Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie



    Faktycznie wczoraj się coś działo z forum i nie miałem już siły czekać ale dziś od rana wziąłem się do roboty, nie jestem pewien czy dobrze to robię bo sposób działania w AI to dla mnie nowość. Na pewno nasuną mi się jakieś pytania.

    Pozdrawiam i dzięki za tutorial

  2. #12

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za rady i pomoc, jak raz załapię zostanie na całe życie

    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli stworzę plik a4 (tak jak w Twoim tutorialu) i wpiszę w niego ulotkę a5, drukarz będzie wiedział o co chodzi, nie jest to jakieś utrudnienie dla operatora maszyny? Rozumiem że równie dobrze mógłbym stworzyć plik 152 x 214 mm i po dodaniu spadów zostałoby a5...

    Czy rzeczy takie jak liniatura rastra, rozbarwienia kolorów i inne bliżej mi niezrozumiałe... Zajmie się tym operator maszyny czy powinienem zadbać o to sam?

    Pozdrawiam

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli stworzę plik a4 (tak jak w Twoim tutorialu) i wpiszę w niego ulotkę a5, drukarz będzie wiedział o co chodzi, nie jest to jakieś utrudnienie dla operatora maszyny?
    W najgorszym przypadku zaplacisz wiecej za wyswiecenie wiekszej kliszy. Nie mozesz po prostu tworzac A5, stworzyc strony ktora jest wlasnie A5 + 20 mm na dlugosci i szerokosci? W centymetrze zmiescisz spady i wszystkie znaczniki.


    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    Czy rzeczy takie jak liniatura rastra, rozbarwienia kolorów i inne bliżej mi niezrozumiałe... Zajmie się tym operator maszyny czy powinienem zadbać o to sam?
    Liniatura to wartosc, ktora okreslasz w zleceniu naswietlania. Rozbarwienia teoretycznie powinienes przygotowac osobiscie, ale w praktyce jest tak, ze aktualnie wiekszosc materialow trafiajacych do naswietlarni, to kompozytowy PDF press ready, z ktorego rozbarwienia robi operator naswietlarki.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Dziękuję zarówno Markerowi jak i Stigowi, jesteście autorytetami, zatem nauki pobieram u najlepszych

    Teraz czas na wybór drukarni... Za druk w moim mieście 10 tys. ulotek a5 drukarnai powiedziała 1300 zł, natomiast w internecie takie zlecenie wykonać już można za 500 zł, do tego dochodzi tysiąc lub dwa wizytówek, i tyle samo wizytówek z kalendarzem na odwrocie. Komu to zlecić? A może sami macie sprawdzone drukarnie w Waszym mieście, chętnie bym skorzystał

    Pozdrawiam

  5. #15

    Domyślnie

    Jeszcze coś się nasunęło... Czy pola pod tekst zrobić w PS (z obrysem, cieniem) czy lepiej w AI? Na dobrą sprawę całość w AI da się zrobić ale czy jest sens? Czy będzie zauważalna poprawa jakości jeśli kształty zdefiniuję nie w PS tylko w AI? I jak w takim razie zrobić cień?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    Jeszcze coś się nasunęło... Czy pola pod tekst zrobić w PS (z obrysem, cieniem) czy lepiej w AI? Na dobrą sprawę całość w AI da się zrobić ale czy jest sens?
    Wszystko co da sie zrobic wektorowo, lepiej wlasnie w ten sposob wykonac. Elementy wektorowe sa rastrowane przed swieceniem, z rozdzielczoscia 2500-3800 DPI. A miedzy ta rozdzielczoscia, a ta przygotowana w Photoshopie (zakladam, ze to 300 DPI), jest spora roznica. Oczywiscie nie wszystko trzeba robic jako wektor, ale jesli mozna -- czemu nie. Projekt lzejszy, latwiejszy w edycji...



    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    I jak w takim razie zrobić cień?
    A musisz robic te cienie? Ladne to jest, takie zwaliste i ciezkie? Tekst to tekst, zadna napackana ramka nie zwiekszy jego czytelnosci.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #17

    Domyślnie

    I tym sposobem w ciągu 2 dni dowiedziałem się naprawdę sporo, daje mi to solidne podstawy do dalszej nauki.

    Cień nie jest konieczny ale warto wiedzieć jak zrobić No i niekoniecznie ciężkie i zwaliste

    Aha... Ulotka ma być 2 stronna czyli przygotowuję 2 oddzielne pliki, raczej logiczne. W jakim formacie zapisać? AI, eps, pdf?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    Cień nie jest konieczny ale warto wiedzieć jak zrobić
    Najnowszy InDesign ma to w swoich efektach. Illustrator oczywiscie takze; Effect / Stylize / Drop Shadow. Nie wiem czy wczesniejsze wersje Illka tez tak maja. Jakos nie przepadam za tym efektem.


    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    No i niekoniecznie ciężkie i zwaliste
    Samo istnienie takiego efektu, nie oznacza, ze trzeba go zastosowac. Uwazam, ze Twoj projekt wygladalby o wiele lepiej, gdyby calosc tla stanowily zdjecia, a miejsce na tekst byloby po prostu zwyklymi, bialymi (lub delikatnego, innego kolor) prostokatami. Estetyka ponad wszystko...


    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    Aha... Ulotka ma być 2 stronna czyli przygotowuję 2 oddzielne pliki, raczej logiczne. W jakim formacie zapisać? AI, eps, pdf?
    Z tych trzech wymienionych, oczywiscie najlepiej PDF.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #19

    Domyślnie

    Właściwie nie brałem pod uwagę opcji żeby całość tła stanowiły zdjęcia, ale jest to ciekawa propozycja, tylko czy maszyna w zadowalającym stopniu odwzoruje te fotki? Jeśli ta kampania nie przyniesie efektu będę musiał się bardziej wysilić wszystko przyjdzie z czasem, reklama i poligrafia interesuje mnie co najmniej tak jak fotografia więc czas odkrywać nowe horyzonty.

    Pozdrawiam serdecznie

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    Właściwie nie brałem pod uwagę opcji żeby całość tła stanowiły zdjęcia, ale jest to ciekawa propozycja, tylko czy maszyna w zadowalającym stopniu odwzoruje te fotki?
    Jesli teraz (w tym projekcie) ma je "odwzorowac" prawidlowo, to dlaczego nie mialaby tego zrobic, gdyby stanowily cale tlo? Co dokladnie rozumiesz przez "odwzorowac" -- w kontekscie tego projektu?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •