Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73
  1. #11

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że miałem taki problem z zestawem: D200, 14-24, SB 600.
    pzdr
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  2. #12

    Domyślnie

    w moim d3s problem występuje tylko z jednym szkłem 85/1,4 afs. z 35/1,4, 24-70/2,8, 14-24, 70-200, 24-85 jest super i oczywiście serwis jest zdziwiony bo pierwszy raz o czymś takim słyszeli )))

    pomogła korekta AF w body (na -20). tylko trzeba pamiętać o wyłączeniu jak się nie robi z lampą, bo wtedy ostrzy w punkt.

    nie wkurza mnie błąd sprzętu / wada. Tylko ignoranctwo i "walenie durnia" przez serwis. Może wysłanie sprzętu do serwisu do Niemiec lub GB byłoby jakimś wyjściem.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Z SB800 - chyba tez były wpisy na forum, niestety.
    O ile ja pamiętam to problemów nie było. Zresztą... ja z D700-tkami i SB900 tez miałem takie cyrki (dlatego 900-tkę sprzedałem swego czasu). Mam sb-800 i sb-600 i tu problemów z af-assist nie ma... No, ale każdy przypadek inny, więc ręki sobie nie mam uciąć, że z wszystkimi 800/600 jest OK....

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    No, ale każdy przypadek inny, więc ręki sobie nie mam uciąć, że z wszystkimi 800/600 jest OK....
    I dobrze, bo już byś nie miał ręki
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomisiek Zobacz posta
    pomogła korekta AF w body (na -20). tylko trzeba pamiętać o wyłączeniu jak się nie robi z lampą, bo wtedy ostrzy w punkt.
    Nie rozumiem -możesz wyjaśnić? Jak masz lampę na sankach to dajesz na -20 i jest ok. To jest zrozumiałe.
    Ale piszesz, że jak się robi z lampą to trzeba wyłączyć - chyba na odwrót? Tak?

    Pozdr.
    Nikon System

  6. #16

    Domyślnie

    U mnie też korekta AF pomaga - o ile AFA w lampie się włączy. Jak nie, to masz FF...
    Serwis i infolinia opisały mój problem jako nietypowy... Jednak prosili, żeby aparat przesłać do naprawy (no może pani z serwisu w trochę mniej uprzejmy sposób ).
    Napisałem jeszcze do nich maila z opisem problemu i zdjęciami. Ciekawe, czy odpowiedzą - nie chciałbym po usłudze serwisowej mieć np. FF na wszystkich zdjęciach bez lampy...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sek1973 Zobacz posta
    Serwis i infolinia opisały mój problem jako nietypowy...
    Pierwszy raz o czymś takim słyszeli (jest na to wyjaśnienie -codziennie tuż przed wyjściem z pracy, czyszczą im pamięć....).

    Ok, czyli mamy już wypracowane skuteczne procedury dotyczące "rzadkiego i nietypowego" problemu z AF:

    1. Ostrzy normalnie, czyli celnie w świetle naturalnym -otwieramy szampana i cieszymy się.
    2. W świetle sztucznym mamy FF/BF -ustawiamy odpowiednią korekcję, którą trzeba wyłączyć/zmienić jeśli zachodzi sytuacja jak w punkcie 1 i 3.
    3. Z użyciem w wspomagania AF z lampy mamy FF/BF -ustawiamy odpowiednią korekcję, którą trzeba wyłączyć/zmienić jeśli zachodzi sytuacja jak w punkcie 1 i 2.


    Radujmy się
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  8. #18

    Domyślnie

    Potwierdzam. Na D4 + 24-70 + SB910 problem z wspomaganiem AF w lampie występuje. Sprawdziłem
    przed chwilą. Kurcze trzeba o tym w czasie pracy pamiętać ;-(

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez fumio ; 19-04-2013 o 10:49
    Nikon System

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fumio Zobacz posta
    Nie rozumiem -możesz wyjaśnić? Jak masz lampę na sankach to dajesz na -20 i jest ok. To jest zrozumiałe.
    Ale piszesz, że jak się robi z lampą to trzeba wyłączyć - chyba na odwrót? Tak?

    Pozdr.
    Za szybko pisałem, ale zrozumiałeś dobrze. Jak działa wspomaganie AF w lampie to trzeba dać -20 i jest ok. Jak lampę ściągasz szkło ostrzy z korektą AF ustawioną na "0".

  10. #20

    Domyślnie

    To samo u mnie: D700 ale z lampą SB700. Bez wspomagania - elegancko, a jak tylko włączę wspomagania, to się robi BF. Sprawdzone na szkłach N35-70 2,8 i N50/1,8. Co ciekawe na D90 było ok . Więc trzeba z tym żyć?
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •