Close

Strona 1741 z 1850 PierwszyPierwszy ... 741124116411691173117391740174117421743175117911841 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 17 401 do 17 410 z 18492
  1. #17401
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Oddzielnym przypadkiem jeszcze sa ludzie, ktorzy dziarskim krokiem zmierzaja do zebry, tak dziarskim ze przecietny kierowca musi uznac ze chce wejsc na przejscie. I w ostatnim momencie z pol metra przed przejsciem odbijaja gwaltownei w bok na chodnik
    Czyli, że później idą chodnikiem wzdłuż drogi, tak? No to co mają robić? Patrzeć czy ktoś nie jedzie drogą obok i na wszelki wypadek zatrzymać się 10 metrów wcześniej? Zacząć sygnalizować skręt ręką jak na rowerze?

    Co do przykładów to się zgadzam, że "talentów" na chodnikach nie brakuje. Podobnie jak w autach i na rowerach. Dzisiaj zwróciłem uwagę gościowi w aucie które było zaparkowane 5 metrów przed przejściem dla pieszych (to jest droga dwukierunkowa, nie ma tam żadnej zatoczki/wyznaczonego miejsca do parkowania). Obok jest szpital i dużo starszych osób, jadąc autem zwykle trzeba zwolnić do 5 km/h albo całkiem stanąć żeby się upewnić czy nikt nie wyjdzie na pasy zza takiego auta (rekordzista zaparkował kiedyś na przejściu dla pieszych). Z miejscami do parkowania pod szpitalem jest ciężko, alternatywa to prywatny parking za bodajże 5 zł na godzinę lub zaparkowanie pod supermarketem 250 metrów dalej. Gość popatrzył się na mnie zdziwionym wzrokiem i powiedział "ale przecież ja jestem w aucie" jakby to miało jakiekolwiek znaczenie (silnik zgaszony, światła również). Przejeżdżałem tam godzinę później i Fabia nadal stała (już bez kierowcy w środku). Przecież tacy ludzie robią nam na drogach drugi Bangladesz.
    Ostatnio edytowane przez ku6i ; 06-09-2022 o 15:49

  2. #17402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Czyli, że później idą chodnikiem wzdłuż drogi, tak? No to co mają robić? Patrzeć czy ktoś nie jedzie drogą obok i na wszelki wypadek zatrzymać się 10 metrów wcześniej? Zacząć sygnalizować skręt ręką jak na rowerze?
    (...)
    Wez sobie zobacz w rekach 50cm ile to jest, nie mamy takich waskich chodnikow. (I w ostatnim momencie z pol metra przed przejsciem odbijaja gwaltownei w bok na chodnik)
    Mozna przejsc obok zebry na chodnik wzdluz jezdni, nie wchodzac prawie na nia.

    Chodzi mi o sytuacje, ze ktos jest doslwonie krok przed przejksciem, zmierzal caly czas jego strone i nagle robi zwrot niemal jak na komende w wojsku
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #17403

    Domyślnie

    https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci...zesnia/z6vbq4r

    Ja bym zlikwidował światła, pierwszeństwa (poza drogami szybkiego ruchu), stopy i inne takie. Ludzie by szybko przywykli i zaczęli się płynnie przemieszczać. A tak za chwilę ludziska będą 10 metrów od pasów przechodzić bo na pasach czerwone, jak dojdzie do jakiegoś wypadku , prawnicy będą się przerzucali interpretacjami prawa.

  4. #17404
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Wez sobie zobacz w rekach 50cm ile to jest, nie mamy takich waskich chodnikow. (I w ostatnim momencie z pol metra przed przejsciem odbijaja gwaltownei w bok na chodnik)
    Mozna przejsc obok zebry na chodnik wzdluz jezdni, nie wchodzac prawie na nia.

    Chodzi mi o sytuacje, ze ktos jest doslwonie krok przed przejksciem, zmierzal caly czas jego strone i nagle robi zwrot niemal jak na komende w wojsku
    A, dobra, jakoś mi te pół metra umknęło. Może to jakiś z pracoholik z kompanii reprezentacyjnej robił nadgodziny w wolnym czasie?

  5. #17405

    Domyślnie

    Nie można dac sie ograniczac:
    AB78D4AB-0354-40A6-B9DC-9DA5E6E56BED.jpeg

  6. #17406

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    Nie można dac sie ograniczac:...
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  7. #17407

    Domyślnie

    ma tutaj ktoś mazdę 3 lub 6 z ostatnich kilku lat? chodzi mi o działanie systemu i-stop (czy jak on się tam nazywa), mam mazdę 3 z 2015 roku, dwa lata temu miałem tak, że ten system się nie włączał, trudno było naładować mu baterie (te co są pod siedzeniami), aż w końcu pojawił się komunikat, że system nie działa, itp, więc pojechałem do aso, stwierdzono, że to główny akumulator (ten w komorze silnika), więc go wymieniłem, było spoko, teraz znów mam ten sam problem, że system się niby ładuje (przy hamowaniu silnikiem) ale nie załącza się przy np. staniu w korkach, przy czym kumpel sprawdził miernikiem główne aku i stwierdził, że powinien być ok, więc zastanawiam się czy to te baterie pod siedzeniami nie szwankują już po tylu latach. i teraz pytanie ile takie dwie baterie kosztują z wymianą? ktoś już się bawił w wymianę?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #17408
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Że też nie zajrzałem tu po tym, jak wspomniałem o mojej Tesli…
    Napiszę tak. Elektrykami jeżdżę od lat 7. 2x Renault Zoe, teraz Tesla 3. I o ile do tych dwóch pierwszych można się doczepić, o tyle do trójki to tylko osoba, która nią nie jeździła, może napisać, że to słabe auto. W ciągu trzech lat w małej Norwegii pokonałem nią 80k kilometrów. W serwisie byłem dwa razy. Raz, jak i kamień wpadł w szczękę, dwa, jak padł mi system SOS. Wymieniałem w niej raptem filtry powietrza w kabinie i dwie opony. I tak, ma swoje ograniczenia. Jak każde auto. Ale pisać, że elektryki istnieją dzięki dopłatom, to bzdura. Pragnę tylko przypomnieć, że jak wchodziły do Pl pierwsze spalinowki, to nie każdego było stać. Podobnie z elektrykami. To, że w Pl są rządzący pozbawieni mózgów, bo dopłacają do węgla, zamiast iść w atom, to jedno. To, że ludzie cały czas myślą, że te auta mają mały zasięg, to drugie. To, że Polak musi mieć auto, które przyjedzie 1000 km na raz, bo przecież codziennie jeździ do Chorwacji albo z Krakowa nad morze, to trzecie. W 75% przypadków taka Kona, Ioniq czy nawet Leaf w zupełności by wystarczyły.
    Obciążenie sieci w Pl jest i bez elektryków, więc twierdzenie, że elektryki zniszczą infrastrukturę to bzdura. Baterie recyklinguje się obecnie w 85%. Do tego zobaczcie Teslę. Dzięki panelom działa coś na zasadzie wspólnego wytwarzania prądu, bo ich sprzęt jest podłączony w jedną wielką infrastrukturę. Ja np mam na domu panele i nadwyżkę mam do wykorzystania zimą.

    Naprawdę zanim ktoś zacznie powielać bzdury za i przeciw elektrykom, niech poczyta. Polecam elektrowoz.Pl, świetna strona i oczywiście zachodnie strony. Bo na polskich to można przeczytać, że podróż elektrykiem nad morze trwa dwa razy tyle co spalinowką, baterie padają po 100.000 km, a do tego elektryki palą się na potęgę.
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  9. #17409

    Domyślnie

    Pany ile teraz, ostatnio placiliscie za full serwis klimatyzacji?
    Dobicie, ozonowanie i wymiana filtra kabinowego. Mam na mysli samochody 10 lat plus.

    Bo moj warsztat, gdzie wszystko robie i przy okazj iklime co roku. Juz jakby troche gwiazdorzy z cena. W zeszlym roku 280zl a teraz juz 380zl...
    Mysle, czy naprawde gdziesbym taniej nie znalazl. Bo juz prawie 400zl, juz sie troche zastanawiam
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #17410

    Domyślnie

    tak podrożało , za samo uzupełnienie ponad 200zł
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 1741 z 1850 PierwszyPierwszy ... 741124116411691173117391740174117421743175117911841 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •