Close

Strona 1743 z 1858 PierwszyPierwszy ... 743124316431693173317411742174317441745175317931843 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 17 421 do 17 430 z 18580
  1. #17421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez foto4deg Zobacz posta
    Jak poruszasz się w promieniu 100 km od Oslo, to 30.000 to jest bardzo dużo. [...]
    Skomentowałem jedynie wielkość Norwegii, o której napisałeś "mała". Nic więcej. A co do reszty... Lepiej pisać za siebie, a nie za wszystkich. Mam kilku znajomych, akurat rodowitych Norwegów, którzy codziennie dojeżdżają do pracy 40-60 km. W jedną stronę. Nic nadzwyczajnego w kraju, w którym "wszędzie jest daleko". Łatwo policzyć jakie przebiegi mają ich auta po trzech latach. Doskonale wiem, że między miastami, a nawet miasteczkami lata dużo samolotów. Też nic nadzwyczajnego, w Szwecji i Finlandii jest podobnie.
    LED ZEPPELIN

  2. #17422

    Domyślnie

    Fiat się świeci jak Lexus za najlepszych lat Spoko efekt, natomiast pamiętam, że jak miałem powłokę zrobioną, największym imperatywem graniczącym z nerwicą natręctw było utrzymywanie auta w czystości.

    Od jakiegoś czasu stosuję tylko woski, konretnie Soft99 w nowej wersji do ciemnych karoserii. Na 4-5 miesięcy wystarcza. Ale nakładam go hobbistycznie sam, w ramach wyciszenia.

  3. #17423
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    Skomentowałem jedynie wielkość Norwegii, o której napisałeś "mała". Nic więcej. A co do reszty... Lepiej pisać za siebie, a nie za wszystkich. Mam kilku znajomych, akurat rodowitych Norwegów, którzy codziennie dojeżdżają do pracy 40-60 km. W jedną stronę. Nic nadzwyczajnego w kraju, w którym "wszędzie jest daleko". Łatwo policzyć jakie przebiegi mają ich auta po trzech latach. Doskonale wiem, że między miastami, a nawet miasteczkami lata dużo samolotów. Też nic nadzwyczajnego, w Szwecji i Finlandii jest podobnie.
    Bardzo się cieszę, że masz znajomych w Norwegii. Pewnie tak jak ja odwiedzają codziennie po 4-5 klientów indywidualnych i w czasie rozmów poruszają tematy samochodów elektrycznych, zasięgów.
    Jakbyś tak spojrzał na Norwegię, to takie 2 miliony ludzi mieszka w aglomeracji Oslo (1/3 ludności) I jeżdżą wokół komina. Kolejna 1/3 jest w Bergen, Stavanger, Trondheim i okolicach Miejsc bardzo oddalonych jest sporo, natomiast odsetek ludzie tam mieszkających jest mały.

    A jeśli zawsze chcesz mieć rację, to szukaj dobrze w Google. Norwegia może ma 70 tys km więcej, ale ze Svalbardem i innymi wyspami. A sam Svalbard ma około 70 tys km2 i przewaga nad Polską znika. Pozdrawiam serdecznie

    Ale jak poprawi Ci to samopoczucie, to proszę: Norwegia jest większa od Polski, dla Norwegów 30000 km to pryszcz.

    Jako, że to wątek motoryzacyjny. Wczoraj pękło 80.000 km. I o ile o dieslach, benzynach nic nie powiem, to o elektrykach z przyjemnością porozmawiam i doradzę.
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  4. #17424
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    To ja może dla uspokojenia nastrojów zadam pytanie ekumeniczne, zarówno do właścicieli spaliniaków jak i elektryków: jakie opony całoroczne 235/55 R18 polecicie? Wymagania:
    - dobre trzymanie przy temperaturach +30
    - dające radę w temperaturach w okolicach +5
    - względnie ciche
    Cena, prowadzenie na śniegu - bez znaczenia. A, no i dobrze żeby nie stwardniały za szybko, te 5 lat przy przebiegach rzędu 10 tysiecy rocznie (głównie trasy) powinny wytrzymać. Używane będą w SUVie (Tiguan), ale jazda bardzo spokojna.

  5. #17425

    Domyślnie

    Ale dlaczego śnieg nieistotny? Jeśli zakres temperatur od 5 stopni w górę to lepiej letnie jakieś dobre.

  6. #17426
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    Ale dlaczego śnieg nieistotny? Jeśli zakres temperatur od 5 stopni w górę to lepiej letnie jakieś dobre.
    Bo śnieg bardzo rzadko pada, ale nocą jednak temperatury mogą być w okolicach tych 5 stopni albo i zera. Jeśli lokalsi jednak mają całoroczne a nie tylko letnie, to jest szansa, że wiedzą co robią

  7. #17427

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez foto4deg Zobacz posta
    Bardzo się cieszę, że masz znajomych w Norwegii. Pewnie tak jak ja odwiedzają codziennie po 4-5 klientów indywidualnych i w czasie rozmów poruszają tematy samochodów elektrycznych, zasięgów.
    Jakbyś tak spojrzał na Norwegię, to takie 2 miliony ludzi mieszka w aglomeracji Oslo (1/3 ludności) I jeżdżą wokół komina. Kolejna 1/3 jest w Bergen, Stavanger, Trondheim i okolicach Miejsc bardzo oddalonych jest sporo, natomiast odsetek ludzie tam mieszkających jest mały.

    A jeśli zawsze chcesz mieć rację, to szukaj dobrze w Google. Norwegia może ma 70 tys km więcej, ale ze Svalbardem i innymi wyspami. A sam Svalbard ma około 70 tys km2 i przewaga nad Polską znika. Pozdrawiam serdecznie

    Ale jak poprawi Ci to samopoczucie, to proszę: Norwegia jest większa od Polski, dla Norwegów 30000 km to pryszcz.

    Jako, że to wątek motoryzacyjny. Wczoraj pękło 80.000 km. I o ile o dieslach, benzynach nic nie powiem, to o elektrykach z przyjemnością porozmawiam i doradzę.
    Kilku moich znajomych pracuje w biurach, inni w zawodach robotniczych (o ile można nazwać robotnikiem operatora bardzo zaawansowanych obrabiarek cyfrowych). Wszyscy mieszkają na prowincji, dojeżdżając do pracy sporo kilometrów. Nic nadzwyczajnego, znam masę ludzi dojeżdżających do pracy w Szczecinie z Goleniowa, Stargardu i Gryfina, średnio 40 kilometrów w jedną stronę. Wnioski pozostawiam do samodzielnego przemyślenia.

    Svalbard przeszacowałeś o niemal 10 tys. km². Poza tym jaki jest sens odejmowania od powierzchni kraju wysp? Czy prawem równowagi mam odjąć od powierzchni Polski wszystkie morskie wyspy?

    Rzadko się tu odzywam, nigdy jednak nie piszę na tematy, o których moja wiedza jest niepełna. Pozdrawiam.

    Kilka dni temu na drogomierzu zaczęła się czwarta setka.
    LED ZEPPELIN

  8. #17428

    Domyślnie

    Punkty karne otrzymane od jutra, wiszą już dwa lata od zapłaty mandatu. Trzeba uważać

  9. #17429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Przebijam.
    14zł/100km, gdy "tankowany" w garażu.
    Niecałe 18kWh/100km
    Przebijam.
    Ok. 30km na zakorkowanej DK11, średnia prędkość ok47km/h, większość na tempomacie 70km/h - 3.8L/100 LPG - 10,50zł/100km

    To oczywiście w formie ciekawostki - nie sądzę żeby to był powtarzalny wynik. Ale jak na niewielkiego SUVa z bardzo dużym prześwitem na 215tkach oponach wynik warty odnotowania
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 19-09-2022 o 19:02
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #17430

    Domyślnie

    można się "licytować", ja stałem prze dylematem - skuter elektryczny czy spalinowy, wyszło na to, że na elektryczny mnie nie stać i nie ma takiego, który by spełnił minimum wymagań
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 1743 z 1858 PierwszyPierwszy ... 743124316431693173317411742174317441745175317931843 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •