Close

Strona 68 z 119 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078118 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 671 do 680 z 1186
  1. #671

    Domyślnie

    Chętnie pijałbym codziennie espresso, ale ani mi się nie chce mieć tego całego majdanu w domu, ani go obsługiwać dla jednej filiżanki. Kawiarenka w drodze do domu to byłoby idealne rozwiązanie, ale ciężko o dobrą kawę na mieście. Zatem wcale nie mówię, że espresso jest gorsze. Po prostu nie jest jedyną opcją, a na pewno wymagającą (sprzętu, czasu i wiedzy). Z mojego doświadczenia wynika zaś, że dla wielu espresso może nie istnieć, za to kubek dużej czarnej już musi. Te osoby jednak często nie wiedzą, że ekspres im tego nie da. Dla mleczarzy, to i tak niewielka różnica z czego pochodzi baza kawowa.


    Wiem, wiem, to temat o ekspresach ciśnieniowych.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  2. #672

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez donkiszot Zobacz posta
    Nie do końca, bo ekspres to tylko espresso.(...)
    A ristretto, lungo, caffe crema ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #673

    Domyślnie

    Mniej wody, więcej wody, jeszcze więcej wody?

    Co do ostatniego, to chyba jednak lepiej dolać czystego wrzątku, ale na siłę nie będę przekonywał.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  4. #674

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez donkiszot Zobacz posta
    Mniej wody, więcej wody, jeszcze więcej wody?

    Co do ostatniego, to chyba jednak lepiej dolać czystego wrzątku, ale na siłę nie będę przekonywał.
    I tu jest cały problem w myśleniu tych, którzy nie wiedzą jakie są różnice między tymi kawami.
    To nie tylko ilość wody, a również stopień zmielenia, jak i ubicia kawy. Każda ma zupełnie inny smak, jak i inne właściwości.

    Ale tego nie zrozumie nikt, to nie miał okazji wypić prawdziwego espresso, a nie tego co u nas w kawiarniach i restauracjach wciskają.
    Ja w Polsce espresso piłem 5 razy - 3 razy na szkoleniach w restauracjach, raz w Żabce z automatu, gdy z właścicielem regulowaliśmy ekspres i raz udało mi się zrobić samemu również w automacie.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 23-09-2013 o 03:00
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Ja w Polsce espresso piłem 5 razy - 3 razy na szkoleniach w restauracjach, raz w Żabce z automatu, gdy z właścicielem regulowaliśmy ekspres i raz udało mi się zrobić samemu również w automacie.
    W te 3 razy jestem skłonny uwierzyć; w dwa pozostałe nie bardzo...

  6. #676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    [...]Ale tego nie zrozumie nikt, to nie miał okazji wypić prawdziwego espresso[...]
    Zaręczam Ci, że nie należę do osób, które poprawnego espresso nie piły, ba nawet zrobić potrafię (a przynajmniej mam taką nadzieję). Wiem też gdzie na mieście takowe wypić i są to miejsce, w których na słowa ristretto nikt nie ucieka na zaplecze dopytać co to jest.

    Nadal to jednak nie zmienia faktu, że ekspres służy wyłącznie do robienia espresso, czy to w wersji ristretto, czy doppio, czy na modłę INEI, czy też Third Wave, i jest to bardzo wąski zakres możliwości (choć równie smaczny) jak na taką machinę.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  7. #677

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mehmet efendi Zobacz posta
    W te 3 razy jestem skłonny uwierzyć; w dwa pozostałe nie bardzo...
    Słysząc takie brednie też bym nie chciał wierzyć ale to tak jak ze ślepą kurą i ziarnem... Raz na jakiś czas się uda
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #678

  9. #679

    Domyślnie

    i kolejna wojenka onanistów sprzętowych kłócących się który sprzęt jest lepszy zamiast robić i cieszyć się że jest dobrze

  10. #680
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    i kolejna wojenka onanistów sprzętowych
    Ale... ekspresem?

Strona 68 z 119 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078118 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •