Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Dylemat przy wyborze body

    Witam.
    Jestem tu nowy. Kolega podpowiedział, że powinienem uzyskać tutaj odpowiedź na pytanie jakie sobie zadaję przed wyborem nowego body. Mam obecnie D5000 z kitem 18-55, N70-300,T90, N35 1.8G DX, N50 1.4G. Zdjęcia wykonuję amatorsko, czasami jakaś impreza wśród znajomych i ich rodzin. Dostałem propozycję współpracy od kolegi i w związku z tym mam dylemat przy wyborze nowej puszki. Mam pieniążki na D610, jednak na nowy obiektyw jak na razie nie ma co liczyć. Chodzi mi po głowie ewentualnie D7100 i zostaną pieniążki ewentualnie na dodatkowy obiektyw. Proszę bardzo o pomoc, szukałem już sporo jednak wszystko co czytam powoduje u mnie jeszcze większy mętlik. Proszę o konkretne wady i zalety tych puszek. Nadmienię, że głównie pstrykam stałkami.
    Serdecznie pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Kup 610 bo puszka zbiera znakomite opinie i sprawdzi się na imprezach, zamień kita i N35DX na wersję 35FX i masz bardzo dobry komplet.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak Cię stać to 610. Ale 7100 też jest fajne i większości wypadków będzie super
    Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobry Fajne hobby i tyle
    http://pawelmeszynski.flog.pl/

  4. #4

    Domyślnie

    Aparat i obiektyw musisz sobie wybrać sam, niestety wszystko ma plusy i minusy, sam je musisz zważyć.

  5. #5

    Domyślnie

    Musisz podjąć decyzję czy na pewno chcesz FX, generalnie ze szkieł 70-300, 50 oraz T90 masz pod FF, 35 DX-owe też jest używalne w określonych warunkach, na forum znajdziesz zdjęcia. Także będziesz miał czym pstrykać.

  6. #6

    Domyślnie

    Myślę, że i tak skończysz na FXie, więc daruj sobie już te półśrodki.
    Natomiast uważam, że najlepszym teraz wyborem jest D600.
    Jest w lepszej cenie i z "rozszerzoną" gwarancją i tak
    na prawdę nie różni się niczym od D610.

  7. #7

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą. Za sporą dopłatę masz tylko mniej kurzu. Z tymi obiektywami masz już czym focić. Ja bym brał D600.

  8. #8

    Domyślnie

    A może kolega chciałby pofocić coś dynamicznego i mieć przy tym AF...?

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    A może kolega chciałby pofocić coś dynamicznego i mieć przy tym AF...?
    Nie wiem czy dobrze kojarzę odnośnie focenia czegoś dynamicznego. Czy coś jest nie tak z AF w D600? Czytałem tutaj,że D7100 ma lepszy AF od D600 a jeśli tak do w jakim sensie?
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Ostatnio temat AF w puszkach nikona obrasta legendą , więc się tym nie przejmuj. Dużą rolę odgrywają
    tutaj szkiełka które będziesz podpinał. Niestety AF w szkiełkach które wymieniłeś (poza N70-300) szału nie
    robi. No ale nie da się wszystkiego załatwić jednym posunięciem, no chyba że wymienisz całość na "świętą
    trójce" .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •