Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jak to zrobić?

  1. #1

    Domyślnie Jak to zrobić?

    Witam. Potrzebuję wypalić laserem zdjęcie mojego syna. Ale nie bardzo wiem jak przerobić jego zdjęcia żeby był taki efekt:
    http://society6.com/wcsmack/marilyn-...e-pop-art#1=45

    Pomoże ktoś jak zrobić coś takiego.
    D600 + 24-70 2.8, 35 1.8, 180 2.8, SB600

  2. #2

    Domyślnie

    Odpowiednio zwiększyć kontrast, następnie prawie pionowo ustawić krzywą, zrobić korektę co się chce białe a co czarne, krzywą postawić do pionu i zamienić na obraz bitowy (czarno-biały, nie odcienie szarości).
    Tak zapisany obraz przekształcić w krzywe.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za info. Ale teraz poprosze po polsku. Nie jestem zbyt biegły w obróbce zdjęć wiec moze ktoś ma np. preset do LR.
    D600 + 24-70 2.8, 35 1.8, 180 2.8, SB600

  4. #4

    Domyślnie

    Nie uzyskasz takiego efektu tylko i wyłącznie przy pomocy samych suwaków. Gdyż pewne obszary trzeba będzie ręcznie izolować, żeby uzyskać konkretne kształty czarnych i białych partii obrazka. Inaczej uzyskasz tylko namiastkę efektu, a grafika niekoniecznie będzie podobna postaci ze zdjęcia. Bez manualnych plastycznych predyspozycji, żadne presety nie pomogą.

    Jak dawna, dawno temu robiłem to w taki sposób, że brałem kartkę i przy pomocy pędzelka i tuszu taki portret do np. szablonu graffiti malowałem kilka minut patrząc na zdjęcie.

    To na podstawie
    tego zdjęcia powstała linkowana przez Ciebie grafika

  5. #5

    Domyślnie

    Spróbuj tak:

    Obraz -> dopasowania -> próg i pobaw się suwakiem
    Ze zdjęcia MM z linku powyżej w chwilę zrobiłem coś takiego:

    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  6. #6

    Domyślnie

    Jak masz PSa, to trzeba dać jeden layer korekcyjny, a potem zrobić jeden krok z menu i efekt będzie podobny jak poprzedni, ale gładki.




    W tym wypadku zamalowanie tego co niepotrzebne na biało (np. dechy z tyłu) to już wygląda jak szczyt skomplikowania. Jak masz PSa, to Ci poślę przykładowy plik.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 19-09-2014 o 15:03
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fedor Zobacz posta
    Witam. Potrzebuję wypalić laserem zdjęcie mojego syna. Ale nie bardzo wiem jak przerobić jego zdjęcia żeby był taki efekt:
    http://society6.com/wcsmack/marilyn-...e-pop-art#1=45

    Pomoże ktoś jak zrobić coś takiego.
    Na czym chcesz to wygrawerować? Bo nie do każdego materiału zdjęcie musi być przekształcone w ten sposób. Na materiałach takich jak drewno to zdecydowanie lepiej przygotować grafikę w odcieniach szarości a efekt finalny będzie lepszy.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #8

    Domyślnie

    Znalazłem pliki na dysku, żeby zilustrować:

    oryginalne zdjęcie:

    zdjęcie przerobione do grawerowania laserem:

    efekt finalny:
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #9

    Domyślnie

    Chce to wypalić na gąbce akustycznej, ale widzę że to nie taka prosta sprawa, mam PS'a CS jakąś starą wersję. Borat mam rozumieć że to fotka graweru tak? Ale na gąbce to raczej nie wyjdzie. Chyba prościej będzie wydrukować zdjęcie na płótnie i nakleić na gąbkę.
    D600 + 24-70 2.8, 35 1.8, 180 2.8, SB600

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fedor Zobacz posta
    Chce to wypalić na gąbce akustycznej, ale widzę że to nie taka prosta sprawa, mam PS'a CS jakąś starą wersję.
    To wybrałeś najbardziej nieodpowiedni do tego celu materiał

    Gąbkę w zasadzie jedynie tnie się laserem. Grawerowanie nie ma większego sensu bo efekt będzie marny. Najlepsze efekty przy grawerowaniu portretów osiąga się na drewnie. Dobrze też wychodzi na metalu głownie stali.


    Rewelacyjne wyglądają portrety na lustrze. Graweruje się z tyłu przebijają cie przez farbę a następnie wygrawerowane miejsce maluje farba w aerozolu.

    Cytat Zamieszczone przez fedor Zobacz posta
    Borat mam rozumieć że to fotka graweru tak? Ale na gąbce to raczej nie wyjdzie.
    Tak. To portret na sklejce. W realu robi większe wrażenie niż zdjęcie.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •