Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Al nie wyrywam z kontekstu. Jest tak jak piszę. Chyba, że o czymś autor wątku nie powiedział...

  2. #22

    Domyślnie

    Właśnie tego staramy się dowiedzieć bo moim zdaniem autor coś ukrywa
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  3. #23

    Domyślnie

    Al - nie, pap ma jedynie znak wodny na miniaturach dostepnych w serwisie. Zreszta pod tym zdjeciem Tito na onecie jest zly podpis, bo widnieje 'wisla.krakow.pl', oni autorem nie sa. Ten co jest na zdjeciu jest niewidoczny.
    Tak jak pisze pX, Twoja Malzonka ma na mysli chyba art. 25, ust. 1. Czytajac ten art. dalej, w ust. 2 ustawodawca okreslil: za korzystanie z utworow o ktorych mowa w ust. 1 pkt 1, lit b i c (foto), tworcy przysluguje prawo do wynagrodzenia. Ciekawy jest ust. 4, ktorego nie przytaczam bo jest dlugi Jesli utowor zostal upubliczniony bez umowy z tworca, tworca otrzyma wynagrodzenie za posrednictwem organizacji zbiorowego zarzadzania prawami autorskimi lub pokrewnymi (a co to dokladnie? ). Onet podlega teraz zapisom z art. 115-117 Ustawy o prawach autorskich

    Cos czesto w krakowie zdjecia kradna... Moze to naukczka aby przed rozpoczeciem takiej 'wspolpracy' podpisywac umowy licencyjne... a moze tez powinienem zaczac komus robic zdjecia bez umow i zgarniac kase

    Tito - zrob jak Ci chlopaki mowia, pozapisuj www, zrob zdjecie jakims kompaktem-analogiem i zachowaj. Poprzednim razem prawnik okazal sie byc skutecznym - sadze ze teraz tez nie ma co czasu tracic, choc z Onetem moze byc o wiele trudniej i pewnie wjedzie to na droge sadowa.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy Zobacz posta
    Właśnie tego staramy się dowiedzieć bo moim zdaniem autor coś ukrywa
    tak, ukrywa

    1. Wisła Kraków SSA dostała kiedyś to zdjęcie na swoją stronę www - współpracowałem z nimi
    2. W pewnym momencie jak był konkurs w jedenej z gazet poprosiłem aby ściągnęli zdjęcie gdyż w momencie konkursu, zdjęcie konkursowe nie mogło być publikowane
    3. Prawdopodobnie Wisła Kraków SSA dogadała się z Onet.pl na publikację i dostarczanie zdjęć (wysyłają im często innych autorów) ale bez mojej zgody

    to wszystko co miałem do ukrycia i nadal twierdzę, że wszystkie prawa do zdjęcia posiadam ja

  5. #25

    Domyślnie

    Przy odrobinie szczęścia może się starą stronę uda znaleźć tu:
    http://www.archive.org/index.php

  6. #26

    Domyślnie

    Tito, nauczka na przyszlosc - nie dawac, a jak juz to podpisywac swistek na kartce z zeszytu. Jesli piszesz ze zdjecie zostalo wycofane z netu, tzn ze Wisla dogadala sie za plecami z Onetem mimo to ze zdjecie nie jest aktualnie publikowane => Wisla ukradla Tobie, sprzedala onetowi. Jak ja Ci chlopie zazdroszcze

  7. #27

    Domyślnie

    No widzicie - bez prawnika się obyło

    Też zazdroszczę. Walnij do nich maila - może jak postraszysz fachowo jakimś prawniczym tekstem coś Ci skrobną polubownie. Może być też że zaproponują Ci współpracę. Tak czy siak najpierw zacząłbym delikatnie...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odie83 Zobacz posta
    Zamiast print screena proponuję zapisać stronę w html-u bo taki screen to żaden dowód, zaraz Wam mogę pokazać że moje zdjęcie wygrało World Press Photo...
    Stronę w html jednak trochę trudniej spreparować
    Chłopie - coś Ty? Stronę w html trudno spreparować? No, proszę Cię... Łatwiej, niż zdjęcie na WPP.
    Krzysztof Paszkiewicz

  9. #29

    Domyślnie

    Al - z cala pewnoscia jak ich skubnie na kilka kafli to beda pozniej wspolpracowac Maile to raczej kiepski pomysl - pismo poczta za potwierdzeniem.

  10. #30

    Domyślnie

    napisałem i zaniosłem do siedziby

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •