Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    A więc tutaj jest taki programik. Jak tylko złożę i zamówię komputer to sprawdzę jak to działa. Przeczytałem kilka opinii i były zachęcające.
    Ale przeczytaj dokładnie, tam nigdzie nie jest napisane, że program obsługuje sprzętowo monitory z czujnikiem obrotu. Ten super programik pozwala na obracanie ekranu za pomocą odpowiedniej opcji wybranej z poziomu programu, czyli coś, na co pozwalają sterownik praktycznie każdej karty graficznej (na bank wszystkie Radeony i GeForce'y z ostatnich kilku lat), więc kompletnie nie rozumiem sensu instalowania tego cuda, a tym bardziej płacenia. Albo to ma jakieś dodatkowe super opcje, albo to jest najzwyczajniejsze żerowanie na mniej obeznanych z tematem ludziach.
    W kartach NVidia obracało się obraz bodajże klikając na ikonkę Centrum Zarządzania NVidia (czy jakoś tak) w zasobniku prawym przyciskiem myszy i tam była możliwość obrotu o 0, 90, 180 i 270 stopni. W Radeonach na pewno też się jakoś da, w Windows 7 (możliwe, że w Viście też) nie trzeba nawet instalować specjalnie sterowników, klikamy prawym na pulpit, wybieramy "Rozdzielczość ekranu" i tam z menu "Orientacja" żądaną opcję, następnie "OK" i gotowe.

  2. #22

    Domyślnie

    Jest napisane (zakładka "Use"):
    Pivot® 9 now includes Auto Pivot to dynamically rotate the contents of the display without the need for keyboard or user input. Simply rotate the display to portrait (vertical, full-page) 90°, presentation 180°, portrait 270° or landscape, and Auto Pivot will rotate the contents of the screen in a flash. Auto Pivot requires DDC/CI-enabled displays equipped with rotation sensor hardware.
    Tylko pytanie, czy czujniki w EIZO są zgodne z tym standardem.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Ciekawym jest, że w Windows 7 (możliwe, że w Viście również) jest możliwość obrotu bezpośrednio z poziomu systemu, bez udziału sterowników karty graficznej (lub wykorzystaniu tych systemowych), bo nie instalowałem żadnych sterowników do Radeona X550, a mam taką możliwość z panelu sterowania (która oczywiście działa).
    WIndows 7 zapewne zassal sobie sam sterowniki przez Windows Update I jezeli uzywasz interfejsu Aero, to odbywa sie to jak najbardziej z udzialem sterownika, bo Aero to nic innego, jak przerzucenie renderowania "okienek" z CPU na karte graficzna (stad miedzy innymi pewne wymagania odnosnie karty).
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii to chętnie wysłucham.
    Jeszcze pociągnę temat główny.
    Na podstawie doświadczeń z laptopów. Miałem laptopa z kartą ATI, teraz mam z kartą Nvidii. W obu przypadkach korzystałem ze sterowników i programów producenta.
    W obu przypadkach były obsługiwane dwa monitory, klapa od laptopa i Eizo z pivotem. W obu przypadkach tryb pracy Dual View. Czyli jeden szeroki pulpit.
    Różnic w obsłudze dużych nie ma, aczkolwiek po przesiadce z ATI na Nvidię miałem problem, bo przyzwyczajenie druga naturą człowieka i niektóre rzeczy są inaczej rozwiązane.
    W przypadku korzystania z ATI i CCC miałem problem z literą "ć", bo alt + c jest domyślnym skrótem CCC i nie pomaga jego zmiana lub wyłączenie na poziomie CCC, dopiero pomogło wyłączenie skrótów CCC w usługach Windows.
    Poza tym wydaje mi się, że w przypadku sterowników ATI niektóre rzeczy dało się osiągnąć szybciej i łatwiej, bardziej intuicyjnie.
    Sterowniki Nvidii są chyba bardziej inwazyjne w stosunku do systemu. Jako przykład podam sytuację z zamykaniem systemu.
    W obu przypadkach jako główny ekran miałem ustawiony Eizo i przy zamykaniu systemu, jak zaraz po naciśnięciu zakończ, zamknąłem klapę laptopa, to w obu przypadkach coś tam zaczynało migotać, ale przy następnym uruchomieniu ATI startowało normalnie a Nvidia wymaga ustawienia wszystkiego (Dual View) od początku.
    Poza tym w przypadku Nvidii opcja wyślij aplikację na... działa tak sobie, bo nie zawsze pamięta co ma się gdzie uruchomić albo dla części aplikacji jest w ogóle niedostępna.
    Za to sterowniki Nvidii lepiej sobie radzą, w przypadku dynamicznych zmian rozdzielczości, szczególnie wykonywanych przez jakieś oprogramowanie. ATI zdarzało się zawiesić albo po wysypaniu się programu, który pracował przy innych parametrach niż system, obraz pozostawał w trybie tego programu i trzeba było ręcznie przestawić, albo restartować komputer.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Ciekawym jest, że w Windows 7 (możliwe, że w Viście również) jest możliwość obrotu bezpośrednio z poziomu systemu, bez udziału sterowników karty graficznej (lub wykorzystaniu tych systemowych), bo nie instalowałem żadnych sterowników do Radeona X550, a mam taką możliwość z panelu sterowania (która oczywiście działa).
    Potwierdzam - win 7 i eizo active rotation II współpracują bez najmniejszych problemów.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Wymaga współpracy sterownika karty graficznej, a to jak widać nie jest proste.
    W win 7 jest banalne - wystarczy postawić system i zainstalować sterowniki (tyczy się Nvidii, bo tej firmy kartę posiadam)

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    W przypadku korzystania z ATI i CCC miałem problem z literą "ć", bo alt + c jest domyślnym skrótem CCC i nie pomaga jego zmiana lub wyłączenie na poziomie CCC, dopiero pomogło wyłączenie skrótów CCC w usługach Windows.
    jest to baaaaaaaardzo stary problem który wystepował chyba w CCC w wersji 6.x... Czyli wersji która była na płytkach z kartami seri X... Wystarczył przeskok o okienko wyżej i problem znikał.


    Dlamnie karty oparta na nVidia mają jedną zawuażalna wade... mała ilość obsługiwanych rozdziałek w proporcjach 16:10 i 16:9... Mój ojciec nie jest zwolennikiem 1920x1200 i 1650x1050 i chiał coś niższego... Z nVido nie dało rady a ze starym X800 juz tak... Podobnie jak z nowym HD4850

    osobiście polecam ATI ale to IMHO zalezy od zasobów finansowych
    pzdr
    Nikon D80 + N18-70DX+ S70-300 DG APO + Carena TZ-250

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •