Close

Zobacz wyniki ankiety: Jak długo będą dostępne filmy do małoobrazkowych analogów

Głosujących
66. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 3 lata

    3 4,55%
  • 4 lata

    3 4,55%
  • 5 lat

    12 18,18%
  • 8 lat (około)

    13 19,70%
  • 15 lat (około)

    8 12,12%
  • 20 i więcej

    27 40,91%
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    118

    Domyślnie

    Niewatpliwie cyfrowa rewolucja ma ogromny zasieg. Od kiedy aparaty cyforwe staly sie tanie i sa nawet w telefonach liczba drukowanych fotek wzrosla dramatycznie. Gdzies kiedys czytalem ile rocznie drukuje sie w domu fotek i sa to jakies kosmiczne liczby. Blony swiatloczule spewnoscia znikna z rynku amatorskiego i to byc moze juz w przeciugu 3 lat (albo ich dostepnosc dramatycznie spadnie). Jednak nawet dzis, gdy juz nigdzie nie uswiadczysz kamery na film (pozornie nie uswiadczysz, mam na mysli, ze ani u SOny, ani u Canona itd itp. w zadnym salonie formowym na miescie) i tym bradziej filmu do kamery to wiekoszosc profesjonalnych pordukcji nadal jest krecona kamerami na film ktory sie wywoluje a nie kasetke czy inne lektroniczne ustrojstwo. Inna zecz, ze sa dostepne praktycznie tylko dla zawodowcow i kropka.

    Podobnie bedzie z foto. Natomiast taka sytuacja ma tez swoje zalety. Np. ceny aparatow cyfrowych do tego czasu powinny spasc jeszcze o okolo polowe. Poniewaz film przestanie byc alternatywa, producenci beda musieli zadbac o szersza i lepsza tonalnosc matrycy dla ludzi zajmujachych sie slubami na przyklad, i wszystko skoczy znacznie do przodu. W koncu kroczymy na przod a nie uwstaczniamy sie.

    Mnie tez sie lezka w oku kreci bo mam swoja Practike w wraz zestawem obiektywow i szanuje ten aparat. On ma dusze

    Tak czy owak nie przejmowal bym sie zbytnio, nadmierne przywiazywanie sie do zeczy martwych niczemu dobremu nie sluzy. Czasem trzeba wszystko zostawic by pujsc na przod po wiele ciekawsze doswiadczenia...
    ... tak sie tylko zastanawiam czy puki czas nie kupic sobie nowiutkiego FM 3A i nie nacieszyc sie jeszcze tym troche a potem przekazac wnukom

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    twoje wnuki (a juz je masz?) będą się za 3 lata interesowały fotografowaniem?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #23

    Domyślnie

    nie cieszy mnie specjalnie ta decyzja nikona. Z dugiej stron jednak, można sie podziewać zwiększenia dynamiki rozwoju segmentu DSLRów
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #24

    Domyślnie

    Nie bój żaby, nie tak prędko zniknie fotografia analogowa.Ludzie fotografują na materiałach światłoczułych od cho, cho, a może i dlużej i jeszcze trochę pofocą.Oprócz fotografi cyfrowej fotografia analogowa jest w dalszym ciągu świetnym biznesem.Ludzie w dalszym ciągu posiadają miliony aparatów analogowych i długo jeszcze je mieć będą a więc zapotrzebowanie na filmy jeszcze potrwa.Poza tym zawsze znajdą się zpaleńcy którzy nie dadzą się przekonać do cyferki albo bedą nią focić ale chętnie będą wracali do analoga.Taka sama sytuacja miała miejsce kiedy na rynek wchodziły CD,wszyscy ogłaszali koniec płyt winilowych a po zachłyśnięciu się nową technologią ludziska zatęsknili za trzaskiem starych płyt i co?? ceny płyt analogowych są o wiele wyższe niż CD fakt,że słuchają ich pasjonaci (raczej nie hip-hopu) ale są i tak będzie z foto analogowym za 20-30 lat.Myślę,że do tego czasu mój zenek w szafie wytrzyma bo F70 chyba nie.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  5. #25
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie

    Nawet telewizja. Właśnie podali w Wiadomościach informacje o zmierzchu analogów Nikona.
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor
    ale o srednim nei slyszlaem ...
    A może były jakieś średnioformatowe powiększalnikowe?
    Kiedyś prawie kupiłem od znajomego 200/8 z takiej najprostszej, "ekonomicznej" serii M - to były jedne z najgenialnej rysujących 4 (słownie: czterech) soczewek jakie widziałem.
    Pozdrawiam
    Lolek

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •