Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie fotografowanie niemowlakow.... co i jak?

    no wiec poniewaz otwarty jestem na rozne propozycje, szczegolnie fotograficzne takich ktorych jeszcze nei roblem, dostalem takowa.
    znajoma znajomego siodma woda po kisielu ma dzieciatko 7 miesiecy i trzeba je sfocic. pytaja za ile? a ja jak zwykle ze za koszty... no i w tym przypadku mialem na mysli biale tlo.
    mam zamiar "palic" SB800sectka od parasolki u nich w domu zeby dzieciatko sie nie stresowalo ze niejest na chacie u siebie.
    poggolowalem troche i ogolnie jakies klocuszki gdzies w jego/jej poblizu bym rzucil.
    no ale zebyu wszystko "wyczyscic" pomyslalem ze przydalo by sie tlo ktore jakos (jeszcze nei wiem jak) przymocowal bym do sciany i dzieciatko na nim posadzil (7 miesiecy to jeszcze nie stoi).
    no i teraz czy biale tlo? z jakiego materialu? jakos papier to odpada bo przeciez wozic to "on site" to by byla porazka.
    no to jak panowie i panie jakies podpowiedzi?
    z gory dziekuje
    FX

  2. #2

    Domyślnie

    Ja to widzę tak. Żadnych teł, żadnego błyskania. Już samym sobą oraz dźwiękami lustra wywołasz u malucha niepokój. Jak Ci się uda kilka ujęć bez rodziców to duży sukces.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Ja to widzę tak. Żadnych teł, żadnego błyskania. Już samym sobą oraz dźwiękami lustra wywołasz u malucha niepokój. Jak Ci się uda kilka ujęć bez rodziców to duży sukces.
    Bez przesady

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Ja to widzę tak. Żadnych teł, żadnego błyskania. Już samym sobą oraz dźwiękami lustra wywołasz u malucha niepokój. Jak Ci się uda kilka ujęć bez rodziców to duży sukces.
    nie popadajmy w przesadę - robiłem zdjęcia dziecku znajomych które miało 3,5, 7, 9 miesięcy i jedyne o co się martwić przy niej (akurat dziewczynka) musiałem to żeby nie zjadła mi dekielków od obiektywów

    kazde dziecko jest indywidualne, więc może się okazac że jedno się przerazi, a drugie zamieni się rolami z fotografem (gorzej jak wyjdą lepsze efekty )
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  5. #5

    Domyślnie

    Dźwiek lustra przykuwa uwage mojego modela raczej... Pozwole sobie zamiescic takie "surowe" zdjecie, robione 18-55 z wbudowana lampą

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michaelgsxr Zobacz posta
    Dźwiek lustra przykuwa uwage mojego modela raczej... Pozwole sobie zamiescic takie "surowe" zdjecie, robione 18-55 z wbudowana lampą
    dodaj jakikolwiek rozpraszacz przed lampę (chociaż parę arkuszy kalki technicznej) - nie wyświecisz dziecku oczu , a i zdjęcia będą ładniejsze
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za rade Dobrze wiedziec, wyprobuje to "zmiękczyć" nastepnym razem

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    nie popadajmy w przesadę - robiłem zdjęcia dziecku znajomych które miało 3,5, 7, 9 miesięcy i jedyne o co się martwić przy niej (akurat dziewczynka) musiałem to żeby nie zjadła mi dekielków od obiektywów
    )
    Posadź kilkumiesięcznego malucha samego na rozwiniętym białym materiale, rzuć mu kilka klocków i powiedz, że ma się uśmiechać to dziwnego stwora ze szczekającą czarną szklistą gębą i do tego walącą błyskawicami. Sam byś się przestraszył

  9. #9

    Domyślnie

    Jak najbardziej można takie zdjęcia zrobić. robiłem to dwa czy trzy razy ( piszę o "domowy sudio") a niebawem jak się uda to zaszaleję z moją córeczką Majką .
    Wszystko zależy oczywiście od dziecka, ale jak się dobrz przygotujesz to problemów będzie mniej.
    Dwie rady - najlepiej żeby maluch był wypoczęty, tzn. nie wybieraj pory gdy zazwyczaj ma porę snu. U takiego maleństwa może to być trudne
    Druga rada - niech rodzice stoją gdzieś z boku lub za Tobą i usiłują czymś zainteresować modela. O ile oczywiście maleństwo już pewnie siedzi samo. W przeciwnym razie jedno z rodziców powinno być gdzieś obok malucha by go asekurować.

    Dobrze byłoby gdybyś pożyczył jakąś drugą lampę- będzie łatwiej.



    Pozdrawiam
    Waldek
    ---------------------
    www.foto-front.com


    aparat i psy

  10. #10

    Domyślnie

    Dokładnie, bez przesady. Mój mały synek bardzo lubił być fotografowany. Zostało to mu do dziś
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •