Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57
  1. #11

    Domyślnie

    To zależy, co komu potrzebne, ale np. Tamron 2/60 jest do Canona, Nikona, Sony, nie ma do Pentaxa.
    Nowy Tamron 2,8/90 USD VC macro jest do Canona, Nikona, Sony (bez VC), nie ma do Pentaxa.
    Tamron 3,5/180 macro jest to Canona, Nikona i Sony, nie ma do Pentaxa.
    18-270 VC PZD jest do Canona, Nikona, Sony (bez VC), nie ma do Pentaxa.
    2,8/70-200 VC USD jest do Canona, Nikona i Sony (bez VC), nie ma do Pentaxa. (jest za to stara wersja)
    2,8/17-50 VC jest to Canona i Nikona, brak do Sony i Pentaxa (ale jest model bez VC, ale on ma inną budowę).
    2,8/24-70 VC USD jest do Canona i Nikona, do Sony bez VC, brak do Pentaxa.
    70-300 VC USD jest do Canona, Nikona i Sony (bez VC), nie ma do Pentaxa.
    200-500 jest do Nikona, Canona i Sony, brak do Pentaxa.

    Więc tak trochę słabo z Pentaksem u Tamrona. U Sigmy jest zdecydowanie lepiej - 75% obiektywów jest dostępna do Pentaksa (ale do Canona, Nikona i Sony dostępne są wszystkie).

    Nie mówię, że akurat te wszystkie wymienione wyżej obiektywy musiałbym posiadać i że akurat ich brak zniechęciłby mnie do zakupu cyfrowego Pentaksa, no ale to, że oferta obiektywów do Pentaksa jest mniejsza jest faktem.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 14-10-2013 o 17:31
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Nie mówię, że akurat te wszystkie wymienione wyżej obiektywy musiałbym posiadać i że akurat ich brak zniechęciłby mnie do zakupu cyfrowego Pentaksa, no ale to, że oferta obiektywów do Pentaksa jest mniejsza jest faktem.
    No ja akurat wypisałem wszystko co by mnie ewentualnie interesowało. Równie dobrze można wypisać obiektywy Canona i stwierdzić, że nie ma z mocowaniem do pentaxa

    A właśnie 70-300 USD tamrona to jedyny obiektyw, który ciężko zastąpić w Sigmie. Jak jest u Pentaxa, to nie wiem
    D700 + MB-D10 | N16-35 f4 | N35 1.8G DX | N50 f1.8G | N55 f3.5 | N85 f1.8G | T70-300 f4.0-5.6 USD | N80-200 f2.8D ED | N300 f2.8D AF-S

  3. #13

    Domyślnie

    Byłem właśnie w sklepie i oglądałem obiektywy Pentaxa. Nie wiem jak z jakością, ale bardzo mi się podobały malutkie rozmiary. Jak w czasach analoga.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, V 20/2.8, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #14

    Domyślnie

    Fajnie, że masz jakiś sklep, w którym w ogóle są jakieś obiektywy Pentaxa. Ja mieszkam w takim zadupiu (2-gie lub 3-cie co do wielkości miasto w Polsce), gdzie nie ma ani jednego sklepu, w którym można by było kupić aparat bądź jakiekolwiek akcesoria czy obiektywy Pentaxa. No, może jakiś korpus z kitem w "sieciówce" typu Saturn czy Euro RTV.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucas1981r Zobacz posta
    a co CI brakuje w niej?
    I ILE/jakich uzywasz obiektywow?
    W kolejności od najważniejszych:

    1. Stabilizowanego optycznie teleobiektywu-zoomu, powiedzmy kończącego się gdzieś w okolicach 250-300. Stabilizacja matrycy jak dla mnie przy tych ogniskowych odpada (nawet, jeśli byłaby 2 razy skuteczniejsza od stabilizacji w obiektywie) - po prostu nie ma szans, żebym był w stanie z ręki dobrze skadrować zdjęcie bez stabilizowanego obrazu w wizjerze.

    2. Odpowiednika mojego Nikkora 16-85 f3.5-5.6. Uwielbiam tego spacer-zoom'a - a zwłaszcza to, że ogniskowa zaczyna się od 16-tu (z drugiej strony mogę trochę zakresu poświęcić, ale bez przesady, 16-50 to za mało). W ciasnych miejskich zaułkach jest to jak dla mnie nieocenione. Mam co prawda UWA, ale nie zawsze chce mi się zabierać kolejny obiektyw.

    3. Nie jestem pewien, czy Nikkora 35 f1.8 czymś bym zastąpił. Pentax ma tutaj chyba tylko coś ciemniejszego (f2.4), a Sigma 30 f1.4 jest od Nikkora 2x cięższa... chociaż przyznaję, że w tym przypadku kusi pentaksowa stabilizacja matrycy.

    To tak z perspektywy czasu. Kiedyś (początek przygody z lustrzankami) miałem dylemat: Nikon, czy Pentax? (na Canona byłem tak wkurzony za nagłe i drastyczne podniesienie cen wkładów do mojej drukarki, że nawet nie brałem go pod uwagę - taka wredna konsumencka zemsta; a znaczka Sony od czasu afery z rootkitami na płytach Audio CD po prostu się boję). Wygrała zdecydowanie lepsza dostępność sprzętu Nikona (i dla Nikona), bogactwo akcesoriów i stabilizacja w teleobiektywach (wyczytałem, że stabilizacja matrycy jest przy tele mało skuteczna - o zaletach kadrowania przy włączonej stabilizacji nie miałem wtedy pojęcia).

    Cytat Zamieszczone przez Lucas1981r Zobacz posta
    Jeszcze dołozmy zapowiedzi Sigmy na nablizszy rok:
    - http://fotoblogia.pl/2013/09/12/plot...ych-obiektywow

    Wiec wybaczcie ale smiesza mnie niby argumenty "szklarniane"
    Terefere, na gębę to jest krem Nivea, ja plotkami czy zapowiedziami zdjęć nie robię

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    To zależy, co komu potrzebne, ale np. Tamron 2/60 jest do Canona, Nikona, Sony, nie ma do Pentaxa.
    Nowy Tamron 2,8/90 USD VC macro jest do Canona, Nikona, Sony (bez VC), nie ma do Pentaxa.
    Tamron 3,5/180 macro jest to Canona, Nikona i Sony, nie ma do Pentaxa.
    18-270 VC PZD jest do Canona, Nikona, Sony (bez VC), nie ma do Pentaxa.
    2,8/70-200 VC USD jest do Canona, Nikona i Sony (bez VC), nie ma do Pentaxa. (jest za to stara wersja)
    2,8/17-50 VC jest to Canona i Nikona, brak do Sony i Pentaxa (ale jest model bez VC, ale on ma inną budowę).
    2,8/24-70 VC USD jest do Canona i Nikona, do Sony bez VC, brak do Pentaxa.
    70-300 VC USD jest do Canona, Nikona i Sony (bez VC), nie ma do Pentaxa.
    200-500 jest do Nikona, Canona i Sony, brak do Pentaxa.

    Więc tak trochę słabo z Pentaksem u Tamrona. U Sigmy jest zdecydowanie lepiej - 75% obiektywów jest dostępna do Pentaksa (ale do Canona, Nikona i Sony dostępne są wszystkie).
    Zgadza sie 60 nie ma...
    90 jest taka sama i na Sony i na Pentaxa
    wymieniles tez szkla ktore sa produkowane z mysla pod FF - beda robione jak Pentax wypusci puszke FF w przyszlym roku (pisalem juz o tym - ale widze ze nie doszlo....) np.180, 24-70.......
    Jezeli chodzi o szklo 17-50 to zauwaz testy...ze jest lepsze optycznie to bez VC np.tu -> http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests
    Moim zdaniem troche gorzej maja w systemie Sony....w wielu przypadkach nie ma VC...a mimo to cena ta sama co w C i N...czyli placa za cos - czego nie ma
    Ale nie ukrywam ze dobrze by bylo gdyby naped USD byl takze i w szklach dla tego systemu....

    Co do Sigmy to chyba sie pomyliles....z tego co widze to do Pentaxa i do Sony jest tyle samo...moze dodales szkla w Sony jeszcze od NEXa i dlatego Ci tak wyszlo?? -> link


    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Fajnie, że masz jakiś sklep, w którym w ogóle są jakieś obiektywy Pentaxa. Ja mieszkam w takim zadupiu (2-gie lub 3-cie co do wielkości miasto w Polsce), gdzie nie ma ani jednego sklepu, w którym można by było kupić aparat bądź jakiekolwiek akcesoria czy obiektywy Pentaxa. No, może jakiś korpus z kitem w "sieciówce" typu Saturn czy Euro RTV.
    Wybacz ale nie pamietam juz kiedy kupilem cos ze sprzetu AGD/RTV itp. w stacjonarnym sklepie



    Cytat Zamieszczone przez DlaZabawy Zobacz posta
    W kolejności od najważniejszych:

    1. Stabilizowanego optycznie teleobiektywu-zoomu, powiedzmy kończącego się gdzieś w okolicach 250-300. Stabilizacja matrycy jak dla mnie przy tych ogniskowych odpada (nawet, jeśli byłaby 2 razy skuteczniejsza od stabilizacji w obiektywie) - po prostu nie ma szans, żebym był w stanie z ręki dobrze skadrować zdjęcie bez stabilizowanego obrazu w wizjerze.

    2. Odpowiednika mojego Nikkora 16-85 f3.5-5.6. Uwielbiam tego spacer-zoom'a - a zwłaszcza to, że ogniskowa zaczyna się od 16-tu (z drugiej strony mogę trochę zakresu poświęcić, ale bez przesady, 16-50 to za mało). W ciasnych miejskich zaułkach jest to jak dla mnie nieocenione. Mam co prawda UWA, ale nie zawsze chce mi się zabierać kolejny obiektyw.

    3. Nie jestem pewien, czy Nikkora 35 f1.8 czymś bym zastąpił. Pentax ma tutaj chyba tylko coś ciemniejszego (f2.4), a Sigma 30 f1.4 jest od Nikkora 2x cięższa... chociaż przyznaję, że w tym przypadku kusi pentaksowa stabilizacja matrycy.

    Terefere, na gębę to jest krem Nivea, ja plotkami czy zapowiedziami zdjęć nie robię

    1. HMmm jakos nie pamietam aby ktos narzekal na problem z kadrowaniem bez stabilizacji w obiektywie...ale moze pomaga - nie mialem przyjemnosci porownania.

    2.W Pentaxie masz chyba 17-70 mm f/4.0 AL - czytajac wypowiedzi bardzo udane i ostre szkielko...no ale brakuje 1mm do 16

    3. Moze Sigma ciezsza ;/ ale optycznie roznica jest...no cenowo tez Pentax niestety ciemniejszy ;/ ale ostry od pelnej dziury...Nikkor raczej nie. - są plusy i minusy...jak zawsze


    Co do plotek to podobne opinie wlasnie slyszalem o 18-35mm f/1.8 i 35mm f/1.4 Powiedzmy prawde - Sigma sie ostro wziela do roboty w ostatnim czasie....

    Wracajac do tematu - K-3 juz w sprzedazy -> Link

  7. #17

    Domyślnie

    Są dwie 90-tki Tamrona, stara, która jest dostępna z 4 mocowaniami, i nowa, lepsza optycznie, VC USD, która jest do Canona i Nikona, i taka sama, tyle, że bez VC do Sony, a nie ma do Pentaxa.
    U Tamrona wziąłem pod uwagę wszystkie obiektywy poza 18-200 do NEXa - połowa z nich nie jest dostępna do Pentaxa (w końcu do APS-C typowo jednak używa się np. obiektywów długoogniskowych pod pełną klatkę, np. 70-300).
    Licząc - pobieżnie - obiektywy Sigmy oczywiście nie brałem pod uwagę tych do bezlusterkowców.

    Zresztą nie chodzi mi tu w ogóle o dzielenie włosa na czworo, tylko po prostu o stwierdzenie ogólnego faktu - który jest niepodważalny - że połowa obiektywów Tamrona i mniej więcej 1/4 obiektywów Sigmy NIE jest dostępna do Pentaksa, bez wnikania w to, czy są to obiektywy potrzebne, ciekawe, dobre, itd. Chodzi mi o sam, czysty fakt - oferta jest mniejsza, wybór jest mniejszy. A czy to komuś przeszkadza, to już jego indywidualna sprawa. Jeśli ktoś potrzebuje np. 2/60 macro, to do Pentaksa nie znajdzie, a do pozostałych jest.

    Natomiast jeśli chodzi o stabilizację w obiektywach i jej wpływ na obraz w wizjerze - potwierdzam: bardzo pomaga, obraz nie lata w wizjerze, stabilizacja pięknie kompensuje drgania także przy celowaniu i naprawdę pomaga. Pod tym względem zdecydowanie jestem za stabilizacją w obiektywach, a nie matrycy. (żeby nie było - mam lustrzanego Nikona i obiektywy ze stabilizacją, i mam też lustrzankę Pentaksa ze stabilizacją matrycy, więc mam porównanie z własnego doświadczenia). Stabilizacja w obiektywach wydaje mi się także skuteczniejsza od stabilizacji matrycy, zwłaszcza z długimi obiektywami. Natomiast wielką i niezaprzeczalną zaletą stabilizacji matrycy jest na pewno to, że działa z KAŻDYM obiektywem, nawet ze starym M42... Najlepszy byłby aparat z oboma rozwiązaniami.

    I jeszcze jedno - kupić mogę gdziekolwiek, nawet w Chinach, ale zanim wydam paręset czy parę tysięcy złotych czy dolarów, chciałbym to wziąć do ręki, obejrzeć. To nie pudełko zapałek za 30 groszy.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #18

    Domyślnie

    Panowie może zamiast wyliczać jakich szkieł nie ma w pentaxie, to może skupić się na szkłach które by was interesowały - chyba że ktoś ma w sobie zwierzę..., w tym przypadku chomika
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #19

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    I jeszcze jedno - kupić mogę gdziekolwiek, nawet w Chinach, ale zanim wydam paręset czy parę tysięcy złotych czy dolarów, chciałbym to wziąć do ręki, obejrzeć. To nie pudełko zapałek za 30 groszy.
    Kazdy robi zakupy jak chce Mi wystarcza zdjecie produktu - dane technicze - jaki daje efekt/testy/opinie na forach i kupuje bez macania przez net wiem ze to nie pudelko od zapalek za 30 groszy - ale to nie jest kryterium ze mam nie kupowac przez internet - tak bylo jak kupowalem sprzęt caly AGD do kuchni za okragła sume czy tv za ponad 10k itp. jestesmy w 21 wieku - to jest normalne

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    Panowie może zamiast wyliczać jakich szkieł nie ma w pentaxie, to może skupić się na szkłach które by was interesowały - chyba że ktoś ma w sobie zwierzę..., w tym przypadku chomika
    Hahaa dokladnie......i cisza

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    pocieszne są te rozmowy o brakach w szklarni )
    hehee dlatego chyba zmienie samochod na Golfa bo do niego podobno najwiekszy wybor felg jest


    ps.mały test porownawczy Pentax K-3 vs. nikon D600:
    -> link D600 vs K-3

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •