Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1

    Domyślnie SB-24, SB-26 & SB-28 - różnice

    witam.

    tym razem - jak na moje standardy - pytanie wyjątkowo krótkie i konkretne.

    otóż dokonując zakupu Fuji S2 Pro, uwolniłem się od odwiecznego problemu "cyfrowych" fotografów. nazwa jego: "droga SB-600 albo droższa SB-800". wiem, że mój nowy-stary sprzęt toleruje (ba, współpracuje z nimi wyśmienicie!) lampy dedykowane dla analogów od SB-24 wzwyż. ale...

    ...ale w tym temacie jestem stosunkowo ciemny, a życie coraz częściej uświadamia mi, że zakup lampy aparatowej to tylko kwestia czasu. pytam więc: jakie są główne różnice między tymi trzema modelami, do których zawęziłem obszar poszukiwań? czy najtańsza SB-24 ma szanse zastąpić mi z powodzeniem błyskograta klasy SB-600, czy brakuje jej czegoś, co mogę w czasem dotkliwie odczuć?

    za wypowiedzi z góry dzięki.

    pozdrawiam,
    Bartko (isav)
    NIKON D1X | NIKON F601 | PENTACON SIX TL
    stopka to nie giełda
    www.bartkodebkowski.com - już wkrótce!


  2. #2

    Domyślnie

    SB-24 będzie lepsza od SB-600 bo jest mocniejsza i według mnie ma lepszą barwę (podobną do SB-800). Różnice pomiędzy wymienionymi przez ciebie lampami są bardzo małe, generalnie: najstarsza jest SB-24 ale według mnie najsolidniejsza, SB-26 ma tą samą moc i pozostałe parametry ale ma więcej stopni redukcji mocy przy pracy manualnej oraz fotocele więc może być wyzwalana zdalnie. SB-28 jest jeszcze nowsza ale zabrali w niej fotocele i zmniejszyli jej gabaryty. Do twojego aparatu wybrałbym SB-24, SB-25 lub SB-26 zależnie od stanu i kwoty, wszystkie te trzy lampy są bardzo dobre.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  3. #3

    Domyślnie

    no właśnie, przejrzałem oferty na alledrogo.pl i chyba jestem zdecydowany na SB-26. ładne ustrojstwo, a i może jakaś oferta się trafi?...

    dzięki za wypowiedź, czekam na inne opinie.

    pozdrawiam,
    Bartko (isav)
    NIKON D1X | NIKON F601 | PENTACON SIX TL
    stopka to nie giełda
    www.bartkodebkowski.com - już wkrótce!


  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deep Zobacz posta
    najstarsza jest SB-24 ale według mnie najsolidniejsza
    Potwierdzam, że SB-24 jest wykonana najlepiej ze wszystkich lamp Nikona. Wszystkie póżniejsze włącznie z SB600 - SB800 wyglądają jak chińska tandeta
    Jest mały detal który powinieneś sprawdzić. W SB-24 tryb rear czyli na drugą migawkę jest ustawiany w lampie.
    W późniejszych modelach nie ma tego już w lampie - jest to sterowane w aparatu. Nie wiem czy Fuji ma tą opcję, a jeżeli ma to jak kontroluje.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  5. #5

    Domyślnie

    najlepsze to jest to że Sb-24 ma ze dwadzieścia lat i nie ma to żadnego wpływu na nią. Sam kiedyś jeszcze z analogiem używałem SB-24 potem sprzedałem, miałem SB-28, potem SB-800 a teraz ponownie kupiłem sobie SB-24 w idealnym stanie za 200zł.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  6. #6

    Domyślnie

    Jedyny mały problem jaki mam z SB-24 to, że nie "lubi" za bardzo ona akumulatorków NiMh. SB-24 jest przystosowana do NiCd i na tych procowała wspaniale mimo ich małej pojemności. Niestety zapasy się wykończyły. Jak chcę używać NiMh to muszę je ładować tuż przed samym wyjściem lub stosować zwykłe baterie

    SB-800 pracuje dużo lepiej na NiMH, za to do szewskiej pasji doprowadza mnie wyciąganie ostatniego górnego akumulatorka. Baterie są nieco cieńsze i nie ma tak dużego problemu. Akumulatorki są nieznaczie grubsze i wyciągnięcie górnego akumulatokra to nielada sztuka. W SB24 przechylamy lampę i wszystkie wypadają bez problemu.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #7

    Domyślnie

    Moja SB-24 pracuje normalnie na NiMh (energizer 2500)
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  8. #8

    Question

    Witam, pozwolę sobie podpiąć pod temat, gdyż chciałbym zakupić jakąś błyskotkę - jednak coś taniego, resztę wolę do szkła dorzucić. Myślę o SB24 lub SB26 bo na alleee doś tanio one wypadają...ale...prześledziłem sobie kilka postów tutaj na ten temat a jako że zielono mi pytam fachmanów....mam D70s, z tego co dobrze zrozumiałem to lampy te nie współpracują do końća z moim body, większośc trzeba ustawiać manualnie tak ? Body nie podaje info do lampy jaka przysłona, czas etc. czy dobrze mówię ? Te parametry za każdym razem trzeba ustawiać ręcznie w lampie ? Przy każdym klapnięciu kiedy zmieniam np czas ? No i niech mi ktoś tak na chłopski rozum rozwinię skrót iTTL..please

    Proszę o rady..reasumując, nie chcę wydawać 700 zł na sb-600, która jak przeczytalem ma barwowo gorszy błysk niz np sb24, ale chciałbym kupić coś co nie sprawi wielkiego kłopotu, uprzedzę odpowiedzi - nie zrażam się pełnym manualem przy lampie, pytanie jest co wybrać aby nie było najtrudniej ?

    Dziękuje, pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomekduda Zobacz posta
    większośc trzeba ustawiać manualnie tak ? Body nie podaje info do lampy jaka przysłona, czas etc. czy dobrze mówię ? Te parametry za każdym razem trzeba ustawiać ręcznie w lampie ? Przy każdym klapnięciu kiedy zmieniam np czas ?
    W błyskogracie musisz ustawić tryb "A" i wklepać takie samo ISO i przysłonę, co w body. Jeżeli zmieniasz jeden z tych parametrów w body musisz też zmienić w lampie. Możesz również pracować w pełnym manualu. Tu nie musisz podawać ISO i przysłony, bo i tak moc błysku ustawiasz na czuja, albo masz flashmiarkę.
    Cytat Zamieszczone przez tomekduda Zobacz posta
    No i niech mi ktoś tak na chłopski rozum rozwinię skrót iTTL..please
    A po co? Wystarczy wiedzieć że zasada działania jest taka sama co TTL, tylko inne rozwiązanie techniczne. I to powoduje że body z iTTL nie działa z lampą TTL (nie dotyczy D jednocyfrowych). Lampa z iTTL działa zarówno z body iTTL, jak i z TTL only.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  10. #10

    Domyślnie

    to ja może dorzuce swoje 3 grosze...

    nie wiem jak sb 24, ale sb 26 również jest bardzo dobrze wykonana, z tego co słyszałem to jakaś inna firma robiła te lampy na zamówienie nikona (nie pamietam która), tyle że nikon szybko zrezygnował z tego bo okazało sie że produkują drożej niż sprzedają, dlatego też zamienili ją nową, "lepszą" sb 28

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •