Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Który? FA, FE, FE2, FM, FM2, FM3

    Mam pytanko - szukam dyskretnego body, najlepiej z trybem Av i sensownie działającym światłomierzem. Który z aparatów nadawać się będzie najlepiej? FE, FE2, FA, FM, FM2, FM3 - może jeszcze coś innego? Ciężko wychwycić różnice między tymi aparatami, najchętniej poradziłbym się kogoś, kto użytkował przynajmniej jeden z tych modeli. Niepotrzebny mi jest tryb całkowicie automatyczny ani czasy krótsze niż 1/750 lub 1/1000.

    Aha, miło by było, żeby nowe Zeissy ZF.2 działały w trybie priorytetu przysłony z tym body.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    W kolejności jakiwjbym kupował: F3, długo nic, FA, FM3A, FE2, długo nic, pozostała reszta.

    Aby było jasne, mam FE2, miałem F3 i żałuję, ze jasprzedalem. FA miałem okazję nie raz mieć w rękach, FM3a jako marzenie. A FM/FM2 są dobrymi aparatami choć wole mieć program preselekcji przyslony i TTL błysku
    Ostatnio edytowane przez gALL ; 30-11-2012 o 20:23

  4. #4

    Domyślnie

    Jak F3 współpracuje z bardziej współczesnymi szkłami AF-D? W tych szkłach pierścień ustawiania ostrości chodzi b. lekko - nie przeszkadza to w ostrzeniu ?
    flickr / Rolleicord, Canon

  5. #5

    Domyślnie

    jeśli matówka ma tzw klin dalmierzowy to z każdym obiektywem ustawi się ostrość bez problemu. Oczywiście z manuałami jest to po prostu płynniejsze i precyzyjniejsze. Dobre profesjonalne serie AF-D tez maja raczej sensowny obrót pierścienia ostrości. Sam posiadam np. od lat Nikkora 28-85 i w nim akurat pierścień pracuje lekko i bez tak szlachetnego oporu ale przy F-4s lub F-90X to nie miało znaczenia.

  6. #6

    Domyślnie

    seria FM są to aparaty mechaniczne (działające bez baterii), tam nie masz "bajerów" typu AV, TV, PROGRAM
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #7

    Domyślnie

    W zadnym FM nie ma trybu priorytetu przyslony? To w takim razie seria FM odpada. Pozostaja wiec 3 opcje - FE, FE2 i FA. F3 w ogole nie biore pod uwage, gdyz po pierwsze primo wielka krowe juz mam (F4), po drugie primo grip (ktorego uzytkowanie rozwazam) jest chyba jeszcze wiekszy od aparatu i po trzecie primo, nie kojarze srebrnych wersji (a body ma byc srebrne). Na stronie Rockwella (do ktorego mam duzy dystans z uwagi na jego fanatyzm do marki) wyczytalem najwiecej pozytywow pod adresem FE. Chcialem to jednak porownac z Waszymi opiniami. Jeszcze pytanie - jak wyglada kwestia wizjerow w tych body, ktore jeszcze biore pod uwage?

    Na AF mi nie zalezy, jak napisalem - aparat bedzie dzialal wylacznie z manualnymi stalkami.

    Sorry za brak polskich znakow, pisze z komorki.

  8. #8

    Domyślnie

    FE2 - wersja poprawiona z dużo lepszą migawką, lepszym naciągiem i krótszym czasem synchoro, trzeba przy kupnie sprawdzać, czy działa zmiana czułości filmu (efekt na światłomierzu) to był słaby punkt tych aparatów (szklana płytka z "napylonymi" stykami), które lubiły pękać, wizjer przyzwoity, choć przy F4 to będą dziurki
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #9

    Domyślnie

    FM3a ma priorytet przysłony. W trybie M jest całkowicie mechaniczny, w trybie A nie.
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundrum Zobacz posta
    FM3a ma priorytet przysłony. W trybie M jest całkowicie mechaniczny, w trybie A nie.
    Poza tym "czyta" zakodowaną czułość filmu z kasety, posiada przycisk AE-L i przycisk korekty ekspozycji o -1EV przy zdjęciach z lampą.
    NO SMOKING. KOMBINEZON ONLY.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •