Close

Strona 573 z 1522 PierwszyPierwszy ... 734735235635715725735745755836236731073 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 721 do 5 730 z 15220
  1. #5721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Do zaworow i tak rozwalam rozrzad.
    Do regulacji zaworów jak najbardziej, rozumiejąc regulacje przez podmianę płytek na inne, lub żonglerkę obecnymi.
    Jeśli tylko pomiar szczelinomierzem luzów na każdym zaworze to rozrządu się nie rozpina, wałka sterującego zaworami się nie podnosi, wiec roboty ledwo 1/3 w porównaniu do rozbiórki i zmian płytek.
    Zaczynamy od pomiarów luzów, weryfikujemy to z danymi producenta. U mnie np. na wydechowych luz ma być w tolerancji od 0.20 mm do 0,30 mm. Wszystkie pomierzone i na wydechowych luzy były 0,25-0,27 więc nie było potrzeby żadnej regulacji i rozbiórki rozrządu. Elegancko mam to wypisane na firmowej ładnej tabelce z logo Suzuki, pieczątką ASO Trzymam tą kartkę i za 20 -30 tys km porównam

    Piszę o tym jak to wygląda, niby abecadło serwisowe, ale przy pierwszym moto to ........... można gdzieś kasę stracić

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Rozrząd z zaworami 700 zł
    Synch 150 zł
    Plus koszt płytek
    Całkiem możliwe, że jak Krzysztof pisał + koszt uszczelki pokrywy zaworowej. U mnie moto miało uszczelkę nadającą się do użycia drugi raz, nic nie puszcza oleju, więc stówka zaoszczędzona

    ps.
    Zajrzyj do świec zapłonowych, bo przecież nikt nie wie kiedy wymieniane były. Żywotność świec to cyrka 20-25 tys km, przynajmniej w moim
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 12-04-2018 o 21:02
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #5722

    Domyślnie

    @sokolnik powiedz mi co toba kieruje, ze zafiksowales sie na tym ze moze masz lancuch rozrzadu do wymiany? Jak jest wyciagniety i zuzyty to uwierz mi ze to slychac, nawet laik zauwazy ze silnik halasuje mechanicznie.
    46 tys to bedzie dobry na 99%, no chyba ze ktos non stop katowal, palil gume i jezdzil tylko na wysokich obrotach. Standardowo i przecietnie rozrzad w 600 wytrzymuje 70-80 tys km.

    Powinna cie interesowac;
    Regulacja luzow zaworowych - robocizna okolo 300zl
    Koszt plytek 100-150 zl, bo sa po 23zl do Yamahy i nie bedzie potrzeba wiecej niz 8 sztuk na pewno.
    Uszczelka pod pokrywe zaworow ewentualnie - 200-300zl oryginal (poprzednio pisalem zanizona cene, jednak moja kosztowala 290zl)
    Koszt 4 uszczelek pod swiece jesli bedzie trzeba - 100zl

    Czyli minimalny koszt to 400-450zl
    A z uszczelkami to plus 300-400zl.

    Ty nie masz moze rodziny w Wawie lub okolicach? To ja cie zaprowadze do mojego mechanika i zrobi to w takich cenach jak ci podalem. I kiedys pracowal nawet w ASO Yamahy.
    Warsztat bezposrednio przy trasie Gdanskiej na wysokosci Łomianek, takze nie bedziesz musial przez Wawe sie tluc.
    A ostatnio kolo 300 pyknales, to jestes zahartowany

    P.S
    Zamiast interesowac sie lancuchem rozrzadu, to zwroc uwage na lozysko glowki ramy.
    Bardzo mozliwe, ze przy 46 tys wymaga regulacji-skasowania luzu-czyli dokrecenia.
    I potem za okol 10-15 tys wymiana, bo juz drugi raz jest bez sensu dokrecac bo jeszcze szybciej zlapie luz.
    W Kawasaki wlasnie dokrecalem lozysko kolo 50 paru tysi a wymienialem na nowe przy 65 tys.

    Zeby sprawdzic wystarczy sie przejechac po wybojach, pare razy tak krotko a mocno przychamowac, poruszac kierownica na postoju od ogranicznika do ogranicznika.
    Mam byc plynnie, bez zaciec, lekko ale bez zadnego luzu.
    Mozna to samemu sprawdzic, albo mechanik sie przejedzie 5 min i ci powie.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 12-04-2018 o 22:09
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #5723

    Domyślnie

    nie mam rodziny w Warszawie ogólnie to za daleko, będę jechać 500 km żeby moto do mechanika odstawić... :P

    pisze maila do tego ASO zobaczymy co mi odpiszą...

    wróciłem właśnie z garażu, ustawiałem sobie lusterka, elegancko, ciepło... podoba mi się, "swój" garaż, dostęp 24/7, blisko. Super Moto pod pokrowcem czeka na jazdę Jutro gram w piłkę na hali a na fb umawiają się na jazdę... może piłkę odwołają
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 12-04-2018 o 22:31
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  4. #5724

    Domyślnie

    Nie 500 tylko 300 z hakiem masz do Wawy. A przeciez jechales ostatnio kolo 300, wiec jestes wprawiony i zachartowany
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #5725

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Nie 500 tylko 300 z hakiem masz do Wawy. A przeciez jechales ostatnio kolo 300, wiec jestes wprawiony i zachartowany
    Nie wiem z jakich Ty map korzystasz :P

    trasa 1 - 382 km

    trasa 2 - 375 km

    a gdzie powrót ? I robi się 700 km ponad Nie mam tyle wolnego by bujać się po Warszawce w ogóle nie mam czasu wolnego :/ przynajmniej teraz, musi być na miejscu

    planuje trasę na Mazury, Węgorzewo, Giżycko... i pojadę nawet sam !
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 12-04-2018 o 23:55
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  6. #5726

    Domyślnie

    Mialem na mysli w jedna strone.
    I dobrze napisalem, ze 300 z hakiem.
    Tylko nie marudz ze hak za duzy.

    Sezon bez wypadu na mazury to nie sezon.
    Ja planuje w tym sezonie pare razy zaliczyc Mragowo-Ryn-Gizycko.
    Uwielbiam ta trase.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #5727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Krzychu to jest powszechniejsze niż w samochodach albo jeszcze bardziej, bo łatwiejsze do zrobienia.....
    Jakieś wsparcie w danych by się przydało .....

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    @sokolnik powiedz mi co toba kieruje, ze zafiksowales sie na tym ze moze masz lancuch rozrzadu do wymiany? Jak jest wyciagniety i zuzyty to uwierz mi ze to slychac, nawet laik zauwazy ze silnik halasuje mechanicznie.
    Tracisz czas. On i tak zrobi swoje . Ja mam takiego znajomego, który też bez przerwy jeździ do mechanika na "przeglądy". Moto to honda z pancernym silnikiem (jak to w hondach ) ale ten bez przerwy coś przy nim "robi". Ja się nawet temu mechanikowi nie dziwię, że wynajduje to i owo bo jak facet jest upierdliwy to grzebnie coś nawet dla świętego spokoju .
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #5728
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    ps.
    Zajrzyj do świec zapłonowych, bo przecież nikt nie wie kiedy wymieniane były. Żywotność świec to cyrka 20-25 tys km, przynajmniej w moim
    Polecam świece irydowe. Drożej, ale wydatek jednorazowy do końca życia moto. No i praca silnika bez porównania.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #5729

    Domyślnie

    Nie chodzi o to że ja grzebie w moto bez powodu. Jestem jakiś narwany i szukam usterek.
    Chodzi o to, że nie robiłem większego serwisu po zakupie, poprzedni rok jeździłem bez żadnych dziwnych akcji i niespodzianek. Chcę zrobić skontrolować stan motocykla a co trzeba wymienić, to co trzeba. Trochę gotówki wolnej wpadło, rok temu nie wpadło to jakoś to odkladałem bo przecież wszystko działa.
    Przebieg 46 tys, na pewno czas odwiedzić jakiegoś mechanika na tzw. kontrol lepiej kontrolować niż leczyć profilaktyka
    Będę spokojniejszy, papierek z ASO się przyda przy sprzedaży moto itd.
    Czekam na maila z ASO, zobaczymy co napiszą i jak drodzy są
    Moto nie chce sprzedawać, robię dla siebie a nie na handel, wiadomo. Rok temu nie byłem u mechanika na takim serwisie więc spokojnie, raz na dwa lata można
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  10. #5730

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Będę spokojniejszy, papierek z ASO się przyda przy sprzedaży moto itd.
    Chodzi tylko o to aby kasy na darmo nie wywalać, a zrobić co niezbędne. Żałujemy Twoich pieniędzy, bo przecież nie zazdrościmy, że będziesz jeździł bezpieczniejszym, sprawniejszym motocyklem

    - sprawdzić luzy zaworowe, trzeba
    - sprawdzić stan rozrządu przy okazji kontroli luzów zaworowych i rekami speca od Yamahy, a nie Harleya, bo ile on takich FZ6 rozbierał ?
    - sprawdzić stan łożyska w główce ramy , koniecznie
    - sprawdzić sprzęgło, ale jak działa to jest okej, ludziom działa hałasujące przez wiele tys km i do głowy nie biorą, oby precyzyjnie brało , nie kleiło, nie ślizgało się
    - sprawdzić świece i raczej wymienić, bo jak ktoś wymieniał to przy 24 tys km raczej
    - zrobić synchronizację, bo przy tym przebiegu i wieku moto aż się prosi, bankowo nikt tego nie robił.

    Wszystko to możesz robić na spokojnie, etapami i np kontrolę i ewentualną regulacje łożyska główki ramy to już niekoniecznie u super machera, choć zrobił by to jako pierwsze

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Polecam świece irydowe. Drożej, ale wydatek jednorazowy do końca życia moto. No i praca silnika bez porównania.
    Dokładnie jak mówisz, a tak z ciekawości to ile już w tym sezonie przejechałeś na tych świecach

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jakieś wsparcie w danych by się przydało ......
    Dane z własnej bazy wiedzy z oględzin wielu motocykli. Nie zażartuje jak powiem, że ponad 30 motocykli w sumie oglądałem przez parę lat. Ledwo 3 sztuki sugerowały swoim stanem, dokumentacją, że liczniki miały nie korygowane.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 13-04-2018 o 15:52
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 573 z 1522 PierwszyPierwszy ... 734735235635715725735745755836236731073 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •