Close

Strona 218 z 371 PierwszyPierwszy ... 118168208216217218219220228268318 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 171 do 2 180 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #2171

    Domyślnie

    Niestety - nie potrafię Tobie pomóc. Brak zdolności do majsterkowania.
    Mogę tylko trzymać kciuki. Jeśli dałoby się przerobić adapter do orientalnych mocowań na NX - byłoby super.

    Choć z drugiej strony M42 adapter jest, a do niego bardzo ogromny wybór orientalnych obiektywów.

    Mocowanie OM nie daje takiego wyboru, ale jest tanie i niezbyt popularne. Można więc nabyć jakiś fajny obiektyw w dobrej cenie.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  2. #2172

    Domyślnie

    Mocowanie NX zawsze było traktowane trochę po macoszemu, jako najmniej popularne bezlusterkowe, no a teraz już jest w ogóle po ptokach, marne szanse, by ktokolwiek cokolwiek nowego wypuścił, raczej będą wyprzedawać reszteczki. Z mniej popularnych, można do NX kupić adaptery Contax/Yashica, mam do Koniki AR (np. piękny naleśnik 1,8/40), są oczywiście do Canona FD i EOSa, Nikona, OM, Minolty MD i A (AF = Sony), są do Leiki R (lustrzanek), oczywiście gwintowe i Pentax K (nawet oryginalny Samsunga), ale do innych, mniej popularnych mocowań - brak, np. Rollei/Voigtlaender (wspaniałe i stosunkowo niedrogie Planary 1,8/50), Praktiki B, Fuji, Mamiyi, do mocowania dalmierzowej Leiki M nie można zbudować adaptera ze względu na wymiary i odległości, ale do chyba wszystkich tych mocowań można np. kupić adaptery do Sony NEXa...
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #2173

    Domyślnie

    dodam jeszcze jedno zdjęcie mojej wnuczki tym, razem nx20 z 30mm przysłona 3,2


    Ma 5 lat i możecie wierzyć lub nie ale potrafi już dość porządne fotki strzelać
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  4. #2174

    Domyślnie

    To dobrze, że strzela fotki ani fochy
    Pewnie ma wielu adoratorów w przedszkolu

    Fajna focia.

    Co do adapterów to można by dowolne wydrukować na drukarce 3d...

    Co do Leica M to chyba możliwa jest wymiana bagnetu czyli odkręcami i przykręcamy 4 maleńkie śrubki.

  5. #2175

    Domyślnie

    No tak, ale wtedy pozbawiamy się możliwości mocowania obiektywów NX... a trudno co trochę wymieniać bagnet w aparacie. Obawiam się, że wtedy szybko by się gwinty obruszały.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #2176

    Domyślnie

    Pogratulować wnuczki i fajnego zdjęcia. Mnie męczy ostatnio fakt, że do modelu nx300 bardzo mi się podobały kolory. Te z NX500 coś mi nie leżą. Nie lubię się bawić kolorem w wołaniu, bo to wydłuża całą sprawę i pojawia się myśl o dałngrejdzie.
    <a href="http://www.flickr.com/photos/133295965@N06/albums/">ALBUMY TEMATYCZNE</a>
    <a href="https://www.facebook.com/FotografiePlockaGrzegorzPiaskowski/">Facebook</a>

  7. #2177

    Domyślnie

    Ja też nie lubię obróbki, bo jakoś nie umiem. W ciemni cz-b sobie radziłem, w kolorowej - gorzej, ale obróbka komputerowa mnie jakoś przerasta i lubię, gdy z aparatu wychodzi ładny jpg. I tu zadowalają mnie lustrzanki Nikona. Samsung jakoś mniej.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #2178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    No tak, ale wtedy pozbawiamy się możliwości mocowania obiektywów NX... a trudno co trochę wymieniać bagnet w aparacie. Obawiam się, że wtedy szybko by się gwinty obruszały.
    Ty masz 3 aparaty to jeden spoko może być M

  9. #2179

    Domyślnie

    To też prawda, NXy są na tyle stosunkowo niedrogie, że jeden można przerobić na stałe.
    PS. Statystyka się u mnie zmieniła...
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 24-06-2016 o 09:01
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #2180

    Domyślnie

    Ekajana a co z kolorami nie tak? Możesz pokazać o co chodzi?

Strona 218 z 371 PierwszyPierwszy ... 118168208216217218219220228268318 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •