona na całym świecie. Czyli poprostu wymiana matrycy ...

    Notabene, ciekawe czy będzie to jedyne ulepszenie rzekomego D2Hs nad D2h...(więcej MP na matrycy )

    Poczekamy, zobaczymy

    Pozdrawiam .

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    [ciach]
    Po tym wszystkich cyrkach ktore czytalem na forach (D2h jest beee bo 4mpix) Nikon pewnie przyszykowal lepsza wersje...podejrzewam ze cos ok 8 ) No ale coz, tak zle tak nie dobrze..i jak tu Wam dogodzic ?
    Może i 4 mln - ale jakie !!! Te 4 mln spokojnie wystarczają na całostronnicowe zdjęcie super jakości w gazecie, a do tego ten aparat jest!
    Pzdr
    lenek

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alter Egon
    Cytat Zamieszczone przez adik
    To by było super posunięcie.Canon niema nic takiego)W tym przedziale.Albo okolo 5 koła.Albo suma nieopisywalna
    Ma 1dMk2 za 15kPLN w TIPie (a może już taniej).
    no kolego, toście się machli...różnica między 6200, a 15000 jest dość znaczna
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    Coz...wg obecnego kursu 2 tys $ to jakies 6200 zł ...
    tak, a w polsce pewnie i tam zostanie x2...

    a tak swoją drogą Sławku, kiedy o 50% poleci D70
    Paweł

  8. #18
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    Cytat Zamieszczone przez Alter Egon
    Cytat Zamieszczone przez adik
    To by było super posunięcie.Canon niema nic takiego)W tym przedziale.Albo okolo 5 koła.Albo suma nieopisywalna
    Ma 1dMk2 za 15kPLN w TIPie (a może już taniej).
    no kolego, toście się machli...różnica między 6200, a 15000 jest dość znaczna
    Porównywalna z jakością.

  9. #19

    Domyślnie

    To niesamowita wiadomość. Nie uważam, by obniżanie cen stanowiło dowód na brak dobrego traktowania klientów. Podążając takim sposobem myślenia, użytkownicy komputerów powinni zaniechać kupowania wszelkich procesorów, nagrywarek, monitorów - w ogóle zrezygnować z kupna, gdyż ceny w tej branży zmieniają się z dnia na dzień.

    Podobnie będzie na rynku aparatów, co świadczy tylko o jego dynamicznym rozwoju. A w rzeczywistości, nikt na tym nie traci.

    Pozdrawiam serdecznie i życzę pogody ducha wszystkim "pokrzywdzonym"!

    Latarnik
    Pozdrawiam serdecznie,
    Latarnik

    --------------------------------------------------
    Nikon D70, Nikkor AF-S DX 18-70, SB-8800, Lexar 80x 1GB

  10. #20
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa dyskusja jest na dpreview na forum D2.
    wyglada na to, ze nie tylko my Polacy liczymy sie z kasa A rozgoryczenie jest to samo po obu stronach oceanu !

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •