Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie DSLR-Rig - Uchwyt naramienny

    Witam. Ostatnio często podczas powrotu z pracy widuję klienta który z takim oto czymś fotografuje
    Mam na dzieje, że to nikt z Was(i raczej się nie mylę bo jest z tego "drugiego" "wrogiego" obozu z pod znaku C). Pytanie tylko moje - bo mnie śmieszy trochę gostek który przeciska się w tłumie i robi ekwilibrystyczne kombinacje by pstryknąć fotę - czy ktoś z was tego używa? Nie mówię, że do filmowania to rzecz nie przydatna ale do focenia to chyba musiał bym mieć niezłego parkinsona (bez urazy dla nikogo) żeby coś takiego było mi potrzebne.

    Nie wiem może i ja coś takiego kiedyś kupie ale wytłumaczcie mi proszę bo może się mylę i jest to fajna sprawa. Wtedy gostek, o którym pisze odzyska mój szacunek (może nie do końca bo przecież wybrał C... //żart//)

  2. #2
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Jego spytaj grzecznościowo czemu tak a nie inaczej.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    Nie wypada bratać się z wrogiem poza tym zbędzie mnie pewnie. On jest pro bo ma 7d i red ring lensa :P i choć by biegał z aparatem doczepionym do genitaliów będzie tworzył sztukę. a ja przeciętny zjadacz chleba z D90 z kitem i kilkoma innymi szkłami z secondhandu śmiem go pytać?

    A już na poważnie chodziło o to czy ktoś takie coś ma i używa i jak z tym czymś jest. Bo może coś mnie w życiu fajnego omija.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie widzę zastosowania tego do zdjęć. Choć nie powiem, że dodatkowa stabilizacja się czasami nie przydaje, ale tylko czasami i w tym celu wolę używać statywu lub monopodu.

    Ale nie dziwi mnie, że ktoś z takimi wynalazkami robi zdjęcia. Już nie raz widziałem, jak "pro" fotoreporterzy robią cały czas zdjęcia na zombi na koncertach, czy innych wydarzeniach.
    Tak samo, jak "pro" fotograf, bo ma białą L-kę, a body to 400D...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    @puszosław - czytam twoje posty i zastanawiam się, czy ty nie masz jakichś problemów ? bo jeśli to jest twoje poczucie humoru, to nie chciałbym cię wiedzieć jak masz doła...

    rig przydaje się do filmowania, do fotografii nie widzę zastosowania.
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    przem426 niczego u mnie nie zdiagnozowano a tak na poważnie to nie wiem o co Ci gościu chodzi...

  7. #7

    Domyślnie

    Posiadacz tego cuda może uzasadnić używanie tego rządzenia. Zastosowanie tego mocowania daje trzy trzy punkty podparcia znacznie oddalone od siebie. Daje to ułatwienie stabilizacji w stosunku do horyzontu w obu płaszczyznach. Tu kłania się fizyka na poziomie podstawowym. W handlu jest wiele urządzeń wykorzystujących tę zasadę.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    tylko czasami i w tym celu wolę używać statywu lub monopodu.
    a jelsi gosc zarowno filmuje jak i robi foty? wtedy wygodneijszym rozwiazaniem jest rig, niz przekrecanie aparatu, dla samego wygladu.
    szczerze mowiac jak dla mnie moglby ten aparat mocowac nawet na pluszowych kroliczych uszach - byle efekty byly dobre.
    Tak samo, jak "pro" fotograf, bo ma białą L-kę, a body to 400D...
    przy obecjen technice sprzetu ta 400tka wystarczy do wieksozsci zastosowan przy ktorych nie potrzeba wysokiego iso.. a dobry jasny obiektyw pomoze z efektami na nizszym iso.
    majac do wyboru - dobra puszke i kiepski obiektyw a przeciena puszke i znakomite szklo wybralbym szklo.

    neistety wciaz u nas pokutuje kult sprzetu i wielkosci aparatu. a prawda jest taka ze zawodowcowi inwestycja musi sie zwrocic w okrslonym czasie. moze facet majac 400d mial do wyboru kupno dobrego szkla i zmiany puszki i (slusznie zreszta) wybral szklo zeby zarabic na puszke?
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    @ Vifoto co do fizyki to myślę że jestem wystarczająco wyedukowany, żeby widzieć że gość ma spory kłopot by się z tym przemieszczać, i widząc go wiem, że bez tego patyczaka mógłby swoje nie wiem czy streety, czy jakieś repo robić 2 razy szybciej i sprawniej, nie zawadzając o samochody i ludzi koło których się znajduje...

    @ sailor co do zależności między puszką a szkłem - popieram.

  10. #10

    Domyślnie

    puszosław, może uświadom tego gościa, że jest mu niewygodnie. A tak na marginesie trochę głupio, ze nabijasz się z człowieka, a pewnie nie widziałeś żadnego zdjęcia przez niego wykonanego.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •