Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Czy to brudna matryca??

    Witam

    Wczoraj na pokazach zauważyłem ciemne plamki. Oto przykładowa fotka gdzie widać 3 takie (jedna po prawej stronie helikoptera, druga na podobnej wysokości po lewej stronie kadru).
    Widoczność powiększa się ze wzrostem wartości przysłony. Rozumiem że to coś na matrycy i teraz pytanko bawić się z tym samemu czy oddać do serwisu (na gwarancji)???
    http://fotogalerie.pl/fotka/2741901188756375s1

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    nie za duże nie za małe
    Posty
    30

    Domyślnie

    jak sam sobie nie poradzisz to oddaj do serwisu, gwarancja to akurat wiele tu chyba nie znaczy. pzdr

  3. #3
    Piotr_ek
    Gość

    Domyślnie

    zdecydowanie jest to zabrudzenie matrycy...
    na wycieczkę do Lublina... tutejszy serwis foto zrobi to tanio i profesjonalnie...

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar pretorian111
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witam,


    Polecam temat kilka linijek niżej - "Czyszczenie matrycy - problem" - ku przestrodze



    Pozdrawiam
    Dawid
    D50 /T28-75 2.8/ SB-800


  5. #5

    Domyślnie

    Piotr_ek, który serwis masz na myśli?? Na ul. Zielonej może?
    skład zastrzeżony!
    Fotografie są jak cebula - mają warstwy.

    www.piotrkordula.prv.pl

  6. #6
    jaari
    Gość

    Domyślnie

    Nie zrozumiem chyba nigdy. Dlaczego Polak zawsze musi być mądry "po szkodzie" ???
    Jeżeli masz body na gwarancji oddaj je do serwisu Nikona. Kilka dni i po bólu. Polecam również lekturę kilku (nastu) wątków na poruszany temat - co robić, a czego nie w przypadku zabrudzenia matrycy.
    Obyś nie pisał za kilka dni wątku pt." Chyba uszkodziłem aparat"
    Uważnie przeczytaj podobne tematy na tym forum > wypróbuj metodę "na gruchę" > jeżeli nie pomoże, oddaj do serwisu Nikona.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez jaari ; 02-09-2007 o 22:50

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaari Zobacz posta
    Jeżeli masz body na gwarancji oddaj je do serwisu Nikona.
    A co ma wspólnego gwarancja z czyszczeniem matrycy?

  8. #8
    jaari
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    A co ma wspólnego gwarancja z czyszczeniem matrycy?
    To, że jeżeli sknocisz filtr zabezpieczający matrycę poprzez samodzielne nieudolne czyszczenie (jak wielu domorosłych "specjalistów" na tym forum), ewentualnie jeżeli sknocą Ci to w jakimś nieautoryzowanym serwisie - to szlag trafia gwarancję na sprzęt warty kilka tysięcy pln. Chyba w skrócie wytłumaczyłem zbieżnosć ?

  9. #9

    Domyślnie

    Oczywiście, to fakt.
    Zrozumiałem to tak, że ktoś myśli, że posiadając gwarancje, serwis Nikona wyczyści mu matryce za darmo.

    Natomiast ja próbowałem sam czyścić matówkę patyczkami do uszu i płynem do optyki firmy Hama.
    Skończyło się na tym, że ją porysowałem i musiałem lecieć do serwisu, żeby mi ją wymienili.

    Jeśli posiadasz aparat na gwarancji to nawet nie radzę oddawać go do nieautoryzowanego serwisu, bo mogą się potem przyczepić (ingerencja w sprzęt, gwarancji nie ma!).

  10. #10

    Domyślnie

    Jizas
    nie demonizujcie.
    później dziwne że serwis nie wyrabia.
    Spróbować gruszką, tylko sprawdzić, czy talku nie ma z rozsądnej odległości, żeby końcówka po naciśnięciu nie dotknęła matrycy.
    Jak to nie pomoże to wtedy dopiero serwis, bo fizyczne dotykanie wacikami to faktycznie brak wyobraźni.
    DeSiedemset + FE + AF_50/1.4D + AF_35/2D + 105/2.5 AIS + AF_18-35/3.5-4.5D + Tamron 28-75/2.8 + SB600

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •