Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie TAMRON LD Di MACRO 70-300mm 1:4-5,6; 62mm

    Chciałbym kupić teleobiektyw TAMRON LD Di MACRO 70-300mm 1:4-5,6; 62mm, ale dowiedziałem się, że nie ma on wbudowanego silnika. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jaki to ma wpływ na robienie zdjęć? W tym obiektywie jest AF i ostrzy podobno prawidłowo, ale mimo wszystko nie za bardzo rozumiem, po co jest w ogóle ten silnik w obiektywie.
    Jestem osobą początkującą, dlatego proszę o wyrozumiałość, jeżeli zadaję pytanie dla niektórych być może banalne.
    Pozdrawiam serdecznie!
    Liczę na odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez mariomonk ; 16-03-2012 o 01:11

  2. #2

    Domyślnie

    Na robienie zdjęć może niewielki ale na współpracę z body napewno. Obiektyw AF w odróźnieniu od AF-S potrzebuje silnika w body tzw. śrubokręta, którego nie mają niektóre body, te najprostsze amatorskie. Sprawdź czy twoje body ma śrubokręt to będziesz wiedział.

  3. #3

    Domyślnie

    A jaki mariomonk ma aparat?
    Zapewne chodzi o obiektyw używany,
    bo prawdopodobnie teraz sprzedawana wersja tego obiektywu ma silnik.
    D90 + 18-105 + 35 + 70-300 + 10-20 + 85

  4. #4

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że nie dostanę od Was po uszach,ale mój aparat to Canon eos550d...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariomonk Zobacz posta
    Mam nadzieję, że nie dostanę od Was po uszach,ale mój aparat to Canon eos550d...
    To lepiej zapytaj na forum Canon Board.

  6. #6

    Domyślnie

    To coś pomieszałeś???
    Do Canonów już od dwudziestu paru lat nie ma obiektywów bez silnika
    - od czasu wprowadzenia bagnetu EF.
    Więc prawdopodobnie obiektyw Tamrona bez silnika który chcesz kupić
    nie jest z bagnetem Canona.
    D90 + 18-105 + 35 + 70-300 + 10-20 + 85

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Tak faktycznie jest, jak mówisz, MSX_pl. Trochę poczytałem... i wszystko się zgadza. Ale i ta wybrałem inny obiektyw - kupiłem Sigmę 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro. Ciekawe, jaki to będzie stan...
    Obiektyw ma 2,5 roku, a taki sprzęt dla amatorów podobno wieczny nie jest. Zaufałem człowiekowi, który mówił mi, że stan jest idealny, a poza tym nie robił tym wiele zdjęć...ale lekka doza niepewności jednak pozostaje, bo chyba nie ma takiego, który by nie zachwalał swojego przedmiotu, który próbuje sprzedać. Mam nadzieję, że będzie okej.
    Zna ktoś z Was taką Sigmę? Macie jakieś zdanie na temat tego modelu?

  8. #8

    Domyślnie

    Coś Ty się tak zaparł pytać o szkła do canona na forum nikona? Na forach canonierów chyba nie gryzą? Tu może być problem z uzyskaniem informacji z pierwszej ręki, takie od użytkownika danego szkła z aparatami canona.
    D90, 18-105, 35/1.8G, 105/2.8VR, SB700 i ... zenit ET ze szklarnią

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •