Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    sergioo32
    Gość

    Domyślnie Drugie body... d40 +?

    Witam!
    Na samym początku zaznaczam, że jestem amatorem. Aparat jakiego używam to d40 + 18-135. Dokupiłem grip, eliminując w ten sposób największą dla siebie wadę d40 - nieporęczny korpus. No i jakoś to wszystko ze sobą pracuje, dla moich umiejętności, oczekiwań, wystarczająco. Chociaż nie do końca. Po roku fotografowania i mnie zaczarowała magia jasnej stałki Powieważ moje możliwości finansowe są takie jakie są, wybór naturalnie padł na 50 1.8. Ponieważ fotografuję w różnych warunkach, chciałbym uniknąć zmieniania szkła, częstego czyszczenia matrycy itp itd. Stąd pomysł kupna drugiego body. Myślę o d50, której zaletą w porównaniu do d40 napewno będzie silnik w body. Ponieważ testy i porównania rządzą się swoimi prawami, a opinie ludzi używających takiego sprzętu swoimi, chciałbym zapytać użytkowników D50 o zalety i wady tego korpusu i czy to napewno dobry pomysł jest Budżet skromniutki - 1000 zł (body plus 50mm) Sprzedaż d40 nie wchodzi w rachubę, mocno sklepane 60.000 wyzwoleń a pozatym przywiązałem się Pomijając allegro, jaka jest uczciwa cena za takie body w bardzo dobrym stanie wizualnym/technicznym?

  2. #2

    Domyślnie

    Szok....60k klapnięć D40 Ja tam normalnie żongluję szkłem i wcale tak często czyścić nie trzeba (D80). Przedmucham co jakiś czas i tyle. D50 pod względem do D40 powinien Cię miło zaskoczyć. Ergonomia lepsza, wyświetlacz na górze (lcd), chyba 2 kółka to zmiany parametrów ekspozycji...
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  3. #3

    Domyślnie

    Jak kupisz 3 i 4 obiektyw to do nich też dokupisz body?
    Ja bym sprzedał D40 (nawet jak sklepane) i dokupił coś ze śrubokrętem. A zaoszczędzone pieniążki wydał na kolejne fajne szkiełka...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #4

    Domyślnie

    Teraz na giełdzie było D80+grip za niecałe 1500zł.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  5. #5
    sergioo32
    Gość

    Domyślnie

    Myślałem o d80, ale na myślach będę musiał skończyć... o idąc tym tropem kolega niedawno sprzedał d200 korpus za 1950 zł (stan wizualny.. hmm ledwo dobry) a to tylko 450 zł więcej niż za d80... A ja poprotu mogę 1000 na to przeznaczyć

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    chyba 2 kółka to zmiany parametrów ekspozycji...
    d50 ma jedno kółko
    500px.com/kubasikorski

  7. #7

    Domyślnie

    Ale ma śrubokręt i więcej pól AF. O! (A co do kółek, to mój błąd sorry)
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  8. #8

    Domyślnie

    Ja bym wspomniał, że D50 ma mniejszy wyświetlacz od D40 i fotografujący tym aparatem często zdarzało mi się, że zdjęcia które na podglądzie były ostre na monitorze okazywały się mydłem.

  9. #9

    Domyślnie

    Wg mnie kupno drugiego body troszke mija sie z celem. D50 nie robi lepszych zdjec. Ja mam 4 szkielka i zmieniam jes co 20-50 zdjec i jeszcze nie mialem powaznych problemow z brudem na matrycy (zdjecia robie prawie tylko na zewnatrz). A 50mm to naprawde rozczarowujaca ogniskowa na DX. Na twoim miejscu kupilbym 35/1.8 (sam na bank ja kupie). A poza tym noszenie 2 body to jakis poroniony pomysl (zkladam ze nie zarabiasz na chleb robieniem zdjec). A jak D40 siadzie (a kiedys siadzie, nic nie jest wieczne) to wtedy sobie kupisz puche z wyzszej polki (poki body dziala 1200 pln za uzywana puche to duzo ).
    D40 + SY8/3.5FE + S10-20/4-5.6 + N35/1.8 + S50/1.4 + N55-200 + Tair300/4.5 + SB-600
    Yashica 108MP + Y35-70 + Y75-200 + YCS-220
    http://picasaweb.google.com/mt.mostowski

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmost Zobacz posta
    Wg mnie kupno drugiego body troszke mija sie z celem. D50 nie robi lepszych zdjec. Ja mam 4 szkielka i zmieniam jes co 20-50 zdjec i jeszcze nie mialem powaznych problemow z brudem na matrycy (zdjecia robie prawie tylko na zewnatrz). A 50mm to naprawde rozczarowujaca ogniskowa na DX. Na twoim miejscu kupilbym 35/1.8 (sam na bank ja kupie). A poza tym noszenie 2 body to jakis poroniony pomysl (zkladam ze nie zarabiasz na chleb robieniem zdjec). A jak D40 siadzie (a kiedys siadzie, nic nie jest wieczne) to wtedy sobie kupisz puche z wyzszej polki (poki body dziala 1200 pln za uzywana puche to duzo ).
    DOKŁADNIE!!!
    zamiast puchy szkło 35 1,8 afs zmieścisz się w 1k zł - sam chyba też je zakupię ale nie od razu po premierze, jak cena trochę spadnie Choć sam chciałem dla żony drugą puszkę właśnie z tą 35 ale to przyszłość
    D60 N18-200VR, N35 1.8, Helios 58 2.0, T90, MZ 48, SB 400

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •