Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Jeśli nie obiektyw jest do bani, to operator. Proponuję skasować ten wątek.
    Gdzie powyżej jest napisane że obiektyw nie jest do bani, być może i jest af zrąbany nie wnikam też kupiłem go z drugiej ręki na forum to całkiem możliwe. Chciałbym że byś rozwinął sprawę Twojego twierdzenia o AF ale jak zwykle jak to tutejsze forum .... tylko się uśmiechnąć.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cezary-k Zobacz posta
    Ja proponuję zrobić inny test, a mianowicie zdjęcie pod słońce. To w bardzo wyraźny sposób obnaża wady słabych filtrów. Miałem słaby filtr, który w takich właśnie warunkach dewastował zdjęcie.
    Masz świętą rację kolego taki test przydał by się ale tylko w obszarze filtrów premium (od 100zł wzwyż) ja tylko o takich mam na myśli.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez RomanZWrocławia Zobacz posta
    kgsven
    odrobinę dyscypliny w głowie: 1 obiektyw, 1 filtr, 1 sytuacja zdjęciowa ( w której zastosowanie filtra jest zbędne) 2 zdjęcia. Tego nie można nazwać nawet małym testem. Ty jednak na podstawie tych "danych" snujesz wnioski ogólne.
    Ja widzę, że raz obiektyw trafił a raz minął się z ostrością
    Jw. wątek w kosz przy takiej "metodologii badań"
    Cytat Zamieszczone przez nimnull Zobacz posta
    Nie, wątek powinien zostać dla potomnych - jak nie testować
    kgsven jak już koledzy napisali - robisz to źle. Nie da się nie zauważyć, że na obu zdjęciach masz w różnych miejscach ostrość.
    Pozdrawiam Mirek
    Ok może i bym nie nazwał tego nawet mini testem, ale tu bym się nie czepiał, aż tak słówek niech to będzie moje spostrzeżenie jakie przypadkowo zauważyłem przy zabawie. Panie Romanie snuje czy nie snuje wnioski dla mnie jeden czort, nie jestem jakimś onanistą że bym marnował czas na niewiadome jakie wielkie testy jak np. robią to optyczne.pl i im chwała za to, tylko powiedzcie mi jak tak czemu nie ma jednego w miarę wspólnego zdania na temat filtrów czy jest użyteczny czy nie przecież da się to zbadać oczywiście lepszymi badaniami.
    Człowiek jak czyta na tym forum coś to idzie zgłupieć dlatego też nie dziwie się niektórym ludziom a znam wielu co nawet zapomnieli o forach i sami dochodzą metodą prób i błędów do pewnych wniosków i się sami doskonalą.
    Df|D300|MB-D10|SY14 2.8AE|N20-35 2.8D|N28 1.8G|N50 1.8G SE|N50 1.8D|N85 1.4D|N24-70 2.8G|N18-200VR|SB-900|
    FM2|Smiena 8M|Polaroid 600|Fujifilm Instax Wide 300...

  2. #12

    Domyślnie

    Kgsven, czy Ty naprawdę nie widzisz, że raz trafiłeś w to czerwone, a drugim razem w kartkę?
    To po pierwsze. Tę różnicę widzą wszyscy, niestety oprócz Ciebie. To o ten problem z ostrością chodzi. Jeżeli dalej nie widzisz - spójrz na napis.

    Drugi problem, a w zasadzie pierwszy, bo z niego wynika inny punkt ostrości. Jak większość fanów, zachwyconych papierową GO... Ustawiles zapewne max otwartą przysłonę... Stąd GO papierowa... I przy delikatnym rozrzucie AF, ostre jest zupełnie co innego.

    Ten fakt wpływa na kompletny brak sensu jakiegokolwiek porównania... Tylko niewielki fragment obrazu jest ostry, wyraźny... Co chciałbyś porównać na dwóch niewyraznych ujęciach? Wpływ filtra na bokeh?

    Zadałeś sobie jakiś trud... Niemniej jednak nie przemyslales wszystkiego dobrze do końca, cały trud na marne.
    Następnym razem będzie lepiej, jeżeli rzecz jasna wszystko lepiej przemyslisz...
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może "tester" zakupił cały kontener filtrów uv po taniości u chińczyka i teraz musi udostępniać takie "testy" na forach ?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Może "tester" zakupił cały kontener filtrów uv po taniości u chińczyka i teraz musi udostępniać takie "testy" na forach ?
    nie szukałbym teorii spiskowych. Po prostu niewiedza i chęć zrobienia testu.. Następnym razem kolega może przeczyta jakieś metodologie testów etc i lepiej się przygotuje do jakiekolwiek 'testu'..
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  5. #15

    Domyślnie

    Odnośnie filtrów UV...

    Hardcore


    https://youtu.be/P0CLPTd6Bds


    Jakie jest wasze zdanie?
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tibi7 Zobacz posta
    Jakie jest wasze zdanie?
    Takie zdanie, że gość w tak dziwny sposób pochylił się nad problemem, że najlepiej zbadał to, do czego filtr UV w ogóle nei ma zastosowania, czyli do bezpośrednich uszkodzeń mechanicznych. Czyli porównując badał jaką siłą można przebić parasol, czy parasol chroni przed spadającymi z dachu prętami zbrojeniowymi, jakie uszkodzenia głowy spowoduje taki spadający pręt, a na koniec wysnuwał teorie, jaki gruby musiałby być parasol, żeby taki spadający pręt zatrzymać.

    I temu poświęcił 3/4 czasu. Z pozostałych argumentów mnie osobiście zwłaszcza spodobał się ten argument za niestosowaniem filtrów, że jak się stoi po kolana w wodzie i taki filtr się odkręci, to może on wpaść do tej wody. Brawo. Podobnie powiedział, że naprawa porysowanej przedniej soczewki w jakimś obiektywie to raptem 3-4 stówki w dolarach (czyli pestka), a jak ktoś ma 30 obiektywów, to koszt filtrów będzie większy. Ciekawe, ze nie policzył 30 razy naprawy porysowanych soczewek, jak juz tak policzył koszty 30 filtrów...

    Trzeba oddać, że poświęcił on w filmie trwającym ponad 18 minut aż 6 sekund (czyli jakieś pół procenta czasu) na zaznaczenie, po co warto stosować filtr UV, mianowicie jako ochronę przed zachlapaniem, piaskiem, tłustymi paluchami, kurzem i podobnymi zanieczyszczeniami. Nie ma to jak bezstronny test jednak.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17

    Domyślnie

    Gdyby używanie lub nie filtrów UV było ważnym problemem w fotografii "dzisiejszej" i "historycznej" I "jakiejkolwiek" i to z obojętnie jakiego punktu widzenia...
    Proponuje jeszcze wątek o
    " aparat z paskiem lub bez"
    " dekielki do obiektywow - rożne technologie i ich wpływ na bezpieczeństwo"
    i można to rozwijać .

  8. #18

    Domyślnie

    kgsven na przyszłość jak będziesz robił jakiekolwiek "testy" na statycznej scenie to wyłącz AF
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •