Close

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 143
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Czemu nie powiesz tego głośno "tak, Nikon zrobił ze mnie frajera, bo kupiłem shit za 3800 zł!"? Korona Ci z głowy nie spadnie.
    Dla pocieszenia, nie tylko Ciebie wydymali. Każda firma dyma nas na każdym kroku, dlatego trzeba mieć łeb na karku i nie dać się manipulacji. W myśl staropolskiej zasady "mądry Nikoniarz po V1"
    a Ty możesz przed snem powiedzieć sobie "dzięki wrodzonemu sprytowi nie dałem Nikonowi zrobić z siebie frajera".
    Widać mamy inne priorytety, inne wymagania i potrzeby. Dla Ciebie to shit, dla mnie fajny aparat do robienia zdjęć.
    I nie dałem 3800 tylko 3160.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    a Ty możesz przed snem powiedzieć sobie "dzięki wrodzonemu sprytowi nie dałem Nikonowi zrobić z siebie frajera".
    No, w szczególności że też mam V1, z tym że za tysiaka. Wiem, przepłaciłem :P

  3. #103

    Domyślnie

    Takie ciągłe odczucie, że jest się wydymanym chyba nie należy do przyjemnych, ale może są wyjątki.
    Ja jak i parę innych użytkowników Nikon 1 nie czują się wydymani, i pewnie tak nie jest, za to ci których d..a boli z pewnością są WYDYMANI.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  4. #104

    Domyślnie

    Koncepcja systemu Nikon 1 jest słuszna, bo nieduża matryca ma sens dając zadowalającą jakość i możliwość utrzymania małych wymiarów sprzętu.
    Nikon popełnił jednak zasadniczy błąd polegający na tym, że wprowadzili ten system w momencie kiedy rynek oczekiwał ich dołączenia do całej obecnej konkurencji i powinni stworzyć serię mogącą z pozostałymi konkurować, czyli coś przynajmniej z matrycą DX.
    System z matrycą CX powinni wprowadzić później, chcąc wykorzystać lukę pomiędzy pozostałymi bezlusterkowcami, a kompaktami, lub nawet po to, by zastąpić tą technologią umierający rynek kompaktów.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Koncepcja systemu Nikon 1 jest słuszna, bo nieduża matryca ma sens dając zadowalającą jakość i możliwość utrzymania małych wymiarów sprzętu.
    Nikon popełnił jednak zasadniczy błąd polegający na tym, że wprowadzili ten system w momencie kiedy rynek oczekiwał ich dołączenia do całej obecnej konkurencji i powinni stworzyć serię mogącą z pozostałymi konkurować, czyli coś przynajmniej z matrycą DX.
    System z matrycą CX powinni wprowadzić później, chcąc wykorzystać lukę pomiędzy pozostałymi bezlusterkowcami, a kompaktami, lub nawet po to, by zastąpić tą technologią umierający rynek kompaktów.
    Z mojego partykularnego punktu widzenia koncepcja systemu 1 jest zbrodnicza i słuszna wyłącznie dla księgowych, bo z jednego wafla jest nieporównywalnie większy uzysk matryc CX niż DX.

    Przewaga wielkości nad konkurencją nie jest kolosalna, to i to jest w miarę małe lekkie i idzie upchnąć*po kieszeniach, a jeśli dla kogoś niewielkie gabaryty są absolutnym priorytetem, to i tak kompakt z matrycą 1" (np. RX-100) jest pod tym względem znacznie lepszym (i oczywiście tańszym) rozwiązaniem.

    Co się natomiast tyczy jakości, to APS-C czy nawet m4/3 (o FF przez litość nie wsponę) wciąga CX-a nosem, pozwala też sensownie wykorzystać istniejącą szklarnię, co w przypadku CX ogranicza się*praktycznie do teleoptyki. W sumie więc zalety zaczynają się i kończą na szybkim AF i serii, co może jest dla kogoś doniosłe i fundamentalnie hiperistotne, ale znowu - z mojego egocentrycznego punktu widzenia - centralnie powiewa mi kalafiorem.

    Podsumowując - mam nieodparte wrażenie, że Nikon wprowadzając toto na rynek kierował się wyłącznie korporacyjną chciwością, a opinię fotograferów miał w najgłębszych zakamarkach swego żółtego dupska - i odczuwam mściwą, złośliwą satysfakcję, że się na tym cholernie przejechał. W osłupienie wprawia mnie również fakt, że z uporem godnym lepszej sprawy wprowadza kolejne generacje tego cudu, które są coraz gorsze i droższe.

  6. #106

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    dxomark.com Nikon-1-V1-versus-Nikon-1-V3

    Nosz w mordę - jest postęp
    I to po znormalizowaniu do 8Mpix - rozpatrując jakość z sensela (zakładka screen) jest jeszcze gorzej
    Ja wszystko wiem - wykresy i słupki mają się niby nijak do zdjęć, które można robić nawet pudełkiem po butach, ale - na miły buk - to jest poniżej poziomu archaicznego D70...

    I weź*teraz porównaj te kreski do neksia...
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 20-03-2014 o 22:54

  8. #108

    Domyślnie

    Prawie zrównał się z P330
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  9. #109
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Ja piernicze... Teraz sie okaze, ze podniosa ceny V1 znowu do 4k pln bo jest lepszy niz V3

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    No, w szczególności że też mam V1, z tym że za tysiaka. Wiem, przepłaciłem :P
    No patrz, ja kupiłem za tyle samo i uważam, że świetnie wydałem pieniądze.
    Tyle, że różnimy się podejściem do sprzętu, może i fotografii, a na pewno do życia.
    Ty wylewasz żółć (dosłownie i w przenośni), bo uważasz się na frajera, którego oszukał nikon i umoczyłeś 1 tysiąc.
    Ja jestem szczęśliwym posiadaczem i przy każdej możliwości jadę w plener i robię tym aparatem zdjęcia, po to go kupiłem, z pełną świadomości co kupuję. I dziwna rzecz: cieszę się robieniem tych zdjęć, sprzętem, którym robię i ogólnie fotografią.
    Że tak zapytam: nie widziały gały co brały? Kupiłeś kota w worku, że teraz żałujesz? Ktoś Ci podrzucił ten aparat, albo gorzej: przystawił nóż do szyi i kazał wziąć aparat i oddać tysiąc złotych?
    Ja doskonale wiedziałem co kupuję, i dlatego nie żałuję ani złotówki. Ba, chciałem go kupić nawet za 2 tysiące, ale akurat miałem inne wydatki, a potem spadły ceny i jeszcze bardziej się ucieszyłem, bo starczyło mi kasy na FT-1.

    Pozostaje mi jedynie współczuć Tobie i innym w podobnej sytuacji i z podobnym, trochę krzywym podejściem do życia, że daliście się nabrać i poczuliście się oszukani przez nikona.
    Ja widać miałem wielkie szczęście, mnie nikon nie oszukał Jestem widać w czepku rodzony, bo jak mówią, bogatemu to i byk się ocieli, a biedny to i we śnie się zesra. Współczuję
    Ostatnio edytowane przez gryson ; 21-03-2014 o 14:00
    FX/DX/CX/www

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •