Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie kto ma lepsze stery/soft -Ati czy Nvidia ?

    Witam serdecznie
    Potrzebuje pomocy w wyborze karty graficznej NVIDIA vs ATI. Gdzie jest problem - otóż zastanawiam się, które stery/oprogramowanie będą/będzie lepsze w przypadku obsługi dwóch monitorów. W sensie która stajnia da mi większą kontrole nad ogarnięciem dwóch monitorów i np prawidłową obsługę funkcji Eizo ActiveRotation II (w praktyce, nie w teorii) Czy może jednak obie drużyny się postarały i nie ma żadnych różnic miedzy sterami i oprogramowaniem ? Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii to chętnie wysłucham.
    Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    1. Stery to nie wiem, to raczej dotyczy szkutnictwa, ale oprogramowanie zapewniające obsługę dwóch monitorów działa na każdej współczesnej karcie graficznej.
    2. Rozwój mechanizmu Active Rotation został zarzucony jakiś czas temu.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 16-10-2009 o 21:02
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    1. Obsługę dwóch monitorów zapewnia każda współczesna karta graficzna.
    Zgadzam się w 100%, ale dalej nie wiem, czy obie firmy w równym stopniu zapewniają komfortową obsługę dwóch monitorów, czy może jednak są jakieś różnice przemawiające za jedną lud drugą firmą.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    2. Rozwój mechanizmu Active Rotation został zarzucony jakiś czas temu.
    Tego nie wiedziałem, dziękuje za oświecenie. Sęk w tym, że ja posiadam monitory, w których ta funkcja jest dostępna i chciałbym z niej bezproblemowo korzystać.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Stery to nie wiem, to raczej dotyczy szkutnictwa
    Obaj wiemy o jakich sterach tu mowa, nieprawdaż ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    Zgadzam się w 100%, ale dalej nie wiem, czy obie firmy w równym stopniu zapewniają komfortową obsługę dwóch monitorów, czy może jednak są jakieś różnice przemawiające za jedną lud drugą firmą.
    Ustawiam stanowiska dwumonitorowe na przypadkowych kartach i nie zauważyłem wielkiej różnicy.

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    posiadam monitory, w których ta funkcja jest dostępna i chciałbym z niej bezproblemowo korzystać.
    Chyba będzie problem.

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    Obaj wiemy o jakich sterach tu mowa, nieprawdaż ?
    Nie mogłem się powstrzymać.
    Jestem przeciwnikiem prymitywizmu językowego.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ustawiam stanowiska dwu monitorowe na przypadkowych kartach i nie zauważyłem wielkiej różnicy.
    Czyli nie ma się nad czym zastanawiać.

    Chyba będzie problem.
    W sensie, że nie będzie działać tak jak bym chciał ? (jeden monitor w tryb portretowy, drugi w trybie normalnym - i to wszystko bez zbędnego gmerania w sterownikach )


    Nie mogłem się powstrzymać.
    Jestem przeciwnikiem prymitywizmu językowego.
    Ja również, ale za często przesiaduję z maniakami komputerowymi.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    W sensie, że nie będzie działać tak jak bym chciał ?
    Wcale nie będzie działać.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    Dziwne. Obecne LCD posiadaja funkcje pivot (obrot o 90 stopni), choc nie wszystkie, wiec dlaczego mialoby nie dzialac? Swietnie edytuje sie tekst na czyms takim.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Dziwne. Obecne LCD posiadaja funkcje pivot (obrot o 90 stopni), choc nie wszystkie, wiec dlaczego mialoby nie dzialac? Swietnie edytuje sie tekst na czyms takim.
    Ekran obraca się ręcznie, ale dodatkowo pic w tym że Active Rotation obraca obraz i zmienia rozdzielczość na odwrotne proporcje.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #9
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ekran obraca się ręcznie, ale dodatkowo pic w tym że Active Rotation obraca obraz i zmienia rozdzielczość na odwrotne proporcje.
    Co ma Pan na myśli wspominając o problemach? Czym różni się Active Rotation od zwykłego pivota? Rozumiem, że to oprogramowanie samo obraca obraz na podstawie jakiegoś czujnika wbudowanego w monitor?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Czym różni się Active Rotation od zwykłego pivota? Rozumiem, że to oprogramowanie samo obraca obraz na podstawie jakiegoś czujnika wbudowanego w monitor?
    Nie tylko obraz, ale i proporcje boków.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •