Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Puławy/Wawa
    Posty
    122

    Domyślnie Kilka Sabinek na weselu

    Czy ktoś próbował? I z jakim skutkiem. Trafiają się sale ciemne niezmiernie. Czasy w tańcu wiadomo nie mogą być długie. Podbijanie ISO i powiększanie dziurki ma swoje granice, zresztą jak nie ma światła to i tak nic nie pomaga.

    Zastanawiam się nad umieszczaniem pod sufitem 2 dodatkowych sabinek w celu oświetlenia sali. Czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? Może ktoś mógłby pokazać przykładowe zdjęcia?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja na weselach pracuję nie jako fotograf, ale zwracam na "nich" uwagę Jak do tej pory zdarzyło mi się tylko raz, że fotograf (przyjaciel rodziny, gość a nie ten, który robił zlecenie) miał rozstawioną Sabinkę z parasolką. Zastanawiałem się cały czas po co On chyba też bo nie widziałem ani razu aby błyskała. Mi się jeszcze nie zdażyła tak ciemna sala, której nie oświetliła by jedna lampa. Chyba, że chcesz robić zdjęcia wszystkim weselnikom na jakiejś hali sportowej, gdzie jest 300-400 gości. (niestety w takich warunkach nigdy nie miałem okazji focić).
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 06-08-2008 o 09:14 Powód: orto.
    TATA na ASAPie używa: N D600 | S 20 1.8 | N 50 1.2 AIS | T 28-75 2.8 | Zoom H6N
    STYLy.pl
    ---

  3. #3

    Domyślnie

    jak sufit kolorowy albo ciemnu to niwiele to da chyba ze chesz waallic palnikiem bez rozproszenia, slyszalem ze niektórzy rozstawiają lampy studyjne ale przy takich manewrach trzeba uwazac żeby swiatło nie wchodziło w obiektyw no i w miare niezawodny system wyzwalania trzeba posiadac, podczerwien zawodzi a fotocela odpada (kazdy gosc bedzie ci lampy wyzwalal)

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Puławy/Wawa
    Posty
    122

    Domyślnie

    Zdarzają się sale, gdzie jest wyłączone oświetlenie całkowicie. Nie chodzi mi o zdjęcia grupowe tylko o to, żeby nie mieć wielkich cieni w tle. Kiedyś zabrałem na wesele statyw, parasolkę i żarówkę błyskową. Efekty były niezłe ale stroboskop DJ-a i lampy gości wyzwalały mi tę żarówkę.
    Czy faktycznie komunikacja między 3-ma sabinkami na odległość kilkunastu metrów będzie zawodzić?

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Puławy/Wawa
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mks Zobacz posta
    ... miał rozstawioną Sabinkę z parasolką.
    Raczej na tego typu "upiększacze" dekoracji sali weselnej nikt mi się nie zgodzi. Parasolka odpada.

  6. #6

    Domyślnie

    A ja czasami stosuje taki trick, co prawda bez parasolek jednak jak się da to gdzieś tam w sufit, albo jako światło boczne tudzież kontrowe. Dużo zleży od sali.

    Nie potrafię akurat znaleźć jakiegoś przykładu bardziej "up to date" tylko taki starocie wygrzebałem


    to tyle,
    pozdrawiam,
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirwil Zobacz posta
    Raczej na tego typu "upiększacze" dekoracji sali weselnej nikt mi się nie zgodzi. Parasolka odpada.
    Akurat nie rzucała się w oczy. Fakt, ze sala temu sprzyjała. Wydaje mi się, że nikt oprócz mnie i kilku amatorów fotografii nawet jej nie zauważył Chciałbym zobaczyć jak zdjęcia wychodzą z taką parasolką, czy ma sens jej rozstawianie.


    Jeżeli już dwie sabinki to zawsze można jedną mieć na body a drugą trzymać w ręku. W tedy za każdym razem ustawiasz światło i nie boisz się, że będziesz miał błysk w kadrze.
    TATA na ASAPie używa: N D600 | S 20 1.8 | N 50 1.2 AIS | T 28-75 2.8 | Zoom H6N
    STYLy.pl
    ---

  8. #8

    Domyślnie

    Tymancjo - super - zwłaszcza to drugie. Zastanawiam się czy nie zabierać studyjnej lampy błyskowej na wesela. Ustawienie lampy - kilka kilkanaście fotek i zmieniam jej lokalizację.

    Trochę się jednak obawiam o sprzęt....wiadomo, goście popiją i katastrofa gotowa.
    Ma ktoś jakieś doświadczenie w tych tematach?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mks Zobacz posta
    Chciałbym zobaczyć jak zdjęcia wychodzą z taką parasolką, czy ma sens jej rozstawianie..
    imo ma sens, np (zrzuty z karty) :


    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturjb Zobacz posta
    imo ma sens, np (zrzuty z karty) :
    Dzięki za zrzuty. Ten pierwszy na prawdę wygląda ciekawie. Daleko miałeś parasolkę od osób na tym zdjęciu? Na drugim są za duże cienie jak dla mnie.


    A tak OT zapytam:
    Pamiętasz może na czym polegała ta zabawa z krawatami? Pierwszy raz ją widzę a na weselach zęby zjadłem
    TATA na ASAPie używa: N D600 | S 20 1.8 | N 50 1.2 AIS | T 28-75 2.8 | Zoom H6N
    STYLy.pl
    ---

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •