Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    ciekawa teoria.
    nie tylko teoria ale i praktyka
    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    szczerze mowiac to jak masz dwie nagrywary i obie zostawiasz to bym wzial sprzedal ten dysk.
    No problem - ile proponujesz ??
    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    a za kase z dysku i kase z przejsciowki kupil nowy na sata .. dolozyl z 50 i wzial 100GB wiecej nawet..
    a na poważnie to dysk na ATA jest dyskiem nowym,kupionym ledwie miesiąc więc jest całkiem dobrym dyskiem a przynajmniej jak na moje potrzeby.Nie widzę sensu sprzedawania i kupowania kolejnego.
    Problem już rozwiązałem - poszedłem do sklepu i wymieniłem przejściówkę na kontroler na PCI i dysk hula.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  2. #22

    Domyślnie

    jakbys byl w lodzi to bym Ci po prostu zalatwil taka podmiane. ale juz masz dzialajace wiec z bani.
    a co do teorii i praktyki to zgadza sie ze dwa urzadzenia dzialajace na jednej tasmie beda dzialaly wolniej. ale dysk nagle nie zacznie chodzic w PIO4 tylko dlatego ze jest na tasmie z napedem cd. chyba ze plyta glowna ma kontroler do d.. to moze. no chyba ze na jakims pentium mmx, ale juz nie pamietam jak to bylo.

    wazne ze smiga!

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    ...a co do teorii i praktyki to zgadza sie ze dwa urzadzenia dzialajace na jednej tasmie beda dzialaly wolniej. ale dysk nagle nie zacznie chodzic w PIO4 tylko dlatego ze jest na tasmie z napedem cd. chyba ze plyta glowna ma kontroler do d.. to moze. no chyba ze na jakims pentium mmx, ale juz nie pamietam jak to bylo.
    Własnie że zacznie A dokładnie na ATA 33. I tu kolega Valdek_Tychy ma całkowitą rację. Urządzenia podpiete na jednej tasmie ATA determinuje prędkość wolniejszego z nich.

    Pozdrawiam DJS
    Dwie "pięćdziesiątki"

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DJSony Zobacz posta
    Własnie że zacznie A dokładnie na ATA 33. I tu kolega Valdek_Tychy ma całkowitą rację. Urządzenia podpiete na jednej tasmie ATA determinuje prędkość wolniejszego z nich.
    no no .. z pewnoscia. tzn moze na pentium 200mmx tak
    ata jest asynchroniczne i ata33 to w ogole nie wiem skad wziales.
    az sprawdzilem na drugim kompie. jak wytlumaczysz predkosc przegrywania miedzy dyskami na poziomie 38000kb/s
    miedzy dyskami, skoro jeden jest na tasmie z cd podlaczony w tej chwili ? bo udma33 to to nie jest

  5. #25

    Domyślnie

    heh ...

    wiec proponuję abys zrobił taki test :

    Szybkość zapisu danych zrzucanych z CDROM na dysk który jest z rzeczonym cdromem na jednej taśmie.
    A nastepnie szybkość zrzucania danych z CDROM na dysk który jest podpięty na drugim kanale.



    Pozdrawiam DJS

    Ps : A okreslenie ATA/33 jak również ATA/66 czy ATA/100 lub ATA/133 używa się do dzis. Cyfra oznacza przepustowość interfejsu. Podobnie jak UDMA
    Dwie "pięćdziesiątki"

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DJSony Zobacz posta
    heh ...

    wiec proponuję abys zrobił taki test :

    Szybkość zapisu danych zrzucanych z CDROM na dysk który jest z rzeczonym cdromem na jednej taśmie.
    A nastepnie szybkość zrzucania danych z CDROM na dysk który jest podpięty na drugim kanale.



    Pozdrawiam DJS

    Ps : A okreslenie ATA/33 jak również ATA/66 czy ATA/100 lub ATA/133 używa się do dzis. Cyfra oznacza przepustowość interfejsu. Podobnie jak UDMA
    ta tlumacz ojcu jak sie dzieci robi..
    chodzilo mi nie o to co sie jak nazywa, tylko skad niby wziales ze jak sie podepnie dysk z napedem na jednej tasmie to dysk zwalnia do ata 33 ? ? bo to jakies voodoo normalnie

    a co do testow: to wez sobie dwa dyski ata 133 podepnij na jednej tasmie i zrzucaj dane z jednego na drugi. rownie swietny test przeciez wiadomo ze jak sa dwa urzadzenia podpiete na jednej tasmie to zapychaja kontroler. ale to akurat wina kontrolerow IDE - technologii ktora ma pare latek. jak chcesz zeby sie nie zapychal kontroler to scsi mozesz sobie podpiac..
    i taki to tescik. tylko ze Twoj dowodzi tego, ze dwa urzadzenia na jednej tasmie ATA zapychaja kontroler bardziej niz na oddzielnych tasmach, a nie tego ze dysk podpiety na jednej tasmie z napedem optycznym zwalnia swoj transfer do predkosci jaka ma cedek. nie mowiac juz o - nie wiem skad wzietej - ata 33 (czy udma33 - dowolnie).
    a jak powiedzmy mam 2 nagrywarki i 6 dyskow, to co ? mam sobie dokupic 6 kontrolerow zeby mi wszystko ladnie chodzilo ? pewnie jeszcze cachowalnych - jesli wiesz co to takiego.
    widze ze cos slyszales, ktos cos mowil, a pan w sklepie powiedzial ze lepiej na oddzielnej kicie. no to swietnie
    eot

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    ta tlumacz ojcu jak sie dzieci robi..
    bez komentarza

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    chodzilo mi nie o to co sie jak nazywa, tylko skad niby wziales ze jak sie podepnie dysk z napedem na jednej tasmie to dysk zwalnia do ata 33 ? ? bo to jakies voodoo normalnie
    cóż może zastosowałem za duzy skrót myslowy. Wiec już tłumaczę :
    Chodziło mi o to transfer danych w konrolerach IDE odbywa się naprzemiennie pomiędzy kontrolerem, a jednym z podłączonych do niego urządzeń. Oznacza to że gdy jedno urządzenie przesyła dane drugie musi poczekać aż pierwsze (z predkoscia jaka moze przesłac) prześle swoją porcje danych. I dlatego obniża to znacząco transfer danych. W zwiazku z tym nie zaleca się podpinania na jednej taśmie dwóch urządzeń z których jedno będzie źródłem danych dla drugiego. Przypominam że mowa była o nagrywarce.

    a tak btw nie znam sie na voodoo

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    a co do testow: to wez sobie dwa dyski ata 133 podepnij na jednej tasmie i zrzucaj dane z jednego na drugi. rownie swietny test przeciez wiadomo ze jak sa dwa urzadzenia podpiete na jednej tasmie to zapychaja kontroler. ale to akurat wina kontrolerow IDE - technologii ktora ma pare latek.
    racja

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    jak chcesz zeby sie nie zapychal kontroler to scsi mozesz sobie podpiac..
    no tyle że musisz posiadać badź nabyć dysk scsi ... chyba że potrafisz podpiac dysk ide do kontrolera scsi (oczywiscie bez stosowania przejsciówek). Tylko pamietaj o terminacji.

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    a jak powiedzmy mam 2 nagrywarki i 6 dyskow, to co ? mam sobie dokupic 6 kontrolerow zeby mi wszystko ladnie chodzilo ? pewnie jeszcze cachowalnych - jesli wiesz co to takiego.
    zależy jakie standarty interfejsów tych urządzeń - musiałbys podac więcej danych. Poza tym różne mb mają rózna ilość slotów IDE wiec musiałbys podać też typ mb.

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    widze ze cos slyszales, ktos cos mowil, a pan w sklepie powiedzial ze lepiej na oddzielnej kicie. no to swietnie
    eot
    Hmm ... zapewne jesteś jasnowidzem skoro widzisz co ja słyszałem

    Pozdrawiam DJS

    Ps : Jak dla mnie również EOT
    Dwie "pięćdziesiątki"

  8. #28

    Domyślnie

    napisales cos takiego:
    Cytat Zamieszczone przez DJSony Zobacz posta
    Własnie że zacznie A dokładnie na ATA 33. I tu kolega Valdek_Tychy ma całkowitą rację. Urządzenia podpiete na jednej tasmie ATA determinuje prędkość wolniejszego z nich.
    a w ostatnim poscie sie z tego zgrabnie wycofales i przyznajesz mi de facto racje. to mile dziekuje
    widze ze poczytales co nieco w necie. slusznie. trzeba sie doksztalcac.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    ...a w ostatnim poscie sie z tego zgrabnie wycofales
    mógłbym polemizować tylko po co ? Po prostu doprecyzowałem o co mi chodziło. I nadal uwazam ze wolniejsze urządzenie determinuje szybsze.Do prędkości wolniejszego (gdyz naturą rzeczy nie da rady przesłac danych szybciej niz ma standart interfejsu, przynajmniej teoretycznie). Oczywiście chodzi o urządzenia podpiete na jednym kanale IDE. Jezeli się ze mna nie zgadzasz mozemy polemizować w nieskończoność.

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    i przyznajesz mi de facto racje. to mile dziekuje
    Rację przyznałem Ci w tym że dwa urządzenia podpiete na jednej tasmie zapychaja kontroler. I ze to jest wina kontrolerów IDE. Oraz w tym że ta technologia ma pare latek.
    Cieszę się że mogłem Ci sprawić przyjemność takim stwierdzeniem.

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    widze ze poczytales co nieco w necie. slusznie. trzeba sie doksztalcac.
    Chyba się zacznę rozgladać czy Ciebie obok nie ma Bo znów widzisz tym razem co czytam.
    A co do potrzeby dokształcania to popieram w całej rozciagłosci. A Internet jest świetnym medium do zdobywania informacji. Dlatego tu też przyznaję Ci rację.

    Pozdrawiam DJS

    Ps : a w ogóle to zrobiliśmy koledze offtop z watku wiec jezeli chcesz dalej polemizowac to mozesz do mnie napisać na PW
    Dwie "pięćdziesiątki"

  10. #30

    Domyślnie

    koledze juz chodzi, a offtopy to piekna sprawa tutaj
    ja po prostu stwierdzam ze trzeba rozroznic determinowanie predkosci napedu do jakiejs wartosci od mozliwosci transferu danych na jednym kanale wolnego jakby nie patrzec napedu cd na szybki dysk (zreszta naped cd i tak nie zapcha kontrolera bo jest za wolny..). moga sie zapchac dwa szybkie dyski. no chyba ze masz przedpotopowa plyte.
    ja nie mam w swoich kompach po jednym dysku. i nic mi nie determinuje. smigaja az milo. a wedlug Twojej teorii moj zdeterminowany do ata33 dysk nie powienien przekroczyc maxymalnego chwilowego transferu 33MB ? to jakim cudem osiagaja chwilowe ponad 50mb ? oddeterminowywuje sie na chwile ?
    po prostu nie lubie jak ktos dziwne rzeczy opowiada. pozniej ludzie sobie powtarzaja takie rzeczy. a jeszcze pozniej zmuszony jestem miec kontakt z ludziem ktory mi zaslyszane cuda probuje uskuteczniac.
    no ale rozumiem ze Ty masz swoja wiedze poparta wieloletnim doswiadczeniem, masz kontakt ze stacjami roboczymi, serwerami i czasem jestes zmuszony rozwiazywac problemy konfiguracyjne, wiec mozesz sie ta wiedza dzieki temu podzielic ?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •