Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ark Zobacz posta
    Czy aby do przejściówki nie powinny być dostarczone sterowniki? Płyta główna powinna "wiedzieć", że ma do obsłużenia kolejny kontroler.
    Jaki kontroler? Taka przejściówka to nie kontroler. Rolą tego procka, który widać na przejściówce, jest zasymulowanie urządzenia SATA. Ten procek "udaje" dysk SATA, a reszta (obsługa ATA, albo czegoś innego) jest po jego stronie. Płyta główna nie musi wiedzieć, co podłączono do przejściówki. Ona wie tylko tyle, że ma podłączone urządzenie zgodne z dyskiem SATA.
    Jacek

  2. #12

    Domyślnie

    też ostatnio walczyłem z takim czymś

    nie podpinaj dysku razem z napędem optycznym

    pewnie jest problem z podłączeniem samej przejściówki- do dysku musi być podłączona odwrotnie niż na zdjęciu w pierwszym poście (przepraszam za laicki jezyk- musi stać do góry, a nie zwisać w dół )
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ozzy Zobacz posta
    też ostatnio walczyłem z takim czymś

    nie podpinaj dysku razem z napędem optycznym

    pewnie jest problem z podłączeniem samej przejściówki- do dysku musi być podłączona odwrotnie niż na zdjęciu w pierwszym poście (przepraszam za laicki jezyk- musi stać do góry, a nie zwisać w dół )
    Hm a ja podłączam ją,że wisi w dół i może dla tego jest problem - zaraz sprawdzę

    Sprawdziłem - nie działa,komp w dalszym ciągu nie widzi tego dysku

    Narazie pozostaję przy takiej konfiguracji jak mam czyli jeden HDD na SATA z zainstalowanym systemem i resztą oprogramowania a drugi jako master wspólnie z nagrywarką DVD na jednym kanale będzie służył jako magazyn różnego badziewia.Rozejrzę się gdzieś za kontrolerem na PCI podobno te chodzą bez problemów.
    Ostatnio edytowane przez Valdek_Tychy ; 20-01-2008 o 14:33
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  4. #14

    Domyślnie

    ja bym jeszcze przyjrzał się tej przejściówce- spróbuj podłączyć przesuwając ją o jeden pin w lewo/prawo... może pomoże
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ozzy Zobacz posta
    ja bym jeszcze przyjrzał się tej przejściówce- spróbuj podłączyć przesuwając ją o jeden pin w lewo/prawo... może pomoże
    Celująca rada .. uszodzi dysk/kontroler to problem zniknie .

  6. #16

    Domyślnie

    niekoniecznie... u mnie przejsciowka miala jeden rządek na piny więcej... wystarczylo przesunąć o jeden rządek pinów i zaczęlo dzialać. U mnie nic sie nie zepsuło. CHoć zawsze istnieje takie ryzyko, przy samoróbach.
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ozzy Zobacz posta
    niekoniecznie... u mnie przejsciowka miala jeden rządek na piny więcej... wystarczylo przesunąć o jeden rządek pinów i zaczęlo dzialać. U mnie nic sie nie zepsuło. CHoć zawsze istnieje takie ryzyko, przy samoróbach.
    Tu nie ma takiej możliwości bo wtyk przejściówki pasuje dokładnie do gniazda HDD i nie ma możliwości przesunięcia.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  8. #18

    Domyślnie

    Po namyśle zapytam ?
    na 100% to przejściówka ATA na SATA
    z opakowania na fotce to wynika że SATA dysk przez to podepniesz do płyty nieobsługującej SATA ,
    więc podpinając ATA dysk do przejściówki nici z konwersacji !

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Po namyśle zapytam ?
    na 100% to przejściówka ATA na SATA
    z opakowania na fotce to wynika że SATA dysk przez to podepniesz do płyty nieobsługującej SATA ,
    więc podpinając ATA dysk do przejściówki nici z konwersacji !
    Goście w sklepie uchodzący za ekspertów sprzedali mi takie coś wiedząc,że chcę podłączyć dysk ATA do złącza SATA. Jutro gnam do sklepu i po uprzednim wybiciu dwóch zębów (przednich) sprzedawcy zażądam zwrotu kasy.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy Zobacz posta
    a poza tym podłączenie dysku na jednym porcie z napędem optycznym spowolni ten dysk do prędkości tego napędu.
    ciekawa teoria.
    szczerze mowiac to jak masz dwie nagrywary i obie zostawiasz to bym wzial sprzedal ten dysk. a za kase z dysku i kase z przejsciowki kupil nowy na sata .. dolozyl z 50 i wzial 100GB wiecej nawet..

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •