Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Komputer do obróbki zdjęć 2500zł

    Witam,

    Nadeszła wiekopomna chwila w której to laptop padł zresztą nie był pierwszej młodości i trzeba zmienić sprzęt już ukierunkowując się na główne zastosowanie czyli obróbkę półprofesjonalną zdjęć photoshop itp. Ze względu na to że ostatnio nie jestem na bieżąco z sprzętem komputerowym proszę was o pomoc. Mój budżet to 2500zł chodzi mi o dobrą podstawę do ewentualnej późniejszej rozbudowy z tego co chciałbym mieć to procesor i5 4 rdzeniowy, 256ssd, drugi dysk 1tb, 8gb ramu w jednej kości bo być może jak tylko będę miał kasę to dokupię drugie tyle co do reszty proszę o pomoc.

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Budżet już z monitorem, czy bez ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Bez monitora na monitor chciałbym przeznaczyć około 500zł

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez largooo Zobacz posta
    Bez monitora na monitor chciałbym przeznaczyć około 500zł
    Do obróbki zdjęć???
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #5

    Domyślnie

    No niestety budżet mi na lepszy nie pozwala

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez largooo Zobacz posta
    No niestety budżet mi na lepszy nie pozwala
    Ale co Pan będzie na nim widział? Co Panu z nowoczesnego komputera kiedy kompletnie nie będzie Pan widział co obrabia? Jakby miał służyć do pasjansa, nie dziwiłbym się. Przy budżecie 3 tys, trzeba odwrócić proporcje. Monitor za 2 tys, a komp, może być poleasingowy, za 1 tys. Wtedy ma to sens.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 28-09-2014 o 23:37
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o tani, naprawdę tani monitor, to chyba tylko coś w tym stylu: http://allegro.pl/wyprzedaz-monitor-...595067993.html
    Ale czy trafi się na w miarę przyzwoitą wersję, która nie była używana 24/h to już kwestia szczęścia i uczciwości sprzedawcy.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez largooo Zobacz posta
    ukierunkowując się na główne zastosowanie czyli obróbkę półprofesjonalną zdjęć photoshop itp.
    obróbka półprofesjonalna na monitorze za 500 zł nie jest nawet ćwierć profesjonalna

    po co ja kupowałem monitor za 1600 NEC skoro nawet ćwierć profesjonalnie nie obrabiam fotek ? Żeby (Cie) lepiej widzieć
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 29-09-2014 o 21:11
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  9. #9

    Domyślnie

    Podłączę się do tematu.

    Planuję zakup nowego komputera. Obecnie mam laptopa podpiętego do monitora, laptop jest przenoszony może z 2 razy na miesiąc na weekend. Dlatego zastanawiam się nad komputerem stacjonarnym o poniższych parametrach:

    Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-430W
    Dysk Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200 64MB cache (WD10EFRX)
    Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 16GB PC1600 2x8GB BLUE CL10
    Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 PL 64-bit OEM (GFC-02737)
    Procesor Intel CORE I5 4690 3.5GHz LGA1150 BOX (BX80646I54690) - Haswell Refresh
    Płyta główna Gigabyte GA-H97N-WIFI, H97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, 2xHDMI, DP, mITX
    Obudowa Cooler Master ELITE 110

    Jak widać jest to malutka obudowa. Komputer jedyne specialne zadanie jakie powien spełniać to płynnie obsługiwać LR 4.4 oraz Operę ze sporą ilością zakładek. Obecny laptop daje sobie radę z Operą, jednak w LR jest średnio. Muszę zdjęcia dzielić na paczki po 30-40 zdjęć. Już w połowie takiej serii reakcja na suwaki jest słaba.

    Gdyby nie ten LR pozostałbym przy obecnym laptopie lub kupił coś o te 500 zł mniej.

    Prosiłbym o sugestie dotyczące takiego zestawu.

    Jak rozwiązać kwestię (sporadycznej ale jednak) mobilności przy stacjonarce, Tablet czy może jakaś uzywka biznesowa 13' ?

  10. #10
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Laptop w takiej konfiguracji: http://www.x-kom.pl/p/203435-noteboo...w-r7-m265.html , bez problemu pociągnie LR-a.

    A będzie okazjonalnie mobilnie i zdecydowanie mniej prądożernie.
    Medice, cura te ipsum.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •