Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    oczywiscie ze nie robmy se jaj
    co do idg - i co z tego? zadaj sobie pytanie co widzisz? obrabiales zdjecia 10 lat temu na kompie? powstawaly gorsze
    A to z tego, że legendę o super jakości matrycy w maku szlak trafił. Za cenę maka można sobie lepszego laptopa sprawić. Wybór sprzętu powinien być racjonalny, a nie emocjonalny.

    zdjecia? efekt w druku byl gorszy? co chcesz przez to powiedziec? w apple grzeja sie baterie, w delach wybuchaja? i co z tego? czy to sprawia ze macbook nie nadaje sie do pracy przy fotografii? przeca to bzdury na resorach. gadanie o rozdzielczosciach, klasie szkla, matrycach w aparatach, szumasz i innych *******ach. a pozniej efekt jest jaki jest. coz my wszyscy robimy tak wyjatkowego procz zwyklego utrwalania rzeczywistosci by sie onanizowac jak kretyni takimi duperelami?
    Ależ nikt nie napisał, że się nie nadaje. Tyle, że bez sensu jest go kupować jak za te pięniądze można mieć coś lepszego.

  2. #12

    Domyślnie

    wiesz

    jakosc zdjec z aparatu studyjnego 18x24 w porownaniu z cyfrowym d2x powala. w teren jednak zabierzesz d2x albo co tam masz. proste nie?
    eizo w studiu to fajny pomysl, ale w teren nie bedziesz go targal no nie?

    zarowno jednak d2x czy co tam masz i macbookiem bozesz pracowac na pro poziomie i trudno bedzie powiedziec ze zrobiles blad.

    tyle tylko, wiec moim zdaniem bierz. nie robmy sobie jaj!

    nie wiem co to znaczy cos lepszego? popracuj na macu i przesiadz sie na pc i zobaczysz jaki bedziesz szczesliwy. nawet z rakieta pc w torbie.

    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    wiesz

    nie wiem co to znaczy cos lepszego? popracuj na macu i przesiadz sie na pc i zobaczysz jaki bedziesz szczesliwy. nawet z rakieta pc w torbie.
    olo
    Lepszego znaczy o lepszych parametrach.
    A czym się różni praca na maku od pracy na innych komputerach(tak swoją drogą mak to też PC :>)? Bo z tego co pamiętam, jak miałem z nim styczność na początku lat 90 ubiegłego stulecia to miał bardzo porąbane menu(jeżeli chodzi o OS) niewygodną i jedno przyciskową myszkę(to chyba nadal się nie zmieniło).

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    oczywiscie ze nie robmy se jaj
    trudno dorownac kalibrowanemu monitorowi klasy eizo, lacie czy chocby nec, ale przeca nie o to chodzi. laptop to komp sluzacy do pracy w terenie i macbook sie swietnie w tym sprawdza. matryce w nim montowane sa nieporownywalne z monitorami ale to ich nie dyskwalifikuje.

    piszac swoja odpowiedz chcialem ( nie po raz pierwszy) podkreslic ze z wielu odpowiedzi na forum czesto wynika ze do fotografowania i pozniejszej obrobki bez wyjatkowo wymyslnego sprzetu lepiej nie podchodzic. wielu swiatowych fotografow po prostu robilo ( gdy matryce byly jeszcze slabsze) i robi dzis (gdy sa niedoskonale) zdjecia i obrabia wlasnie na macach.

    niedawno ktos tu pisal ze monitory cinema display maca sa generalnie slabe. i znow wielu swiatowych...itd.

    chcialem tylko zasugerowac ze czesto padaja tu slowa, ktore jakby niechcacy sugerowaly ze ci ludzie, ktorzy zarabiaja powazne pieniadze na zdjeciach niewiele wiedza jesli chodzi o dobor sprzetu.

    moim zdaniem jest pewien minimalny poziom technologii,
    facet w stanach robi na holdze i sprzedaje za swietna kase. apple wzielo go nawet do reklamowania aperture. holga tu zostalaby wysmiana, aperture pewnie tez znalazloby sporo slow krytycznych, zas facet wyszedlby na kolejnego idiote.

    reasumujac. mozna profesjonalnie jezdzic sportowa skoda na wyscigach i mozna subaru. nie chodzi jednak o to by koniecznie kupic subaru, tylko by wygrac wyscig nawet ta skoda

    facet pyta o laptopa za powazna kase do obrobki zdjec. gdyby zadal to pytanie tomaszewskiemu otrzymalby odpowiedz macbook. tu slucha tego czego slucha. dlatego se jaja robie. apple popieram nie dlatego ze na pc sie nie da bo sie da. na macu po prostu jest latwo i stabilnie. dla mnie to jest zaleta

    co do idg - i co z tego? zadaj sobie pytanie co widzisz? obrabiales zdjecia 10 lat temu na kompie? powstawaly gorsze zdjecia? efekt w druku byl gorszy? co chcesz przez to powiedziec? w apple grzeja sie baterie, w delach wybuchaja? i co z tego? czy to sprawia ze macbook nie nadaje sie do pracy przy fotografii? przeca to bzdury na resorach. gadanie o rozdzielczosciach, klasie szkla, matrycach w aparatach, szumasz i innych *******ach. a pozniej efekt jest jaki jest. coz my wszyscy robimy tak wyjatkowego procz zwyklego utrwalania rzeczywistosci by sie onanizowac jak kretyni takimi duperelami?


    pozdro
    olo
    Co to wszystko ma do rzeczy? Facet pyta o rower, a ty mówisz żeby se kupił wrotki. Być może nie jest mu potrzebny ten rower, być może na wrotkach też można nieźle zad..., ale jakie to ma znaczenie?

    Profesjonalne monitory graficzne do zastosowań krytycznych nie są oczywiście w fotografii konieczne - idealna zgodność obrazu na ekranie z efektem na odbitce nie jest tu wcale warunkiem sine qua non, to są raczej rozwiązania przydatne w poligrafii, ew. dla fotograficznych pedancików.

    Ale skoro już ktoś pyta czy są laptopy z wyświetlaczem o takich parametrach - to przecież nie można mu powiedzieć, że taki laptop jest, bo jakość wyświetlaczy we wściekle drogich Macbookach nie jest nawet średnia, jest żałosna. Byle Eizo 1931 to przy tym totalny wypas, a jakikolwiek paździor z PVA/MVA/S-IPS oferuje 100x większy komfort pracy.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 22-07-2007 o 23:20

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelp Zobacz posta
    Lepszego znaczy o lepszych parametrach.
    A czym się różni praca na maku od pracy na innych komputerach(tak swoją drogą mak to też PC :>)? Bo z tego co pamiętam, jak miałem z nim styczność na początku lat 90 ubiegłego stulecia to miał bardzo porąbane menu(jeżeli chodzi o OS) niewygodną i jedno przyciskową myszkę(to chyba nadal się nie zmieniło).

    to chyba dawno nie dotykales maka a to co nazywasz porabanym menu inni nazywaja komfortem

    pozdro
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    to chyba dawno nie dotykales maka a to co nazywasz porabanym menu inni nazywaja komfortem

    pozdro
    olo
    A jeszcze inni nazywają chorym snem projektanta... Problem w tym, że w Makach się nie płaci za jakość, za nowości tylko za firmę. A firma i tak olewa swoich fanów czego dała ostatnio przykład wypuszczając iPhona.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelp Zobacz posta
    A jeszcze inni nazywają chorym snem projektanta... Problem w tym, że w Makach się nie płaci za jakość, za nowości tylko za firmę. A firma i tak olewa swoich fanów czego dała ostatnio przykład wypuszczając iPhona.
    Ale bzdury wypisujesz. Pracowałeś kiedys na maku, miałeś go na dłuższy czas?? Powiem tylko tyle- od zawsze pracowałem na PC ale odkąd przerzuciłem się na maca, to skończyło się "kur**" "ch**" i inne takie System działa wyśmienicie, jestintuicyjny i niestety windows to paść przy tym systemie. Co do samych komputerów, to nie płacisz za nowość, firmę. Rozwaliłeś mnie tym tekstem Porównaj sobie ceny Mac Booków Pro do PC o tych z samych parametrach i uświadom sobie, że dodatkowo dostajesz wspaniały system operacyjny w cenie komputera oraz pakie iLife na dobry początek. Co do iPhona, to niby w czym Apple olewa swoich klientów? Proponuję lekturę forum www.myapple.pl i później zapraszam do wypowiedzi.
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert S. Zobacz posta
    Ale bzdury wypisujesz. Pracowałeś kiedys na maku, miałeś go na dłuższy czas?? Powiem tylko tyle- od zawsze pracowałem na PC ale odkąd przerzuciłem się na maca, to skończyło się "kur**" "ch**" i inne
    Pracując dłuższy czas to się można i do Windowsa przyzwyczaić.
    takie System działa wyśmienicie, jestintuicyjny i niestety windows to paść przy tym systemie. Co do samych
    A o którym mówimy? Bo to co teraz jest to jest całkiem inny system niż był kiedyś(niekoniecznie lepszy)

    komputerów, to nie płacisz za nowość, firmę. Rozwaliłeś mnie tym tekstem Porównaj sobie ceny Mac Booków Pro do PC o tych z samych parametrach i uświadom sobie, że dodatkowo dostajesz wspaniały system operacyjny w
    No właśnie prównałem i wyszło, że się nie opłaca(nie wiem czy wiesz, ale do notebooków przeważnie jest dołączany OS, a MakOSX nie ma w sobie nic takiego co by za nim przemawiało).


    cenie komputera oraz pakie iLife na dobry początek.
    <laskowik mode=on>
    Niech się pani uspokoi, wszyscy tak mają.
    </laskowik>


    Co do iPhona, to niby w czym Apple olewa swoich klientów?
    Proponuję lekturę forum www.myapple.pl i później zapraszam do wypowiedzi.
    [/quote]

    - brak HSPDA jest tylko EDGE
    - wifi wyciąga raptem 1.5Mbps
    - kiepska jakość dźwięku, kiepski mikrofon(a podobno ma służyć do dzwonienia).

    PS. Z moje strony EOT bo to się zaczęła robić dyskusja o wyższości świąt WN nad świętami BN.

  9. #19

    Domyślnie

    pawelp:

    sorry ale powiem wprost
    najczesciej krytykuja apple jak przedmowca powiedzial ludzie, ktorzy nie maja o nim pojecia. dlaczego? bo nie maja na niego kasy, albo sie obrazili na apple wtedy gdy na prawde byl drogi i wtedy nie mieli kasy. musieli pracowac na substytucie czyli na windzie i teraz juz jakos wypada krytykowac. popracuj na apple, zapomnij o systemie bo nie pada, zapomnij o wirusach, sprawdz stabilnosc a pozniej pogadamy. na razie to raczej strata czasu.

    osx przy windzie to technologia kosmiczna przy maluchu z fso.
    jesli tego nie rozumiesz to znaczy tyle tylko ze guzik wiesz o stabilnosci i komforcie pracy na kompie

    pozdro
    olo
    Ostatnio edytowane przez rabijki ; 23-07-2007 o 13:34
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    pawelp:

    sorry ale powiem wprost
    najczesciej krytykuja apple jak przedmowca powiedzial ludzie, ktorzy nie maja o nim pojecia. dlaczego? bo nie maja na niego kasy, albo sie obrazili na apple wtedy gdy na prawde byl drogi i wtedy nie mieli kasy. musieli pracowac na substytucie czyli na windzie i teraz juz jakos wypada krytykowac. popracuj na apple, zapomnij o systemie bo nie pada, zapomnij o wirusach, sprawdz stabilnosc a pozniej pogadamy. na razie to raczej strata czasu.

    osx przy windzie to technologia kosmiczna przy maluchu z fso.
    jesli tego nie rozumiesz to znaczy tyle tylko ze guzik wiesz o stabilnosci i komforcie pracy na kompie

    pozdro
    olo
    Rabijki, u mnie Windows XP ma czas działania rzędu paru miesięcy (nie wyłączam PCta na noc, ciągle coś liczy). Tak więc Windows też moze byc stabilny - wystarczy tylko nie instalować tysięcy upiększaczy pulpitu, kolorowych mrugających kursorków, aplikacji pisanych przez takich programistów jakim ja jestem astronautą (dorwali w ręce pakiet oprogramowania i poskładali klocki lego wg tutoriali w necie). Co do komfortu pracy na Macu vs Windows - to jak z ergonomią Canonów vs Nikonów - jednemu pasuje jedno, drugiemu drugie. Ja osobiście nie lubię jak system stara się być mądrzejszy od użytkownika, a tak niestety działa między innymi MacOS i cholerna Vista bleee.

    A co takiego kosmicznego jest w OSX jeśli można spytać?

    pozdrawiam
    Erie

    PS Pracowałem na macu, zastanawiałem się nawet nad kupnem do domu, ale... wybrałem kupno Nikona i dlatego Wam tutaj teraz marudzę
    PPS Wątek był o czymś innym a nie o systemach Win/ MacOS.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •