Close

Strona 3 z 102 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1011
  1. #21

    Domyślnie

    Moim zdaniem 24/1.8 kosztowałby ze 3tys, ale za 28mm będzie mniej, spokojny o to jestem. A 17-55 to miało być szkło dla zawodowców i powstało w czasach, gdy Nikon wierzył że DX będzie nowym standardem fotografii ery cyfrowej. Ma najlepsze szkła, AF i pancerna obudowę. Canon przy nim to kitowa wydmuszka. Zaś ceny szkieł Nikona i Canona są +/- podobne, z tolerancją do 10-20%, bynajmniej nie zawsze ze wskazaniem N jako droższego. Akurat na tych szkłach, co mnie interesują Nikon jest droższy, więc Cie rozumiem
    x100s

  2. #22

    Domyślnie

    W sumie zadowalający news, głównie z tego powodu że może obnizy się cena 28/1.4D (ale to chyba wyślenie życzeniowe )

  3. #23

    Domyślnie

    No to rysowałby się fajny budżetowy zestaw FX: 28/1.8G + 50/1.8G + 85/1.8G

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R.i.P. Zobacz posta
    No to rysowałby się fajny budżetowy zestaw FX: 28/1.8G + 50/1.8G + 85/1.8G
    Pi razy oko cena 24-70. Przyznam, ze wolalbym miec jeden, ale przyzwoity obiektyw. A jezeli juz tasowac stalki, to na x-pro1.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #25

    Domyślnie

    Trzeba szukac informacji co do budowy nowego nikkora, wtedy bedzie wiadomo jaka bedzie cena. Przewaznie jasne szerokie stalki nikkora te nowe maja powłoki N, solidna obudowe i uszczelnienia, cena takiej 28mki nie zeszlaby poniżej 4k napewno, wątpię zeby poniżej 5k zeszła nawet... Ale są tez budżetowe stalki, plastic fantastic jak 50tka czy 85tka G bez znaczka N i innych wodotryskow, one są tanie. Jesli 28 bedzie plastikowa bez powlok mozna liczyć na cene poniżej 3k, ale raczej bliżej 3k niz 2k.
    ;]

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Trzeba szukac informacji co do budowy nowego nikkora, wtedy bedzie wiadomo jaka bedzie cena. Przewaznie jasne szerokie stalki nikkora te nowe maja powłoki N, solidna obudowe i uszczelnienia, cena takiej 28mki nie zeszlaby poniżej 4k napewno, wątpię zeby poniżej 5k zeszła nawet... Ale są tez budżetowe stalki, plastic fantastic jak 50tka czy 85tka G bez znaczka N i innych wodotryskow, one są tanie. Jesli 28 bedzie plastikowa bez powlok mozna liczyć na cene poniżej 3k, ale raczej bliżej 3k niz 2k.
    Tak, literka "N" to kosztuje przynajmniej ze 2 tys. zł

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R.i.P. Zobacz posta
    No to rysowałby się fajny budżetowy zestaw FX: 28/1.8G + 50/1.8G + 85/1.8G
    Tak właśnie sobie pomyślałem.
    Dlatego sądzę, że to będzie tani obiektyw. Może mniej niż 2000?
    Nikon robi go dla fotoamatorów z FX.
    Potem stanie się cud i dorobią 20/2.0 za 2347,99zł.
    Powiadam Wam...
    Pozdrawiam,
    Tomek

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raider Zobacz posta
    Tak, literka "N" to kosztuje przynajmniej ze 2 tys. zł
    Porównywałem wczoraj na roadshow 85 1.4G i 85 1.8G. Na każdym polu 1.4G choć minimalnie jest lepsza od 1.8G - od AF, przez ostrość, kontrast, pracę pod światło, kolorystykę, po obudowę rzecz jasna. Czasem różnice są subtelne, czasem znaczne, ale są. Owe "N" też robi świetną robotę, więc jak ktoś lubi światło w kadrze i może sobie pozwolić na dopłatę do "N" to niech się nie zastanawia.
    x100s

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordYoghurt Zobacz posta
    Porównywałem wczoraj na roadshow 85 1.4G i 85 1.8G. Na każdym polu 1.4G choć minimalnie jest lepsza od 1.8G - od AF, przez ostrość, kontrast, pracę pod światło, kolorystykę, po obudowę rzecz jasna. Czasem różnice są subtelne, czasem znaczne, ale są. Owe "N" też robi świetną robotę, więc jak ktoś lubi światło w kadrze i może sobie pozwolić na dopłatę do "N" to niech się nie zastanawia.
    No tak, jeśli nowy 28/1.8 będzie tani (w okolicy 2000 zł), to pewnie z kompromisami i jakość nie zachwyci. Z drugiej strony wersja nano z lepszą jakością zdjęć, lepszą obudową i być może bez dystorsji to co najmniej 4-5 tys. zł. Tak czy inaczej można spodziewać się dość dużego i relatywnie ciężkiego obiektywu. Szkoda że jest taki trend - 35/1.4 AFS waży 600 gramów, podczas gdy 35/1.4 AIS 380 gramów..

  10. #30

    Domyślnie

    Światło 1.8 lokują ten obiektyw w grupie produktów dla zaawansowanych amatorów, to nie będzie pancerne szkło z nano za 5tys, tylko taki 85 1.8G w bardziej przyziemnej cenie.
    x100s

Strona 3 z 102 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •