Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF 70-300mm F4-5.6G warto czy nie?

    Witam wszystkich!
    to mój pierwszy temat...
    Wiem, że był on juz poruszany, ale jak czytałem poprzednie wzmianki o tym obiektywie to zgłupiałem do reszty. Jedni go sobie chwala, że za takie pieniądze niczego lepszego sie nie kupi, a kto inny mówi, że to jego główny kandydat na szmelc roku...
    Chciałbym, żeby ten temat był swego rodzaju podsumowaniem:
    Mam D50 z kitem i chciałbym go uzupełnić jakimś tele za jak najmniejsze pieniądze. Jestem amatorem i nie wymagam od obiektywu nie wiem jakich nadprzyrodzonych właściwości... Nikkor AF 70-300mm F4-5.6G można juz na allegro kupić za niecałe 500zł, a jeko lepszy brat Nikkor AF-D ED 70-300mm F4-5.6 stoi nadal ponad 1300zł. Chciałbym się tylko upewnić, że nie warto jak dla mnie (małe fundusze) dopłacać 2,5 raza wiecej do tego drugiego. z drugiej strony Nikkor 55-200 kosztuje 880zł, ale w poprzednich jednak kusi ta ogniskowa 300 no i jasność lepsza bo uzyskiwana przy wiekszych ogniskowych...
    Więc krótko: Warto czy nie warto kupić Nikkora AF 70-300mm F4-5.6G i jak u niego z parametrami (szybkość) i jakością zdjęć?
    pozdrawiam
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Przy tej ogniskowej 300 mm większość mówi, że już straszne mydło. Dla mnie ten obiektyw jest wystarczający jak na razie, i całkiem nieźle, jak za te pieniążki, sobie radzi. Używany kupisz za 350-400 zł.

  3. #3

    Domyślnie

    No to się ciesze bo na razie i tak na nic innego nie będę miał pieniędzy, a myśle że jak na moje potrzeby w zupełności wystarczy i będę z niego zadowolony
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    odie83, wybiarasz sie moze do bednar w niedziele 23 kwietnia?
    mam zamiar tam byc i jak chcesz to podepniesz mojego 70-300g i zobaczysz jak to wyglada. mysle ze warto przed kazdym zakupem dotkac i pomacac. no i zobaczysz jak ten caly autofokus dziala przy, jakby nie bylo, sportowych sytuacjach.

    pozdrawiam.
    a co Ty taki ciekawski?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mad_mark
    odie83, wybiarasz sie moze do bednar w niedziele 23 kwietnia?
    mam zamiar tam byc i jak chcesz to podepniesz mojego 70-300g i zobaczysz jak to wyglada. mysle ze warto przed kazdym zakupem dotkac i pomacac. no i zobaczysz jak ten caly autofokus dziala przy, jakby nie bylo, sportowych sytuacjach.

    pozdrawiam.
    niestety nie ma mnie w niedziele dla nikogo... dopiero za jakies 2 tyg będę mial więcej czasu żeby poszalec z aparatem ale dzięki za propozycję

    [ Dodano: Wto 18 Kwi, 2006 ]
    wybiarasz sie moze do bednar w niedziele 23 kwietnia?

    a co tam wogóle będzie??
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Po wielodniowej lekturze forum zdecydowałem się zakupić ten obiektyw. Ostatecznie od czegoś trzeba zacząć. Skoro polscy piloci potrafią latać na drzwiach od stodoły, to może mnie się uda zrobić nim kilka zdjęć I tak wiadomo, że najważniejsze w tym wszystkim jest oko, a sprzęt, dobry sprzęt jest tylko miłym dodatkiem

    Obiektyw zakupiłem tu: http://www.sklepfotograficzny.pl/obi...-300-f4-5.6-G/
    Cena wydaje się być przyzwoita, a co dalej... Czas pokaże

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam i jestem zadowolony - za taką kasę niczego lepszego nie dostaniesz
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  8. #8

    Domyślnie

    odie83, gt drifting cup 2006 + jakies zawody driftowe king of europe czy cos takiego.

    szczegoly na drifting.pl
    a co Ty taki ciekawski?

  9. #9

    Domyślnie

    mad_mark
    w tą niedziele nie mam czasu niestety... pojade za rok z moim Nikkorem 70-300mm G
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  10. #10

    Domyślnie

    odie83, moze nie za rok...
    20 maja w bydgoszczy odbywa sie 2 runda
    a co Ty taki ciekawski?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •