Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie czarno białe zdjęcia

    mam pytanie - na jakim papierze polecacie wywołanie czarno-białych zdjęć cyfrowych. Pytam dlatego, że zawsze gdy robiłem w b&w na analogu nie miałem żadnych problemów (klisza czarno biała papier również) a w przypadku cyfrówki (dopiero kilka prób wywołania w różnych labach) mam problem z tą czarną częścią b&w, mianowicie wychodzi ona mniej lub bardziej zielona. W labach najczęściej tłumaczą to zbytnim wyostrzeniem zdjęć (co jest wierutną bzdurą) a wg mnie to wina papieru, ewentualnie minilabów.

  2. #2

    Domyślnie

    Endura Kodaka.
    choć myślę, że wina leży po stronie naświetlania, lub błędów laboranta.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    nie da się zrobić idealnego zdjęcia czarno-białego na kolorowym papierze, to w fotolabie muszą takowy mieć papier aby efekt był zadowalający. wyostrzanie nie ma tu nic do powiedzenia .
    bynajnmiej ja tak myśle.
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  4. #4

    Domyślnie

    endura juz była, efekt podobny. A co do papieru to myślę podobnie, stąd moje pytanie.

  5. #5

    Domyślnie

    Jesli nie dbaja o chemie + maja maly przerob + rzadko kalibruja maszyne = nigdy nie uzyskasz "w miare" BW odbitki.

  6. #6

    Domyślnie

    A próbowłeś na papierze CENTURIA.
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOMEK K Zobacz posta
    A próbowłeś na papierze CENTURIA.
    Na konice nie próbowałem, i delikatnym problemem może być moja lokalizacja, gdyż w promieniu 50 km mam taki wybór że szkoda gadać. Może ktoś z Was jest z okolic dolnego śląska i poleci mi jakieś sprawdzone laboratorium, albo miejsce gdzie można na papierze w&w wywołać zdjęcia. Powiem szczerze, że gdy pytam nawet o Kodaka porte w mojej okolicy to robią oczy jak 5 zł i patrzą na mnie jak na wariata

  8. #8

    Domyślnie

    Widocznie trafiałeś jak dotąd na kiepskie laby, jeśli lab ma w miarę dobrą maszynę to da się bez problemów uzyskać cz-b na każdym papierze kwestia umieć/chcieć

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilus Zobacz posta
    kwestia umieć/chcieć
    Nie. Kwestia kasa kasa kasa. Usługi dostosowały się do rynku. We Wrocławiu żaden lab już nie używa papierów i chemii do B&W z automatu. Utrzymywanie tego nie opłaca się.
    Ostatnio edytowane przez trud ; 17-10-2008 o 10:44
    D80

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOMEK K Zobacz posta
    bynajnmiej ja tak myśle.
    Bynajmniej?
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •