Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Bezlusterkowiec do fotografowania w pracy

    Proszę Was o radę odnośnie jakiegoś bezlusterkowca. Muszę kupić coś w pracy, firma produkcyjna. Zdjęcia to głównie produkty, czasami jakieś zbliżenia detali. Nie mam na myśli zdjęć artystycznych, jedynie typowo użyteczne zdjęcia do prezentacji, do reklamacji itp. Aparat będzie używany w niezbyt dobrze oświetlonych halach więc dobre by było używalne dość wysokie ISO. Możecie polecić jakiś aparat do 2000zł? Znajdzie się coś sensownego? Wstępnie myślałem o NIkonie 3200 z obiektywem 18-105, ale uznałem, że lustrzanka nie będzie zbyt dobra w takim miejscu.
    pozdrawiam
    Tomek

  2. #2

    Domyślnie

    Jak lustrzanka nie będzie dobra, to niby czemu miałby być dobry bezlusterkowiec ??

    A do zbliżeń i tak trzeba będzie obiektywu makro, albo chociaż Raynox'a 250.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jak lustrzanka nie będzie dobra, to niby czemu miałby być dobry bezlusterkowiec ??

    A do zbliżeń i tak trzeba będzie obiektywu makro, albo chociaż Raynox'a 250.
    Nie będzie dobra, bo to aparat, którego będzie używało wiele osób, zwykle nie mających większego pojęcia o robieniu zdjęć. Nie trzeba tu po prostu super dobrego sprzętu, ma tylko dać dobry, ostry obrazek bez fajerwerków.
    pozdrawiam
    Tomek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barracuda Zobacz posta
    ma tylko dać dobry, ostry obrazek bez fajerwerków.
    Każdy obecny aparat daje taki obraz. Serio, nie ma większego znaczenia co kupisz. Matryca z D3200 jest w bezlustrach Sony, ale Fuj czy Oly też dadzą radę. U mnie w fabryce chłopaki z reklamacji używają do celów dokumentacyjnych jakiegoś kompakta, dość leciwego z tego co widziałem.
    Ja bym jeszcze uwzględnił kompakty klasy premium. Mniejsze matryce dają większą GO przez co jeszcze łatwiej zrobić zdjęcie laikowi.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Samsung NX1100 z obiektywem 20-50, mam używam i jestem zadowolony.W Saturnie jest za mniej niż 900 zł i do tego Photoshopa jeszcze dają (nie wiem jaką wersję) za takie pieniądze można brać w ciemno
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  6. #6

    Domyślnie

    Normalnego Photoshopa czy Lightrooma?

  7. #7

    Domyślnie

    Adobe Photoshop Lightroom (za samsung.pl)

    pozdr,
    kris

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli fotografia produktowa, to wskazana większa GO. Zatem pomyśl o jakimś kompakcie premium. Ja miałem do niedawna Olympusa XZ-2(chyba ciężko go teraz kupić?), ale do makro nadawał się znakomicie. Nigdy nie miałem do tej pory aparatu dającego tyle frajdy z fotografii "zbliżeniowej". Jasny i bardzo ostry obiektyw. Solidna obudowa i raczej mało skomplikowana klawiszologia. Ale to kompakt więc ISO do 3200 nie podciągniesz.
    Fuji

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barracuda Zobacz posta
    Proszę Was o radę odnośnie jakiegoś bezlusterkowca. Muszę kupić coś w pracy, firma produkcyjna. Zdjęcia to głównie produkty, czasami jakieś zbliżenia detali. Nie mam na myśli zdjęć artystycznych, jedynie typowo użyteczne zdjęcia do prezentacji, do reklamacji itp. Aparat będzie używany w niezbyt dobrze oświetlonych halach więc dobre by było używalne dość wysokie ISO. Możecie polecić jakiś aparat do 2000zł? Znajdzie się coś sensownego? Wstępnie myślałem o NIkonie 3200 z obiektywem 18-105, ale uznałem, że lustrzanka nie będzie zbyt dobra w takim miejscu.
    Ani lustrzanka, ani bezlusterkowiec. Patrząc na to, jak u mnie używany jest aparat (też głównie na hali produkcyjnej), to tylko kompakt. Powód jest jest jeden: im bardziej zwarta konstrukcja, bez dających się zdemontować elementów, tym lepiej. I do tego jak najlepszy tryb automatyczny, bo pewnie to właśnie on będzie najczęściej używany. Wysokie iso rzeczywiście się przydaje, choć czasem potrzebny jest statyw.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •