Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Tak, gdyby matryca nie była dokładnie prostopadła do osi obiektywu.

    Ale wtedy fotka druga byłaby nieostra na całej lewej stronie - tu tak nie jest.
    ale wtedy bylo by to niezaleznie od przeslony? w sensie ze nieostrosc na kazdej przeslonie?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybermar Zobacz posta
    ale wtedy bylo by to niezaleznie od przeslony? w sensie ze nieostrosc na kazdej przeslonie?
    Raczej tak, ale na pełnej dziurze, bo po przymknięciu wszystko co w GO się by zmieściło mogłoby być ostrzejsze w zależności od stopnia uszkodzenia.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #13

    Domyślnie

    dla porownania tutaj ten sam kadr co przy 2zdjeciu tyle ze F8 - http://wrzucacz.pl/file/4921270670036

  4. #14

    Domyślnie

    Typowy astygmatyzm, wraz z domykaniem sytuacja lekko się poprawia. Szkło do wymiany, naprawić się tego nie da.
    Zrób porządny test, najlepiej płaska powierzchnia - ściana, mur etc, będzie widać lepiej co się dzieje wraz z przymykaniem f
    Ostatnio edytowane przez verus ; 07-04-2010 o 22:06

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez verus Zobacz posta
    Typowy astygmatyzm, wraz z domykaniem sytuacja lekko się poprawia. Szkło do wymiany, naprawić się tego nie da.
    Zrób porządny test, najlepiej płaska powierzchnia - ściana, mur etc, będzie widać lepiej co się dzieje wraz z przymykaniem f
    Myslisz ze warto bawic sie w wymiane - chodzi mi o to czy przy normalnych fotkach bedzie to przeszkadzac. Bo generalnie krajobrazu nie robi sie przy otwartej dziurze a przy innych kadrach tego nie widac

  6. #16

    Domyślnie

    Mnie by denerwowało trzymanie wadliwego obiektywu.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #17

    Domyślnie

    Jak Ci to nie przeszkadza to rób zdjęcia i wątek do zamknięcia

  8. #18

    Domyślnie

    wracam do tematu - dzis zrobilem kolejne foty przy F3.5 i wydaje mi sie ze jest prawie OK - czy to mozliwe ze na poprzednich zdjeciach ktore wstawialem ostrosc w lewej czesci kadru byla slaba z powodu "nietypowego" rozkladu GO dla przeslony 3.5 a nie wady szkła (astygmatyzmu czy innego cholerstwa)

    http://wrzucacz.pl/file/1581270731127 - dzisiejsza fota ktora wydaje mi sie w miare OK
    Ostatnio edytowane przez cybermar ; 08-04-2010 o 15:02

  9. #19

    Domyślnie

    zrób zdjęcia równej, prostopadłej powierzchni, najlepiej jeśli będzie to jakiś budynek wypełniający cały kadr
    Na podstawie tych fotek ciężko coś powiedzieć, ja np nie widzę na żadnym z tych zdjęć żadnego astygmatyzmy, po prostu GO
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elarco Zobacz posta
    zrób zdjęcia równej, prostopadłej powierzchni, najlepiej jeśli będzie to jakiś budynek wypełniający cały kadr
    Na podstawie tych fotek ciężko coś powiedzieć, ja np nie widzę na żadnym z tych zdjęć żadnego astygmatyzmy, po prostu GO


    koledzy w wypowiedziach wyżej dali teze ze szkło uwalone .

    Chwilowo nie zrobie foty budynku - ale mam jeszcze jedno zdjęcie zrobione bardziej prostopadle

    http://wrzucacz.pl/file/8621270731722

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •