Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Telekonwerter KENKO - porada....

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54674320

    Czy to trybi z D70 ? Wszystko przenosi?
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam podobny, ale MC4 - ten chyba lepszy optycznie bo MC7 ale niestety 2x. Do czego to chcesz podlaczac?
    Ze stopki ze chyba tylko z tamronem bedziesz mial sensowny AF.
    A co do przenoszenia - moj przenosci elektronike - ma 8 stykow, wiec chyba wystarczy na AFS.
    Ten na allegro ma tez ,,srubokret'' (widze jak sterczy wiec mechaniczny AF tez bedzie przenosil.
    No ale do tego potrzeba swiatla.
    D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG

    Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
    GG: 1104936 , zawsze niewidoczny

  3. #3

    Domyślnie

    @Al
    Przejrzyj jeszcze dobrze allegro są tam jeszcze trzy kenko mc7 jeden za 199 za 260 i 120 Chyba że ten za 490 to świadomy wybór z nadmiaru kasy to przepraszam i gratuluję.

  4. #4

    Domyślnie

    • po pierwsze drogo jak cholera, poszukaj dobrze a znajdziesz takie coś za ok 200zł,
    • po drugie z D70 jeżeli ma styki to przenosi elektronikę w całości
    • po trzecie zależy jaki masz obiektyw: jeżeli na śrubokręt to może długo rzeźbić zanim ustawi autofokusa, jeżeli bez - to nie ma problemu działa idealnie!!!
    • po czwarte nie spodziewaj się rewelacyjnej jakości optycznej - w tym przypadku jest ona warta te 200zł ale nie więcej, jak chcesz coś naprawdę dobrego to TC-20 NIKONA.

    miałem takie coś z firmy TAMRON, sądzę po wyglądzie że to dokładnie to samo, nawet napisy są identyczne, występuje także pod marką SOLIGOR - produkuje to jedna fabryka pod zamówienie dla różnych marek.
    sprzętem się nie chwalę... ale chętnie pochwalę się zdjęciami: www.janoo.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Mam w domu na testach pożyczankę od znajomego NIKONA 1,4x Niestety zbyt mało wiem bo nie chce mi to zatrybić mimo iż ma styki do przenoszenie elektroniki. U niego śmiga na analogu bez problemów. Ja po podpięciu do D70 nie mogę nic - w wizjerze cyferki mi migają dziwnie zamiast normalnie świecić.
    Ma 4 styki w rzędzie i po przerwie 1 - to ma znaczenie?

    Ps. Chcę to odpalić z Tamronem aby jak rozumiem zwiększyć odwzorowanie a może czasem z 70-300 G
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  6. #6

    Domyślnie

    rozumiem, że chcesz tego używać z obiektywem TAMRONA do makro?
    w takim przypadku chyba powinieneś zastosować pierścień pośredni a nie telekonwerter!
    z 70-300 to ma sens bo zwiększy ogniskową tele.
    jeżeli chodzi o migające cyferki, oznacza to że aparat nie widzi obiektywu, miałem czasami takie problemy przy częstych zmianach optyki - prawdopodobnie zanieczyściły się styki - poruszałem obiektywem w bagnecie i załapał!
    sprzętem się nie chwalę... ale chętnie pochwalę się zdjęciami: www.janoo.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janoo
    rozumiem, że chcesz tego używać z obiektywem TAMRONA do makro?
    w takim przypadku chyba powinieneś zastosować pierścień pośredni a nie telekonwerter!
    z 70-300 to ma sens bo zwiększy ogniskową tele.
    jeżeli chodzi o migające cyferki, oznacza to że aparat nie widzi obiektywu, miałem czasami takie problemy przy częstych zmianach optyki - prawdopodobnie zanieczyściły się styki - poruszałem obiektywem w bagnecie i załapał!
    Dlaczego pierścień a nie tele?
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  8. #8

    Domyślnie

    • do makro stosujemy pierścienie pośrednie, czyli odsuwamy obiektyw od body i mamy dużo większą skalę odwzorowania (i mniejsze światło). pierścień pośredni to tylko tuleja pusta w środku!
    • jeżeli chcemy zwiększyć ogniskową teleobiektywu stosujemy telekonwerter czyli tuleję z optyką w środku! moc szkieł tutaj zastosowanych daje nam mnożnik ogniskowej 1,4x, 1,7x lub 2x.

    pierścień pośredni zmienia odległości ostrzenia obiektywu od kilku centymetrów do ok. 3 m.
    telekonwerter nie zmienia odległości ostrzenia a tylko zmienia ogniskową z obiektywu 70-300 (w D70 masz 105-450) dodajesz telekonwerter i masz 147-630 !!!
    sprzętem się nie chwalę... ale chętnie pochwalę się zdjęciami: www.janoo.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Przecież telekonwerter również zmienia skalę odwzorowania poprzez zmianę ogniskowej (nie zmienia odległości ostrzenia). Do tego jest on bardziej uniwersalny ponieważ pozwala zastosować go z długimi obiektywami tele...

    http://www.fotografia-przyrodnicza.a...afia/macro.php
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  10. #10

    Domyślnie

    ok, zgadzam się, ja wyraziłem tylko moje skromne zdanie na ten temat tym bardziej, że używałem i pierścieni i telekonwertera. pozdrawiam
    sprzętem się nie chwalę... ale chętnie pochwalę się zdjęciami: www.janoo.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •