Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73
  1. #1

    Domyślnie D800 SB910 problem z BF

    Witam, temat raczej znany - kilka wątków już o tym było. Mam D800 z SB910, niezależnie od użytego obiektywu występuje zauważalny BF, gdy włączy się AFA w lampie. Próbowałem z Nikkor 24-70 na 2.8 oraz 85mm 1.8. Co ciekawe, mam wrażenie, że na 24-70 przesunięcie jest większe, mimo większej GO.
    Z zasłanianiem czerwonej lampki w lampie błyskowej, jest dokładnie tak, jak pisali Forumowicze w innych wątkach - tak samo pudłuje, czyli problem nie zależy ściśle od barwy / długości fali światła.
    Zastanawiam się, czy wysyłał ktoś sprzęt do serwisu i czy warto to zrobić? Odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem na żadnym forum.

  2. #2

    Domyślnie

    ten typ tak ma i serwis tego nie naprawi, jedyna rada wyłączyć wspomaganie AF w lampie
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgaik Zobacz posta
    ten typ tak ma i serwis tego nie naprawi, jedyna rada wyłączyć wspomaganie AF w lampie
    To jest chore. Niektórzy po to kupują lampy/SU-800 i podobne wynalazki, żeby poprawić AF i info, że trzeba to wyłączyć...

    Smutna historia Nikonie...

  4. #4

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że nigdy mi tego nie brakowało ... pewnie, że się zdziwiłem jak u siebie to odkryłem, wręcz byłem zbulwersowany, ale wyłączyłem i o problemie zapomniałem... zresztą od tamtej pory i tak nie robię z lampą na sankach.
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze nie miałem możliwości przetestować w praktyce - na imprezach. Jeżeli faktycznie nie przeszkadza, to ok, jakkolwiek zgadzam się, to jest chore. Przesiadłem się z Canona i tam nigdy takich problemów nie miałem.
    Z drugiej strony dzwoniłem do serwisu i na infolinię. Twierdzili, że problem jest nietypowy i żeby wysłać sprzęt w komplecie do serwisu do sprawdzenia / naprawy. Wysłałbym, ale trochę się naczytałem i mam pewne obawy...

  6. #6

    Domyślnie

    Znany problem jeżeli chodzi o SB900/910 Możesz ewentualnie kupić SB800, tam ten problem nie występował

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    Z SB800 - chyba tez były wpisy na forum, niestety.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    mam sb800 i z d200,d300,d3 problemu nie miałem i nie mam

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    To tak jak ja. Ale inni pisali, ze mają.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Melduje że D700 i SB910 też dają BF przy włączeniu tzw. "predatora". Różnice zależały od obiektywu, N50 1.4G dawał największy BF, z kolei 24-85 G i 70-200 VR I prawie wcale. Oczywiście da się żyć bez tej funkcji. Ja to zgodnie z sugestiami kolegów z forum po prostu wyłączyłem.

    Smutne ale prawdziwe.

    Tu nawet nie chodzi o to że mi ten "predator" jest super potrzebny. Chodzi o zwykła zasadę. Skoro coś jest i używa się elementów systemowych (body, obiektyw, lapma) to po prostu powinno działać.

    PS.
    Jednak póki co mój bilans wejścia w system Nikona jest ciągle na plusie.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •