Close

Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 185
  1. #1

    Domyślnie stanowisko Nikon Polska

    napisałem do NP z prośbą o stanowisko w sprawie strony polishnikonservice, zawartych tam zarzutów oraz notki przesłanej do fotopolis.
    Oto odpowiedź Nikon Polska

    Szanowny Panie,

    Fotopolis.pl było jedynym medium, które zwróciło się do nas z prośbą o
    oficjalny komentarz Nikon Polska, zatem oczywiście - jak w każdym podobnym
    przypadku - został im przekazany. Natomiast ani portal, o którym zakładam,
    że Pan mówi, ani żadne konkurencyjne medium nie kontaktowały się z nami i
    nie zadały żadnych pytań, z góry przekreślając jakąkolwiek możliwość
    rzeczowej dyskusji. Nie mogę się jednocześnie zgodzić z Pana stwierdzeniem,
    że "Jest to typowa odpowiedź na zażalenie klienta, wystosowywana zawsze, gdy
    zamierza się go zbyć". Jak zapewne Pan zauważył, odpowiedź udzielona
    fotopolis.pl zapowiada konkretne działania.

    Chciałam jednocześnie podkreślić, że Nikon Polska, kierując się zasadami
    przejrzystej polityki komunikacyjnej, jest otwarty na wszelką rzeczową
    dyskusję i chętnie odniesie się do każdej skierowanej do firmy sprawy,
    oczywiście pod warunkiem, że nie jest anonimowa (co a priori uniemożliwia
    zajęcie jakiegokolwiek stanowiska). Wszelkie zapytania, które do nas
    trafiają, nie pozostają bez odpowiedzi.

    Z wyrazami szacunku,

    Agnieszka Bacińska
    Senior Account Manager

  2. #2

    Domyślnie

    są śmieszni...Piotr / admin pojechał i rzucił grochem o ścianę...
    Pozdrawiam
    Tomek

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    173

    Domyślnie

    Miron19j - jeśli już masz taką siłę przebicia to proszę spytaj ich o 2 rzeczy:

    1) czy czytają to forum (chyba wiedzą, że tu jest najbardziej lojalna grupa użytkowników), mają świadomość sytuacji, opinii, czy dopiero stało się po opublikowaniu artykułu Fotopolis, przecież Admin był wcześniej
    2) czy mogą zarejestrować się na forum jako ten Senior Account i powiedzmy odpowiadać na 10 wybranych pytań, wybranych większością w ankiecie, by nie pojawił się zarzut, że jest to walka z wiatrakami - na ustalonych z góry zasadach, coś jak goście u Moniki Olejnik

    Jak zapewne Pan zauważył, odpowiedź udzielona
    fotopolis.pl zapowiada konkretne działania.
    Zauważył ktoś?
    Ostatnio edytowane przez piorut ; 06-11-2009 o 00:49
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    1. Ważne osoby z NP są na forum nie od dziś.

    2. W liście powyżej macie wyjaśnioną jedną zasadę polityki komunikacyjnej: "chętnie odniesie się do każdej skierowanej do firmy sprawy,
    oczywiście pod warunkiem, że nie jest anonimowa". Przecież z tego wynika, że oficjalnie oni nie mogą odnosić się do pytań zadawanych na forum.

    3. Wg mojej wiedzy do tego typu kontaktów na linii ogół użytkowników - NP, istnieje specjalna organizacja: NKP. Dla tego zamiast proponować tysiąc akcji na minutę, proponuję żebyście na forum "gnębili" owo NKP, aby wspierało użytkowników zgodnie z założeniem, pośredniczyło w rozwiązywaniu problemów, w komunikacji oficjalnymi kanałami, etc.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    173

    Domyślnie

    Pawel

    ad. 1. Możesz się podzielić kto wg Ciebie? Chyba, że głupio się pytam, a jest to tak oczywiste.
    ad. 2. Tak, ja rozumiem, że mają swoją politykę. GM też miało Opla sprzedać, Magna już witała się z gąską a tu po prawie roku Amerykanie zdanie przedwczoraj zmienili. Czyli - czy NP może zmienić politykę (politycy nie mają problemu ze zmianą kierunków, więc to nie tak trudne z tą polityką ) i zainstalować tu swojego członka, ale oficjalnie?
    ad. 3. Co do tego to się nie znam, jak to jest tu na forum
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Uważam, że to dobra, dyplomatyczna odpowiedź. Bardzo korporacyjna. Bo tak naprawdę NP nie ma do czego się ustosunkować.
    Ostatnio edytowane przez freefly ; 06-11-2009 o 02:28

  7. #7

    Domyślnie

    W sumie nie czuję się upoważniony do wymieniania nazwisk. Trzeba wziąć pod uwagę, że nie koniecznie czyjaś obecność na forum może oznaczać możliwość oficjalnego wypowiadania się w ważnych sprawach. A z zapchania komuś skrzynki PW też nic by nie wynikło. Znając temperament ludzi na forum taki byłby efekt.

    Po informacji prosto z NP przynajmniej nie ma wątpliwości jak to działa z punktu widzenia firmy.

    Skoro ewidentnie są skuteczne metody komunikacji, to czemu ich nie stosować? Na moje oko drogą do prowadzenia dialogu jest jak już napisałem pośrednictwo NKP - czy nie jest to najbardziej oczywiste rozwiązanie?

    Oczywiście można wysyłać pytania i postulaty w eter, ale jak już wiadomo - oficjalnie nikt się nie dowie jaki odniosą skutek, nawet jeśli byłby pozytywny.
    I w sumie nie wiem kto by się spodziewał, że odpowiedni pracownicy firmy będą siedzieć na forum i polemizować z userami (tak by to musiało wyglądać), nawet jeśli sprawa jest istotna. Zawsze znajdzie się garść osób które zrobią z każdej dyskusji Pudelka. Nic by z tego nie wynikło.

  8. #8

    Domyślnie

    W ciuciubabkę się bawią i chyba postawili admina w nieciekawej pozycji.

    Albo owa Senior Account Manager jest "nieco" niedoinformowana. No i z ciekawości przez NKP któryś z kolegów forumowiczów nie chce tego ruszyć? Żeby zarzutów anonimowości nie było...
    Nikoś DX, 10-200, dwie świeczki i takie tam

  9. #9

    Domyślnie

    No coz, teraz faktycznie czuje sie tak, jakbym pojachal tam tylko wyczyscic martyce i pogadac o Akademii. Jest mi bardzo przykro ale wnioski juz sa wysnute i powoli stosowane.

  10. #10

    Domyślnie

    to ja jeszcze coś podrzucę...nie omieszkam zrobić tak jak napisali...czyli zostaje Amsterdam

    Dear Sir,

    Thank you for the E-mail of 30 Oct 2009 regarding Polish Nikon service.
    We are sorry for our delay in reply.

    We regret to learn that many Nikon users in Poland are not happy with services provided by our representative.

    However, we have to inform you that we, Nikon Corporation Tokyo, are not in a position to take any direct action for this kind of issue since we are fully represented by our area headquarters individually.

    We therefore will forward your comment to Nikon Europe BV in Amsterdam who is in charge of Poland for their attention.

    Thank you for the time for writing.

    Yours very truly,

    Communications Department
    Imaging Company
    NIKON CORPORATION, Japan
    Pozdrawiam
    Tomek

Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •