Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Przygotowanie ulotki

    Witam.

    Co prawda mowa w tym dziale jest o reprodukcji zdjęć, ale myślę że mogę podczepić się tutaj z moim tematem

    Mianowicie chodzi o przygotowanie ulotki do druku offsetowego. Projekt zrobiłem w Photoshopie, logotyp i teksty naniosłem w Illustratorze, mam tylko wątpliwości co do dalszego losu ulotki. Jest to mój pierwszy raz w tym temacie dlatego proszę o wyrozumiałość.

    Ulotka będzie formatu a5, linie cięcia w drukarni każą ustawić po 2 mm z każdej strony. To znaczy że w Illustratorze mam zrobić nowy plik o 2 mm z każdej strony większy niż format a5, po czym ustawić spady, importować plik z PS, wstawić teksty i logo, plik z PS ustawić tak żeby sięgał nieco poza linie cięcia (nie mogę sobie pozwolić na 2 mm cięcia) i zapisać do pliku Illustratora?

    Jaką mam gwarancję że nie będzie białych marginesów po bokach?

    Pozdrawiam
    Michał Patysiak

  2. #2

    Domyślnie

    Czornyj, Marker ?

  3. #3

    Domyślnie

    Panowie... Operuję w szopie, ściągnąłem 30dniową wersję Illustratora (za jakieś 2 tygodnie nabędę Adobe CS Standard, to będzie początek nauki Illustratora i InDesign) i nie wiem Marker kompletnie o czym piszesz... Utworzyłem w AI nowy dokument (a5 z dodanym z każdej strony 2 mm) po czym importowałem plik z PS... Myślałem że spady ustawiam miarkami... Na spady 2 mm nie mogę sobie pozwolić z tego względu że przy krawędzi ulotki znajdują się zdjęcia (jeśli chcesz mogę podesłać Ci na maila plik Illustratora, choć wiem że teraz masz na głowie forumowe testy). Jak zamienić fonty na krzywe?

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Zapomniałem napisać że jesteś Marker niezawodny żeby nie było że jestem leń, uczę się szybko, posiadam stertę książek, które czytam w każdej wolnej chwili więc Wasze rady nie pójdą na marne.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    hee czytałem Marker Twojego pierwszego posta i na 99% byłem przekonany ,że Patyk nie będzie wiedział o co chodzi Zrzuty się przydadzą. Kolejny fajny temacik to działu

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    Na spady 2 mm nie mogę sobie pozwolić z tego względu że przy krawędzi ulotki znajdują się zdjęcia
    No i po to wlasnie musisz zrobic spady. Jak sobie wyobrazasz wyglad brzegu tej ulotki, kiedy sie noz obsunie i obetnie 0,5mm poza faktyczna krawedzia okreslona w projekcie? Myslisz, ze taka biala linia (nawet 0,5 mm rzuca sie w oczy i wyglada paskudnie) bedzie ladna?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Stig wiem o czym piszesz jak duże mogą być obsunięcia noża, czyli w jakiej odległości od lini cięcia umieszczać ważne elementy (fonty, ramki, krzywe itp.). Czyli rozumiem że projekt musi wypełniać cały obszar roboczy (te a5 powiększone o 2 mm z każdej strony)?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    Stig wiem o czym piszesz jak duże mogą być obsunięcia noża, czyli w jakiej odległości od lini cięcia umieszczać ważne elementy (fonty, ramki, krzywe itp.).
    Takie elementy to powinienes odsuwac od brzegow chociazby ze wzgledu na sama kompozycje pracy (marginesy optyczne), a nie tylko pod katem mozliwosci problemow z obcinaniem papieru.


    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    Czyli rozumiem że projekt musi wypełniać cały obszar roboczy (te a5 powiększone o 2 mm z każdej strony)?
    Moze lepiej pokaze to na przykladzie:

    To przykladowa praca (specjalnie mala, zeby lepiej bylo widac znaczniki):




    A tu powiekszenie zaznaczonego czerwonego fragmentu:


    Zrobilo sie troszke jasniej?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Ja już nic nie piszę żeby się nie kompromitować, choć jak wspomniałem wcześniej dopiero zaczynam przygodę z resztą pakietu CS więc zrozumcie... Stig, jak się rozjaśni dam znać

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    Witam.

    Co prawda mowa w tym dziale jest o reprodukcji zdjęć, ale myślę że mogę podczepić się tutaj z moim tematem

    Mianowicie chodzi o przygotowanie ulotki do druku offsetowego. Projekt zrobiłem w Photoshopie, logotyp i teksty naniosłem w Illustratorze, mam tylko wątpliwości co do dalszego losu ulotki. Jest to mój pierwszy raz w tym temacie dlatego proszę o wyrozumiałość.
    ważne są kolory. bitmapy zmień w CMYK i dobrze skalibruj monitor ale kolorystyka to trudny temat. Kazda maszyna ma swój profil barwny ICC w duku zdjęć ale nie wiem czy w druku ofsetowym też tak jest.
    NIKON...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •