Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie temperatura barwowa sb-600

    witam, mam pytanie odnosnie sb-600. przy zdjeciach ttl bl powstaje mocna dominata żółta i za kazdym razem musze mocno korygowac raw'a. dodam że robie zdjecia bez dyfuzora, palnik 45 stopni w góre. jest jakies ustawienie w sabinie żeby uniknąć tego zjawiska ?? pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie nie ma takich problemów Nie chcę się głupio pytać , ale sufit, w który walisz lampą jest biały??
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

  3. #3

    Domyślnie

    jest śnieżnobiały. jak koryguje w Adobe Lightroom balans bieli na coś białego to nie pomaga (znaczy automat ustawił prawidłowo) i pomimo tego 3/4 zdjecia ma dominate, a opalone twarze są żółte. najlepszym rozwiazaniem jest zmniejszenie Vibrance, ale chciałbym żeby ten efekt na innych zdjeciach był taki sam a pozatym jest to bardzo czasochłonne. dodam jeszcze że taki efekt mam tylko z T28-75.

  4. #4

    Domyślnie

    ttl bl służy (co często można było tu poczytać) tylko do dopełnienia światła zastanego więc dominującym światłem nie jest błysk lampy. co za tym idzie należało by ustawić balans bieli do właściwego światła zastanego gdyż aparat może założyć że skoro lampa błyska to wb ma lampę należy ustawić

  5. #5

    Arrow

    Powiedz czy tą dominantę dostajesz w jednym pomieszczeniu czy sprawdzałeś to już w innych pomieszczeniach?
    Tak jak Jacek wcześniej pisał TTL BL służy do doświetlania cieni (a u mnie niedoświetla) więc na zdjęciu masz najprawdopodobniej głównie to światło zastane które będzie wpadało w jakąś dominantę. Ale dla zdjęcia moim skromnym zdaniem (mogę się mylić Jack pewnie poprawi) lepiej skożystać w maxymalnym stopniu z światła zastanego i doświetlić lampą, a następnie poprawić zdjęcie w PS niż palić lampą.

  6. #6

    Domyślnie

    mam w każdym pomieszczeniu, oprócz tego w holu gdzie sciany są żołte i płytki w kolorze drewna, to już jest żółta tragedia.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli Ci to występuje tylko z tym Tamronem to może coś żle funkcjonuje z komunikacją jego z puszką. Sprawdził bym czy ten Tamron z inną puszka i SB600 daje ten sam efekt? Jeśli być był w Krakowie to możemy go podpiąć pod mój D80 i SB 600 i sprawdzić. Jeśli wtedy ta dominanta wystąpi to będzie wiadomo, że coś nie tak z obiektywem.
    D300; 17-55; 18-200VR; 50mm1,4, SB600. EOS500N, 28-105II USM; Speedlight380.

  8. #8

    Domyślnie

    własnie ze wystepuje tylko z tym tamronem, z 17-35 jest ok, własciwie juz sie z tym pogodziłem szkoda tylko ze musze tyle poprawiac przy wywoływaniu a problem z tym jest nie mały bo jak masz 2 podobne zdjecia to ciężko tak skorygowac zeby na obu bylo to samo. pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Może wybierasz się na wakacje do Zakopanego lub w Beskidy, to podjade i podpieli byśmy tego Tamrona do mojej 80-ki i zobaczyli czy jest to samo? Bo bie ukrywam, że zaciekawił mnie ten przypadek.
    D300; 17-55; 18-200VR; 50mm1,4, SB600. EOS500N, 28-105II USM; Speedlight380.

  10. #10

    Domyślnie

    niestety w tym roku wakacjii nie będe miał a przypadek jest o tyle ciekawy co kłopotliwy. zauważyłem jednak że ponowne ustawienie WB w psie pomaga czesciowo odzyskac przwidłowe kolory na zdjeciu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •