Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Exclamation D300 - widzi kartę, ale full

    W sobotę, kiedy moja karta się zapełniła i włożyłem drugą - pustą, aparat twierdził iż jest ona pełna, dodam, że nie jest to wina karty, bo po zgraniu zdjęć i sformatowaniu jej, dalej aparat uważał, że jest pełna. Nic nie dawało resetowanie ustawień aparatu, formatowanie kart. Sprawdziłem również wszystkie piny (wzrokowo) - żaden nie był zagięty. Kiedy włożyłem kartę częściowo zapełnioną zdjęciami, to zdjęcia widział, ale karta dalej była "full". I teraz pytanie, a raczej (moim zdaniem) możliwe rozwiązania:

    -padł firmware (nie wymieniałem, żeby serwisanci mieli co zdiagnozować )
    -jednak coś z gniazdem
    -poszła elektronika

    Proszę o pomoc, co zrobić , jaka jest najprawdopodobniejsza przyczyna problemu, ile może kosztować naprawa itp.
    Proszę o szybką odpowiedź, gdyż jestem fotoreporterem i muszę mieć aparat "na wczoraj".

    P.S. Jeszcze jedno - aparat ani razu mi nie upadł, i tylko ja go używałem - więc to raczej nie jest uszkodzenie mechaniczne; aparat jest mechnicznie sprawny, lustro i migawka działają.

  2. #2

    Domyślnie

    czy ta częsciowo zapełniona to ta sama karta? Czy inna? Bo nie wynika to z Twojego opisu.
    Ja jednak bym sie doszukiwał problemu z kartą.
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Ach... Faktycznie trochę się zapętliłem w tym opisie. Sprawdzałem na 3 różnych kartach - problem był cały czas, więc to chyba nie wina karty...

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystkie 3 powody które wymieniłeś są jednakowo prawdopodobne.
    D800

  5. #5

    Domyślnie

    to trudno mi coś doradzić.
    Ja bym popróbował sformatować kartę w body i w kompie.
    Może aparat wgrał Ci jakis plik na karty? Może w slocie jest jakaś wilgoć i robi zwarcie. ???
    Tak zgaduję.
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Masz zapełniony bufor.
    Zrób tak na chwilę przestaw aparat tak aby nr przy zmianie karty lub jej zgraniu biegły od początku, pstryknij kilka fotek i spowrotem przestaw na numerowanie ciągłe. W 99% pomoże
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7

    Domyślnie

    Hurra, podziałało. Faktycznie - był folder 999 i nazwa pliku DSC_9999, dzięki wszystkim za pomoc. (Dzięki wam nie musiałem wysyłać do warszawy do nikona i płacić za zapewne wymianę gniazda, co by nie podziałało)

  8. #8

    Domyślnie

    W instukcji tez o tym pisza

  9. #9

    Domyślnie

    I dobrze bo bodajże trzy lata temu jeszcze serwis potrzebował trzech dni aby ustalić co się dzieje.
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #10

    Domyślnie

    dziwne bo mi sie nic nie działo, po prostu musiałem wyłączyć aparat, włączyć go na nowo i robiłem zdjęcia na tej samej karcie, w drugim katalogu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •