Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Debiut

  1. #11

    Domyślnie

    Myslalem ze to forum jest m.in. po to zeby sie czegos nauczyc, wlasnie jakbys napisal tak jak w ostatnim akapicie to by mnie bardziej ucieszylo bo wtedy wiem nad czym musze popracowac, co robie zle i w ogole a jak ktos mi pisze "bez sensu" , "kosz" itp to co mi z takich komentarzy?? sam wiem ze moje zdjecia nie sa cudowne ale wlasnie po to je dodaje zeby ktos z wiekszym doswiadczeniem mi pomogl je poprawic. Czy wykadrowac ciasniej czy szerzej, czy cos ze swiatlem poprawic, dla mnie to sa wlasnie cenne komentarze. Jak Twierdzisz ze czyjes zdjecie jest przykladowo do kosza to to uzasadnij najzwyczajniej w swiecie zeby nastepnym razem nie zasmiecac forum zdjeciami do kosza tylko wstawiac takie coraz mniej do kosza Sam napisales ze fotki sa slabe, a to nie znaczy chyba totalne dno? wiec skoro wg Ciebie krotki komentarz wystarczy i na tyle zasluguja te zdjecia to popraw ze to "totalne dno, do niczego sie nie nadajace smieci i nie da sie powiedziec co jest zle bo wszystko jest zle" Kazdy robi zdjecia na innym poziomie i kazdy ma jakas swoja wizje zeby cos przedstawic, jak ktos jest poczatkujacy moze nie potrafi przekazac do konca w odpowiedni sposob tego o czym mysli, ogladajac film tez mozesz powiedziec ze te z gatunku ktore uwielbiasz sa ok a reszta to smieci, ale zauwaz ze ktos moze miec calkowicie odmienne zdanie i wydaje mi sie ze w zdjeciach jest podobnie

    Jesli chodzi o Twoje pytanie to na pierwszym zdjeciu najzwyczajniej w swiecie zle zlapalem ostrosc, bawilem sie AF i widocznie zapomnialem zmienic z ciaglego AF i podczas kadrowania na wcisnietym spuscie najzwyczajniej mi wyostrzylo na rekawiczce, a moje szklo tez nie jest niewiadomo jak ostre, to jest zwykly kit wiec nie ma sie co spodziewac wielkiej ostrosci.

    A co do nieobecnosci to wlasnie to chcialem pokazac, zamyslona osobe bedaca myslami gdzies indziej, na tym forum jest duzo tego typu zdjec ale widze ze czasem komenty zaleza od tego kto te zdjecia wystawia.

    Pozdrawiam

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiek8777 Zobacz posta
    Widze ze lubisz sie podpisywac pod wypowiedziami innych ale moze jednak wysilisz sie na cos wiecej, cos konkretnego oraz moze ukazesz jakies swoje prace zanim zaczniesz sie wypowiadac, bez obrazy oczywiscie ale fajnie wiedziedz od osoby na jakim poziomie sie ma krytyke.
    wiec ja skoro wrzucam swoje zdjecia tu i tam napisze...
    zdjecia sa slabiutkie bardzo slabiutkie

    a skoro chcesz sie nauczyc.. to chyba nie poprzez " kawa na lawe " ale poprzez obserwacja i wyciaganie wnioskow "
    najpierw cwicz i jak zobaczsz ze udalo ci sie zrobic zdjecia na poziomie kilku forumowiczow, a przynajmniej jak ci sie bedzie tak wydawalo wtedy wrzuc

    gwarantuje wiecej krytyki konkretnej
    www.facebook.com/kpaprocki
    || D3 x2 || 14-24 2.8 || 24-70 2.8 || 70-200 2.8 || 16 2.8 fisheye || 24 1.4 || 50 1.4 || 85 1.4 || Apple system || cała masa dodatków.

  3. #13

    Domyślnie

    Gdybym miał wybierać to wybiore 2 fotke. Jest deczko lepsza.
    Generalnie kilka spraw: za ostre na 2 nie trafiona ostrość na 1. Wydaje mi się, że majstrowałeś z kolorem oczu i przesadziłeś. 2 fotka w wielu miejscach mocno prześwietlona a szkoda po ten bokeh który widać z lewej strony i który ledwo się przedziera po prawej mógłbyć fajną opcją fotki.
    Kilka uwag do modelki. Jeśli to nie były przypadkowe spacerowe foty to musisz jednak poprosić modelkę by trochę bardziej się przygotowała do fotki. W tym przypadku głównie chodzi o ciuchy. Np totka 1 bez tej nieciekawej rękawiczki była by znacznie lepsza. Dłoń bez okrycia dałaby lepszy efekt. Na 1 "futerko" z kaptura wygląda jakby było pozlepiane - może to efekt który niechcący pojawił się wraz z rozjaśnianiem tła (nie jestem pewien). Na 2 fotce ta część ubioru wygląda znacznie lepiej.
    Nikon D7000 | Sigma 18-50 EX DC MACRO HSM | Nikkor 10.5 AF Fisheye 2.8G | Sigma 70-200 2.8 APO HSM MACRO | Sigma 50 1.4 EX DG HSM

  4. #14

    Domyślnie

    dzieki wielkie mascar, a juz myslalem ze sie takiej odp nie doczekam odrazu widac ze wiesz o czym piszesz Kolor oczu faktycznie troszku poprawilem widocznie za mocno ale oryginal byl strasznie taki szary i ponury (chodzi mi o cale zdjecie), chcialem zrobic troszku kontrastu, nie mam jeszcze oka do obrobki, zdjecia sa wyostrzone obydwa i troszku poprawione na krzywych, chcialem rozjasnic troszku twarz (cos na efekt po beautydish) i moglem w tym celu z maska troszku pokombinowac a ja niestety zmienilem calosc a bokeh wlasnie niestety tez nie wyszedl do konca ladny w oryginale :/ Fotki niestety sa spacerowe, zrobione bez lampy ktora moglaby duzo poprawic, rekawiczka faktycznie moglaby byc przynajmniej jakas skorzana lub w ogole sciagnac, nastepnym razem zwroce na to uwage i jesli nastepne bede dodawal postaram sie bardziej przygotowac do tego, troszku wiecej sprzetu a nie sam aparat i zrobie jakas liste na co zwracac uwage zeby o niczym nie zapomniec Jeszcze raz wielkie dzieki

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •