Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63
  1. #1

    Domyślnie Mocowanie obiektywu D90

    Witam. Mam pewien problem z mocowaniem obiektywu do mojej D 90, mianowicie podczas robienia zdjęć zdarza się że przesłona wskoczy na wartość 90 !!! albo obiektyw przestaje automatycznie łapać ostrość. W tych wypadkach zmuszony jestem albo wyłączyć i włączyć aparat lub poruszać obiektywem w granicach luzu obiektyw - aparat a wówczas przypadłości ustępują.
    Proszę o pomoc czy jest to jakaś częsta przypadłość czy zacząć się powoli martwić. dodam, że sprzęt jeszcze na gwarancji.
    - Nikon -

  2. #2

    Domyślnie

    hmm ciekawa sprawa moze jest nie "dokrecony" do konca czy jak zakladasz szklo do body to i przekrecasz to slychac pstrk? przeczysc styki obiektywu i body jednak jak nowe nie powinno sie tak dziac a z ta przyslona to bardzo dziwna sprawa. a moze poprostu jest trefny obiektyw??

  3. #3

    Domyślnie

    Przesłona 90? To taka w ogóle może być w obiektywie? Tak jak kolega wyżej podejrzewam, że niedokładnie podpinasz obiektyw do body

  4. #4

    Domyślnie

    Obiekty jest dokładnie podpinany do body (tego nie da się źle zrobić) - "słychać pstryk"
    - Nikon -

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ziellonny Zobacz posta
    Witam. Mam pewien problem z mocowaniem obiektywu do mojej D 90, mianowicie podczas robienia zdjęć zdarza się że przesłona wskoczy na wartość 90 !!! albo obiektyw przestaje automatycznie łapać ostrość. W tych wypadkach zmuszony jestem albo wyłączyć i włączyć aparat lub poruszać obiektywem w granicach luzu obiektyw - aparat a wówczas przypadłości ustępują.
    Proszę o pomoc czy jest to jakaś częsta przypadłość czy zacząć się powoli martwić. dodam, że sprzęt jeszcze na gwarancji.
    Dzieje się tak ze wszystkimi obiektywami czy tylko z jednym? ( może to problem elektroniki obiektywu, a nie mocowania ).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Dzieje się tak ze wszystkimi obiektywami czy tylko z jednym? ( może to problem elektroniki obiektywu, a nie mocowania ).
    tak jak kolega radzi sprobuj podpiac inny obiektyw jak bedzie to samo to moze body jest walniete albo swoje szklo podepnij do innego body jak masz taka mozliwosc i potestuj. postaraj sie tez bardziej opisac problem kiedy takie rzeczy sie dzieja itp bedzie latwiej cos pomoc
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-01-2009 o 00:09 Powód: orto. ("sproboj")

  7. #7

    Domyślnie

    Weź na patyczek do uszu trochę spirytusu i przetrzyj styki (delikatnie) w aparacie i w obiektywie.Czasami wystarczy dotknięcie lekko spoconym palcem aby stracił sie kontakt.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  8. #8
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ziellonny Zobacz posta
    ... lub poruszać obiektywem w granicach luzu
    Co to za obiektyw? Ja w swoim luzów nie zauważyłem, a zmieniam obiektywy często.
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  9. #9

    Domyślnie

    Ja wczoraj podczas pstrykania zdjęć na imprezie miałem podobny efekt.
    D90, obiektyw KIT 18-105, zdjęcia robione dosłownie co parę minut a tu nagle ja naciskam spust migawki i nic się nie dzieje - szybkie looknięcie i okazuje się, że puszka wyświeetla "F --". Próbowałem poruszać obiektywem, ale u mnie nie ma żadnych luzów więc i nie wiele to raczej dało. Natomiast po ponownym "przyłożeniu do oka" aparatu okazało się, że już przysłona jest ok i dalej mogłem robić zdjęcia. Trochę zbaraniały popatrzyłem na to wszystko, no ale dalej foto trzeba było robić więc się już nie doktoryzowałem tylko cieszyłem, że działa
    jpyt
    Fuji X-E2 + 56/1.2 + 35/1.4 + 18-55/2.8-4

  10. #10

    Domyślnie

    takie coś też się czasem pojawia a jak zdarzy mi się zaszaleć to wywala "error" a wtedy to już trzeba baterię wyciągać .

    Napisał ziellonny
    ... lub poruszać obiektywem w granicach luzu
    Co to za obiektyw? Ja w swoim luzów nie zauważyłem, a zmieniam obiektywy często.
    pomiędzy aparatem a obiektywem (po pstryknięciu montażowym) jest 1-3 stopni luzu - chyba wszystkie to mają a przynajmniej te co macałem
    - Nikon -

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •